/Michael Tournier – A rémkirály/
Az árvizekkel együtt a gyomaedrődi Nasmith is előre tört, s végre első nagylemezét is partra mosta a víz idén, 2002-es alakulásuk óta számtalan anyaggal tették gazdagabbá a hazai divatcore színterét, én magam is írtam róluk, a fejlődés pedig mindentéren progresszíven építkezik, így el is tekintenék a számtalan kiadványuk listájától. Nézzük, mit is rejt a korrekt hangzású nagylemez, melynek a designja egyszerű megoldása ellenére kellően impresszív. A korongot magát érdemes lett volna nyomni és nem nyomtatni, de lehet csak az enyém ilyen, hiszen promó, mellesleg összesen 500 db látott napvilágot; kézi számozással még személyesebbé téve – a limitáltsága nagyjából eltalált ötlet volt, hiszen ennyit idővel el fog kopni és kiszolgálja az újságok, web’és fan’zinek többségét. Zenei téren pedig a koncepció mit sem változott, maradt a muzsika és a műfaj is, s maradt a magyar nyelv is, ami öröm, hiszen egész jók a szövegek. A recept viszonylag egyszerű…
…végy pár thrashesebb riffet, némi heavy és nu-metál témát, egy kis old school HC disznóhúst bele, s mindezt forraljad fel egy jó nagy adag melodikus death metállal, ami ebben a verzióban így már erősen metalcore fetrengést jelent. Náluk annyival egészül ki ez az ízletes étel, hogy klasszikus rock zenei sémákat is lekövetnek innovatívan, helyet adnak a súlyos részeknek, a dallamos repülésnek, elszállásnak, penge kórusoknak, s persze a katarzisnak, mely jól illik a szövegek pozitív, de mégis valahogy haldokló Holdsugarának; szerelem, mely elmúlik, szétesetik, nem teljesül be, meg nem értett szavak, érzelmek és létkérdések, avagy az emberi mélység aktívan menetel a Nasmith, amúgy könnyen emészthető, dallamos és divatos muzsikájában. Mindez némi dark érzést kelt, többször is eszembe jutott az orgánum és az összkép végett a hazai egykori Árnyak, mely azért erős elrugaszkodást mutat a metalcore halmaztól, még úgyis, hogy néhol nagyon pop-uláris a Nasmith. Amit viszont hiányolok, azok az igazán fülbemászó dallamok, melyek miatt sok helyen a dallamos és tiszta ének időhúzásnak, üres menetnek hat, s ebből kifolyólag gyakran leül, az amúgy hihetetlenül változatos korong. Az igazán durva lépéseknél meg a súlyosság nem jön annyira át, persze élőben lehet minden sokkal ütősebb. Leül a Viharos csend, de mégis újra és újra le is pörög, hiszen a srácok sokat agyalhattak ezen a rengeteg váltáson, némelyik thrash csapat nem variál ennyit!
Szinte minden nótában akadnak olyan mélylöketű betegségek illetve-vagy brutálisan kicsavart skandináv dallam darák, hogy bizony az ember elgondolkodik olyan neveken, mint At The Gates, Edge Of Sanity illetve Face Down, Cataract vagy Caliban!

Vélemény, hozzászólás?
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.