Loosest Liberty Records – interjú

Ebben a rovatban a Loosest Liberty Records alapítóját kerestem fel, Sajti Viktort, hogy meséljen a kiadóról és a terveikről. Szó esett az előadókról, akikkel együtt dolgoznak és még sok más érdekes dologról! Fogadjátok sok szeretettel!

Mi vezetett rá téged arra, hogy útjára indítsd ezt a kezdeményezést?

A tavalyi év őszének egyik borongós reggelén éppen egy jó barátom stúdiójában ülve, kávét kortyolgatva jutott eszembe, hogy anno mennyire örültünk volna az akkori zenekarommal, ha valaki irányt tud mutatni az előre haladást illetően vagy szimplán csak felkarol minket. Szemtelenül fiatalok voltunk még, viszont egy sikeres németországi és egy későbbi erdélyi jótékonysági koncert után, amin egy gyermekotthonnak gyűjtöttünk adományokat, szerettünk volna komolyabban is koncertezgetni és a zenével foglalkozni, hiszen ki ne álmodozna arról tinédzserként, hogy egyszer „rocksztár” lesz? Számtalan e-mailt és hívást intéztem, koncertszervezőknek, zenei stúdióknak, viszont az ajtó, amin kopogtattam, mindig csukva maradt! Azt hiszem ez volt az az emlék, ami arra ösztönzött, hogy ideje úgy igazán a kezembe venni a dolgokat és, ha már egy előadónak vagy zenekarnak tudok segíteni mindezzel, akkor már megérte a dolog!

Pontosan mi is az a Loosest Liberty Records? Milyen jelentéssel bír ez a név?

Ha egyszerű választ kéne adnom, azt mondanám, hogy egy független zenei kiadó, melyet azért alapítottam, hogy a fentebb említett kis történetből kiindulva, a feltörekvő és ambiciózus előadóknak egy biztos támaszt tudjak nyújtani! Viszont, ha kicsit jobban bele kéne mennem szerintem sokkal többről szól ez az egész. Ennek a kiadónak lelke van és személyisége, melyet azon emberek összessége alkot, akik bizalmat szavaztak nekem és akikkel nap, mint nap azon dolgozunk, hogy sikerüljön minden kitűzött célt megvalósítani! Maga a név is tükrözi ezt valamilyen formában, ha csak simán lefordítom annyit jelent, hogy: „A Leglazább Szabadság„, utalva itt a függetlenségünkre, sokszínűségünkre mely előadóinkat jellemzi és leginkább arra, hogy nem számít mely pontján élsz az országunknak, milyen háttérrel rendelkezel, egyetlen dolog az ami összeköt bennünket, az pedig a zene és a zene iránti szenvedélyünk!

Említettél célokat, mik lennének azok? Milyen eszközök állnak a rendelkezésetekre, hogy meg is tudjátok valósítani őket?

Természetesen a legfőbb célunk az, hogy platformot tudjunk biztosítani előadóink számára, ezzel is segítve azt, hogy minnél hamarabb színpadra tudjanak állni. Vannak már koncertező zenekaraink, viszont tény, hogy a világjárvány a zeneiparra is kifejtette a hatását és most, hogy úgy tűnik csillapodik a helyzet és végre fellélegezhetünk, szeretnénk megtölteni a koncerthelyszíneket és önálló Loosest Liberty esteket is tartani!
Amely eszközök jelenleg rendelkezésünkre állnak, azok a közösségi média és egyéb online felületek, ahol meg tudunk jelenni, szintúgy azt a célt elősegítve, hogy több emberhez eljussanak előadóink művei. Minden eddigi kész zene megtalálható a hivatalos YouTube csatornánkon és az Instagram oldalunkon is, természetesen rengeteg stúdió munkálat zajlik a háttérben, így azok az emberek akik szeretik és hallgatják is zenekarainkat, garantáltan sok újdonságra számíthatnak!

Milyen promóciós lehetőséget tudtok még biztosítani a zenekaraitoknak az említetteken kívül?

Mivel a kiadót teljesen a nulláról próbálom felépíteni, egyelőre azon eszközökkel dolgozom, amik rendelkezésemre állnak Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy fizetett hirdetésekkel sokkal nagyobb elérést tudnánk magunknak generálni, de szeretnénk önerőből feltörekedni és így szert tenni az ismertségre, ez ugyan a hosszabb és rögösebb út, de egy segítőkész és összatartó csapattal nincs olyan, hogy lehetetlen.

A digitális platformok kihasználása mellett kiadóként a fizikai hanghordozók megjelentetését is tervezitek?

