Mindenki tapasztalhatja, hogy a világban egy generációváltás megy végbe – minden téren. így van ez a metal műfajában is. Nap, mint nap érkeznek hozzánk fiatal zenekarok demói, EP-i, bemutatkozó dalai. Ezért úgy gondoltuk, indítunk egy új cikksorozatot Feltörekvő generáció néven, melyben ezeknek a csapatoknak adunk és kínálunk bemutatkozást a hazai metalkedvelő réteg felé. A cikk tematikája egyszerű, 5 alapkérdésre 5 válasz… a bemutatkozáson van a hangsúly.

Cikksorozatunk újabb bemutatásra kerülő zenekara ezúttal a deathcore/black metal vonalán mozgó Naptime Nightmare projekt. Kérdéseinket a duó felállású formációt működtető, Ember Csaba és Farkas Richard válaszolták meg.
Mikor alakult a zenekar, honnan jött az ötlete?
2025 nyarán alakult a jelenlegi formáció. Egész életünkben zenével akartunk foglalkozni, és nagyon régóta barátok vagyunk, bár eddig nem volt meg a kellő önbizalom a „project” megkezdéséhez.
Zenekar tagjai, zenei előélet, képzés?
„LángolóHúrok” játszik a gitárokon, míg Richard „HOPELESS” felel a vokálokért. A többi instrumentális szakaszt jelenleg gépi erő segítségével orvosoljuk, fontos, hogy nem AI, – vagy hasonlók -, hanem teljes mértékben mi írjuk – addig pedig folyamatosan tagokat keresünk.
Komolyabb projectje egyikünknek sem volt még. Csaba több forrásból is tanulmányozza a gitár rejtelmeit, eddig otthon tanult, nem olyan régen adódott lehetősége tanárhoz is eljárni, – kb. másfél éve. Richard a vokálokat teljes mértékben maga tanulta, sokszor ezért is eltérő a hangképzése, a piacon megszokott deathcore énekesek köreiben.

Inspirációk, hatások?
Mint fentebb említettük, mindig is a zenéhez húzott a szívünk. Komoly hatások közé tudnánk talán sorolni, hogy az utóbbi időkben végre, egyre felkapottabb a metal több „subgenre”-je is.
Zenekarok, mint főbb inspirációink: Children of Bodom, Lorna Shore, In Flames, és az Shadow of Intent. Innen is ered, hogy zenénkben, melodeath és deathcore elemeket vegyítünk, melyek néha minimális black-es hangzással társulnak. Utóbbi időben, a koncerteken szerzett magyar zenész barátaink is komoly, inspiráló hatással vannak ránk – amiért nem lehetünk elég hálásak nekik.
Eddig megjelent anyagok, klipek?
Eddig három „demo”, illetve kiadott dallal rendelkezünk – klip még szervezés alatt. Először a Saints of Nothing jött, de mivel azóta sokat fejlődött a játékunk, ezt hamarosan újra is vesszük. Ezt követte a Crimson Desire, ami inkább Csaba belső világát vetíti ki. Utóbbi napokban pedig jött a The Death of Radiant Flowers, amit inkább a fellépések kezdő dalaként szeretnénk majd használni.
Célok, tervek, koncertek?
Jelenlegi célunk befejezni az első EP-nket, kibővíteni a zenekart további tagokkal, ezután pedig majd jöhet egy nagylemez is. Természetesen – ha teljes a felállás – szeretnénk mihamarabb színpadra állni, de a ehhez lehetőségek jelenleg is adottak. Richard egyébként most is rendelkezik nagyon minimális színpadi tapasztalattal.
Feltörekvő generáció, akinek kedve van bemutatkozni sorozatunkban, VÁRJUK JELENKEZÉSÉT!

Vélemény, hozzászólás?
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.