EP sorozatunkban öt igen erős, és nem utolsósorban figyelemfelkeltő banda friss anyagait hoztuk el. A paletta most is széles, így remélhetőleg mindenki talál magának megfelelő csemegét.

Shut Away
A COVID alatt alakult kanadai hardcore projekt, a Shut Away bemutatkozó anyagán a ’90-es évek nagyikonjainak (Merauder, Hatebreed, Madball, Mindforce) szellemét idézik meg. Két dalos What Now Cruel World EP-jükön csak úgy feszül az agresszió, az erő, amit minden hardcore rajongók a vérében tud. A valamivel több mint 4 perces anyag tökéletes bemutatkozást nyújt nekik.

New World Man
A tavalyi év során a Pain of Truth, Mindforce, Life’s Question és a Regulate egyes tagjai álltak össze, hogy New World Man néven egy bitang jó crossover thrash bandát hívjanak életre. Pont egy éve saját nevük alatta adták ki tüzesen perzselő debütáló EP-jüket, amit a most megjelent The Beast Is Back anyagukkal folytatnak. Mint is mondjak… a valamivel több mint fél perces Intro közjátékuk után 4 igencsak magas energiákon pörgő, a ’90-es évek ősi, koszos és zsíros energiáival hizlalt dal került fel, amiben egy percnyi pihenő sincs. A kifulladásig tolják a műfaj számomra megunhatatlan, és egyben imádott nyerseségét.

Phantom Druid
A holland metaléra két jeles alakja, Tjeerd de Jong (Stone In Egypt, Doubts About Waking, Howling Universe) és Bob Bagchus (ex-Asphyx) alkotta tradicionális doom metal vonalas Phantom Druid szeptember 1-jén hozta ki The Inner Landscapes Of Death névre hallgató vadonatúj EP-jét. Anyagukra négy lassú sodrású, mély, monolit riffekkel és hosszan tekert éteri szólókkal felvértezett dal került fel, melyek egytől egyig követik a Cathedral, a Black Sabbath, az Electric Wizard, a Trouble és a Pentagram iskolapéldáit… Igaz, ő maguk is iskolapéldának tekinthetőek. A lényeg, hogy riffeik most is változatosak, erősek, és ami legfőbb dallamosak, melyekkel minden bizonnyal sok-sok doom rajongónak szereznek nagy örömet.

Visionless Humanity
Második EP-jével jelentkezett a hazai death metal frontját erősítő Visionless Humanity. Három dalos Láncok című kislemezüket hallgatva azt mondanám, hogy srácok a nem a klasszikus értelembe vett death metal vonalán, ha nem inkább a finn melo-death (A Lie Nation, Omnium Gatherum, stb…) modernebb, dallamokkal és feszes groove ritmusokkal megspékelt hangulatát hozzák. Ennek megfelelően a keménység, a dinamikai és a lüktetés 100%-ban adott náluk, és technikai tudásban sem szenvednek hiányt. Dalaikban az emberi sors, vagy inkább a rabszolga hétköznapok tragikus kérdéseit feszegetve keresnek válaszokat, vagy épp kínálnak útmutatást.

Drune
Egy közel 30 perces földöntúli, fullasztóan lassú utazást élhetünk át a Denver-i Drune két tételes Drown című EP-jén. Ahogyan kislemezük címe is sejtetni engedi, itt csak is súlyos post-sludge és blackened/doom témákra számíthatunk, amiket szinte az öröklétig húznak el és raktak tele a pszichénket romboló zord atmoszférájú – lo-fi hangzású – sivatagos fuzz ihletésű dallamokkal. Az egész gy szól, mintha egy mély moraj lenne, ami egy halott tó meddő méhéből lüktetve korbácsolja fel vizének fekete, halált adó végzetes hullámait.
Vélemény, hozzászólás?
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.