Természetesen! Éppen pár héttel ezelőtt beszéltünk arról a tagokkal, hogy valamikor a közeljövőben készítenénk egy válogatás CD-t és mindenki pár nótával hozzájárulna a dologhoz! Ez még csak egy terv, de nem határolódunk el a fizikai hanghordozók megjelentetését illetően, hiszen ezzel is tudnánk népszerűsíteni zenészeink munkásságát!

Mik a tervek a kiadóval? Hol látod magatokat 5-10-15 év múlva?

Természetesen az, hogy idővel ez az egész egy vállalkozássá nője ki magát és úgy működjünk, mint egy hivatalos kiadó és zenei stúdió! Reményeim szerint időről időre bővülni fog előadóink palettája, ezzel is fokozva zenei sokszínűségünket. Hosszútávú terveinkben szerepel többek között a nevesebb fesztiválokon való részvétel, hazánkban és külföldön egyaránt, a fizikai formátumban kiadott albumok és természetesen szeretnénk együttműködő partnereket is, akikkel kapcsolatainkat és közönségünket tudjuk gyarapítani.

Milyen szempontok alapján választod ki, hogy a beküldött zenekarok közül kivel dolgozol? Mennyire fontos, hogy tetsszen a zenéjük?

Mivel nincs egy konkrét stílus, amire a kiadónk feltétlenül épít, így bármilyen előadót és zenekart szívesen látunk köreinkben! A kiválasztási folyamat sokkal inkább attitűd, mint stílusfüggő! Amennyiben az adott előadó vagy zenekar úgy áll a dolgokhoz, hogy nem csak az önös célokat nézi, hanem képes csapattagként részt venni a munkálatokban, akkor mindig nyitottak leszünk felé és támogatjuk, mind a zenei fejlődésben, mind abban, hogy el tudja érni a céljait a segítségünkkel! Ellenben, ha valaki annyira sem méltat minket, hogy megadja a tiszteletet, mind a stáb és mind az előadóink vagy épp együttműködő partnereink felé, ne számítson arra, hogy bármiben is a szolgálatára leszünk. Szerencsére az utóbbi eshetőség, még nem merült fel olyan sokszor!

Milyennek látod a hazai underground rock/metal zenei életet? Látsz-e olyan csapatot, aki kinőheti magát az évek során?

Szerintem rengeteg tehetséges és sokra hivatott előadó és zenekar van a hazai underground körökben és örömmel látom, hogy a fiatalabb korosztály is egyre inkább nyit feléjük vagy épp vág bele saját zenei karrierbe! Mivel nem szeretnék nagyon hazabeszélni így talán a BlackLore zenekart mondanám, ők ugrottak be így legelőször. Nagyon tetszik az a fantasy/power-heavy metal stílus amit képviselnek és szerintem bennük megvan a kellő elhivatottság és ambíció, hogy magasabb szintre lépjenek! Innen is sok sikert kívánok nekik!

Kérlek mutasd be a Loosest Liberty Records tagjait!

Everwood: A zenekart 1997-ben alapította Erdős Viktor énekes/basszusgitáros és Tänczer Attila billentyűs, az első teljes felállásra és koncertekre viszont csak 1999-ben került sor. A zenekar stílusa, a tagok változásával fokozatosan alakult, de alapvetően billentyűcentrikus dallamos rock/metalként jellemezhető, amely az évek során egyre inkább progresszív hatásokkal gazdagodott. Jelentősebb fellépéseik közé tartozik két olasz koncert, egy Sziget Fesztiválos buli, illetve játszottak Jorn Lande, az Arena és Devon Graves (Psychotic Waltz, Deadsoul Tribe) vendégeként. Két demót követően 2005-ben jelent meg Mind Games című első albumuk, melyet 2007-ben követett The Raven’s Nest címmel a második, mindkettő egy görög kiadó gondozásában, több országban terjesztve. Néhány tagcserét követően 2011-ben, az amerikai Progrock Records kiadó jelentette meg harmadik, Without Saving című lemezüket, az ezt rögzítő felállás azonban szétesett, így a csapat 2014-ben visszatért Viktorral, jelenleg stúdióprojektként működik, kiegészülve az Angliában élő dobosukkal, Rábel Tamással, a gitárokat pedig vendégzenészek játsszák fel. A lemezeiket jellemző progresszív elemeket elhagyva jelenleg letisztult, dallamos rockzeneként aposztrofálható a stílusuk.

OverDozeR: A zenekar 2018 nyár végén kezdte el működését. Hosszabb tagcserélgetések és a sok nehézség leküzdése után alakult ki a mai felállás. Minden tag teljesen más zenei háttérrel rendelkezik, mégis egyvalami összeköti őket. Tökös és húzós dalokat akarnak írni. 2020 végén nekiláttak első daluk felvételének, ami fel is került a saját csatornájukra. Az idei év tavaszán pedig meg fogják jelentetni első bemutatkozó lemezünket és, ha minden jól alakul, még több meglepetést is tartogatnak 2022-től.

