A Burning Full Throttle neve ugyan már ismerősen csengett, amikor felfigyeltem a november 15-én megjelent, a soundcloud oldalukon közzétett, No Man’s Land c. bemutatkozó lemezükre.
A bandáról érdemes tudni, hogy 2005 óta léteznek ugyan, de kisebb-nagyobb megszakítások után 2010-től folyamatos a működésük. Önmagukat stoner/drive rockként definiálják, s így jellemzik a bemutatkozó lemezüket: ” Az anyag nyolc, igazi fuzzba áztatott, sztrádacsík zabáló számot tartalmaz…”
A Perfect Noise Recording Studio-ban Koncz Mátyással felvett No Man’s Land lemezt ugyan még Badarász Béla játszotta fel, majd kiválása után helyére Mundi Csaba érkezett a néhai Dűne zenekarból.

Az olyan daloknak , mint a már említett No Sleep, de a címadó, a Downtown Paradise vagy a Hellhound is jóféle stoner, megbolondítva némi desert rockkal és fuzzal. Tényleg könnyen el lehet képzelni a hallgatásuk közben a végtelen prérin (nálunk – kis ország, kis foci – mondjuk a véges alföldi pusztákon) valami hatalmas amerikai hajónak is beillő géppel való autózás hangulatát, ahogy azt láthattuk már néhány filmben.
A dalok mélyén a Kyuss vagy még inkább a Fu Manchu szellemét érzem kísérteni, de szó nincs szolgai másolásról, sőt! Azt mondanám inkább, hogy a jól megtanult leckét – mert tegyük a szívünkre a kezünket, tagadhatatlan a hatás (DE csak hatás!) – egyéni ötletekkel keverve egy olyan lemezzé álltak össze a dalok, amit bármikor örömmel tudok hallgatni. Ennek oka pedig, hogy bár vannak hazai kedvenceim, de ez a lemez végre olyan darab a stílusban, aminél nem a tizenkettő egy tucat elv érvényesül. Azaz úgy egységes, hogy közben jól elkülönülnek a dalok.
.jpg)
Vélemény, hozzászólás?
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
