A Master-Lab Comics nem lassít és mindig találnak valami különlegességet. Most épp a Cadaveres De Tortugas sztorijára csatlakoztak rá. Körmi ugyan tavaly egy időre felfüggesztette a Cadaveres-t és az aktív zenélést is, de a CDT ötödik, Versus c. lemezének 20 éves jubileuma azért elég apropót szolgáltatott arra, hogy a vinyl kiadást kapjon az anyag és e mellé egy jópofa sztorit is összehoztak Labival, amit Mester Csaba a szokott magas minőségű rajzai tettek még egyedibbé.
De ez még mind nem elég. A vinyl és a képregény mellett még egy különleges kiadványt csaptak. Ez nem más, mint a banda korabeli koncertfelvétele is,. Ez a zenekar 2004-es Petőfi Csarnokos koncertjének felvétele, amikor is a Tankcsapda előzenekaraként léptek fel. Ez egyébként a képregény sztorijának a vége. De ne szaladjunk ennyire előre, hiszen A mi utunk avagy kalandok a valóságból és azon túlról c. kiadvány egy csavaros történettel mutatja be a CDT életútját egészen a kezdetektől.
A képregény nem csupán a zenekar történetét dolgozza fel, hanem egy izgalmas vizuális utazásra invitálja az olvasót a valóság és a fantázia határán. Az oldalakon elmerülhetünk a hazai underground metal hőskorába, ahol még a Cadaveres De Tortugas megalakulását megelőző időszak is megelevenedik. Látható, hogy a kilencvenes évek underground rock és metal zenei pezsgése hogyan hatott Körmire, aki egy kultikus TMC-s (Thrash Mosh Club) koncert (AMD, Bandanas és The Bedlam) koncerttel kezd a történet elmesélésébe.
Maga a képregény viszont nem innen indul. A sztorit – bár szerintem elég izgalmas lenne a sima visszaemlékezés is – a szerzők egy fura csavarral régebbről indítják, s ez a szál végig is fut a műben és jó néhány momentumra van(?) hatással és okoz fordulatot.
Ami megtörténhetett egy feltörekvő vidéki zenekarral, az a CDT-vel meg is történt. A sztori végigveszi a mérföldköveket: a kezdeti próbatermi botladozások, az első koncertek, a felállás alakulása, majd a demók és lemezek készítése . Aztán az ismertségük növekedése, barátságok a korszak csapatainak tagjaival (Labi és Mester Csaba is feltűnik) meg még azokkal is, akik hozzájuk hasonlóan az underground zenei életben mozogtak akár koncertszervezőként, stúdiós szakemberként vagy újságíróként. Ahogy halad az idő, a zenekar respektje egyre nőtt, nem véletlen, hogy még a Summer Rocks színpadán is játszhattak a Slayer előtt. A történet a már említett Petőfi Csarnokos koncerttel és happy enddel ért véget.
A képregény megjelenését az 54. Fővárosi Képregény börzére időzítették és egy közönségtalálkozót szerveztek az ünneplésre. A képregény a Master-Lab Comics-tól (ajánlom figyelmetekbe a többi cuccukat is) is beszerezhető, de megrendelhető a korábbi újrakiadásokkal együtt www.cdtmusic.hu oldalról.
Körminek köszönöm a tiszteletpéldányt!
Vélemény, hozzászólás?
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Mindig nagyszerű emlékeket idéz meg bennem a CDT nevének felbukkanása:) Az első 3 lemezük éjjel nappal pörgött a koleszban (főleg az Our Way-t imádtam, walkman-ben forgattam oda vissza nagyon sokáig) és néhány bulin is a végsőkig zúztunk, sajnos azonban elveszítettük egymást. Ennek oka számomra az Incarnation volt, pedig a lemezbemutatón még pólót és kazit is vettem. Nem adta magát a korábbi hangulat az anyagon, a Versus pedig már nem az én világom volt (viszont elismerem, mint remek hazai anyagot). A képregény nagyszerű ötlet ennek az érának, korosztálynak a felelevenítésére!