Green Hell: Nyolc éve alakult a banda, csináltak egy demót anno Túlzások nélkül címmel és nekiálltak a koncertezésnek, jó sok bulit lenyomtak annak idején. Rá egy kis idővel felvették az első albumunkat, mely a Zárkózz fel címre hallgatott, nagyon jó kritikákat kapott elég sok helyről. Sajnos utána kiszállt a gitáros/énekes és az ő helyére érkezett Mácsai Dani gitáros az éneket meg átvette Guttman Bandi. Nem rég vették fel a második albumunkat a felvételek közben kiszállt a dobosuk is, úgyhogy most három tagot számlál a zenekar egyelőre. Az első anyag jófajta power thrash anyag volt, az újjal pedig elindultak egy kicsit deathesebb irányba, terveik között szerepel egy EP-t is elkészíteni angolul a közeljövőben.

Carolina Reaper: Körülbelül két évvel ezelőtt kis veszprémi baráti társaság Bodnár Juci – ének, Horváth Zsolt „Roomy” – gitár, Stefanics Dávid – basszusgutár, Németh Gergely – dob, Kovács Máté – gitár/vokál úgy döntött, hogy megalapítják a Carolina Reapert, mivel szerettek volna egy olyan bandát, ahol kiélhetik magukat és a metal stílus végtelenül széles határain belül kedvünkre kísérletezgethetnek. Az első évben kiadtak kettő lyrics videót, amikre nagyon pozitív visszajelzéseket kaptak a hallgatóközönségtől és a szakmai portálok szerkesztőitől egyaránt. Tavaly keményen melós évet hoztak össze, új dalaikhoz három klipet is kidobtak, egy kézzel rajzolt animációs és két élőszereplős videót. Emellett kiadták első, bemutatkozó EP-jüket is. Elmondásuk szerint hatalmas élmény volt a 2021-es év számukra.

Whatever: Kevert zenei stílusirányzatok jellemzik zenéit. Szeret változatos lenni, már a dalait összevetve is kiütközik ez a tulajdonság. Mindemellett fő stílusirányzatai az alternatív hiphop, az emo, és az indie rock. Zenéiben közös motívum a szövegei szubjektivitása. A valóságban úgy gondolja, hogy figyelmet kell szentelni embertársainknak és környezetünknek, de van benne egy önzőség, amit a dalaiban él ki, olykor szó szerint, máskor metaforikus vagy szimbolikus formában jelenik meg a belső világa és az életről/önmagáról alkotott látásmódja. Rövidtávú céljai közt fellépések és hasonló előadók megismerése mellett az eddigi legnagyobb projektje szerepel, mely egy stílusokon átívelő, nyolc dalos koncepció album lesz. A már megjelent számai minden zenei streaming platformon megtalálhatóak.

Snippy Gun: A zenekar 2016 nyarán alakult meg Kecskeméten. A kezdeti időszakban inkább feldolgozásokat játszó formáció hamar belefogott a saját dalok gyártásába, melynek eredményeképp 2017 szeptemberében megtartották első, önálló koncertjüket, amelynek a kecskeméti Kilele Music Café adott otthont, és teltházas lett. Az egymást követő fellépések után, 2018-ban a zenekarban megkezdődtek a folyamatos tagcserék, amelyek 2020-ig eltartottak, és a végén összeállt a mai napig együtt alkotó ötös: Kovács Benedek – ének, Fritz Gábor – szólógitár, Schoblocher Viktor – ritmusgitár, Trapp Kristóf – basszusgitár és Jónás István – dobok. A zenekar stílusa leginkább modern hard rocknak nevezhető, de a dalokban megtalálhatóak metál, punk, blues, és egyéb stílusok jegyei is. A zenekar jelenleg a debütáló albumán dolgozik, ami a Legyél Online! címet fogja viselni, és 2022 első felében látja meg a napvilágot.

Végezetül egy olyan kérdésem lenne még, hogy van-e jelenleg felvétel hozzátok? Amennyiben igen, hogyan zajlik nálatok ez a procedúra?

Természetesen van! Mindig nyitottak vagyunk az új tagok jelentkezését illetően! Az internet adta lehetőségeknek köszönhetően könnyen kivitelezhető a dolog! Általában e-mailben szoktak velünk kapcsolatba lépni, egy már meglévő zenét és pár információt mellékelve az előadók/zenekarok! Az így kapott anyagot először megvizsgáljuk, meghallgatjuk a mellékelt zenét, zenéket és amennyiben úgy látjuk, hogy tudnánk a későbbiekben együttműködni, megbeszéljük a részleteket!
Minden esetben a megadott e-mail címre várjuk a jelentkezéseket:
theloosestlibertyrecords@gmail.com