remélem az hiteles infó, de én is bíztam benne, hogy nem marad el, mert nagyon várom már… engem nem érdekel egy kis víz, ha kell bakancsostul átúszom a hajóig, ott meg már nem lehet gond, mert hát mégis csak egy hajóról van szó 😀
Volt már erre példa, asszem… Gyalogosan meg lehet közelíteni. Remélem nem rakják át máshová (csak nem), mert szeretem azt a helyet, hangzással sem voltak még ott gondok.
Embert próbáló energiaáradat várható a legkeményebb bandáktól, amelyek a death metaltól a sumér black metalon át a thrash-ig és hardcore-ig minden kőkemény vizet behajóznak az A38 hajóra visszatérő kiváló [b:e5bb2379]Nile[/b:e5bb2379] zenekar vezetésével. A [b:e5bb2379]Nile[/b:e5bb2379] előtt még a [b:e5bb2379]Melechesh[/b:e5bb2379], a [b:e5bb2379]Dew-Scented[/b:e5bb2379], a [b:e5bb2379]Zonaria[/b:e5bb2379] és a [b:e5bb2379]Darkrise[/b:e5bb2379] lépnek fel.
[b:e5bb2379]NILE[/b:e5bb2379]:
Az 1993-ban alakult [b:e5bb2379]Nile[/b:e5bb2379] különlegessége a szövegek témaválasztásában mutatkozik meg: az együttes albumai az ókori egyiptomi kultúra köré szerveződnek. A zenekar minden tagja – de különösen a központi embernek számító [i:e5bb2379]Karl Sanders[/i:e5bb2379] – nagy rajongója ezen ősi, misztikus világnak, így szövegeikben a piramisok, a templomok és a papirusztekercsek hieroglifái által elmesélt régi történeteket mondják el újra, melyek istenek küzdelméről, fáraókról, sorsdöntő csatákról és titokzatos rituálékról szólnak. A szövegvilághoz egyedi, és rendkívül technikás death metal társul, így a [b:e5bb2379]Nile[/b:e5bb2379] már az 1996-os debütáló albumával kirobbanó sikert aratatott a stílus kedvelőinek körében, és 18 hónapon át járta a világot első turnéja során.
Az együttes dalszerző zsenije, [i:e5bb2379]Karl Sanders[/i:e5bb2379] munkássága tehát már a debütalbumon klasszikus rangra emelte a Nile-t, és a tavaly megjelent, [i:e5bb2379]Those Whom The Gods Detest[/i:e5bb2379] című új koronggal is azt bizonyítja a nagydarab szőke úriember, hogy nem tud hibázni. Ráadásul a [b:e5bb2379]Nile[/b:e5bb2379] lassan korunk legjobb death metal gárdája lép elő, hiszen skarabeuszok ide, hieroglifák oda, ez a zene mégis csak az emberfeletti gyorsasággal és pontossággal előadott dobtémáktól, a szélvészgyorsaságtól a baljós belassulásokig váltakozó gitároktól, és persze [i:e5bb2379]Karl Sanders[/i:e5bb2379] és [i:e5bb2379]Dallas Toler-Wade[/i:e5bb2379] kriptamély hörgéseitől lesz az, ami: kőkemény extrém metal. Piramisok ugyan nincsenek Budapesten, de a [b:e5bb2379]Nile[/b:e5bb2379] egyiptológusgárdájának minden bizonnyal a mi Dunánk is tetszik, így nem is csoda, hogy aktuális európai turnéjuk keretében Budapestre is ellátogatnak. Élőben is zseniálisak, így előre borítékolhatóan most sem fogunk csalódni a teljesítményükben!
[b:e5bb2379]MELECHESH[/b:e5bb2379]:
Az izraeli [b:e5bb2379]Melechesh[/b:e5bb2379] sumér, mezopotámiai témákkal átszőtt black metalt játszik. Már ők is régóta működnek, 1993-ban történt megalakulásuk óta 2010-ben adták ki ötödik nagylemezüket [i:e5bb2379]The Epigenesis[/i:e5bb2379] címmel. Ashmedi-ék 2008-ban játszottak nálunk utoljára a Kék Yukban az Immolation előtt, ahol egy korrekt fellépést adtak. Most is egy erőteljes koncertre számíthatunk tőlük!
[b:e5bb2379]DEW SCENTED[/b:e5bb2379]:
A német [b:e5bb2379]Dew-Scented[/b:e5bb2379] intenzív, modern thrash metalt játszik, és 1992-es magalakulásuk óta már nyolc albumot adtak ki, a legutóbbi tavaly jelent meg [i:e5bb2379]Invocation[/i:e5bb2379] címmel. Energikus, nyaktörő erővel adják elő dalaikat, az A38 hajón is egy dinamikus előadás várható!
[b:e5bb2379]ZONARIA + DARKRISE[/b:e5bb2379]:
A 2001-ben alakult svéd [b:e5bb2379]Zonaria[/b:e5bb2379] melodikus death metalt játszik, második nagylemezük 2008-ban látott napvilágot [i:e5bb2379]The Cancer Empire[/i:e5bb2379] címmel. A svájci Darkrise pedig brutális death metalban utazik, és a [i:e5bb2379]Built[/i:e5bb2379] című harmadik albumuk 2009-ben jelent meg.
Tehát egy minden igényt kielégítő brutális koncertestre számíthatunk január 22-én az A38-as hajón, ahol minden death metal fanatikusnak kötelező lesz a megjelenés.
Hát ez most feldobta a hangulatomat! Ráadásul A38 is egy jó hely, és az előzenekarok sem rosszak. Legutóbbi Nile koncert életem bulija volt, úgyh amint lehet már veszem is meg a jegyet!
Elővétel 10.11.29. – 10.12.31. között: 5200 Ft
Elővétel 10.12.31. után: 5990 Ft
A fellépés napján: 5990 Ft
remélem az hiteles infó, de én is bíztam benne, hogy nem marad el, mert nagyon várom már… engem nem érdekel egy kis víz, ha kell bakancsostul átúszom a hajóig, ott meg már nem lehet gond, mert hát mégis csak egy hajóról van szó 😀
nemnem
volt közlemény aszbúkon hogy nem marad el a koncert az árvíz miatt! szóval nopara
Volt már erre példa, asszem… Gyalogosan meg lehet közelíteni. Remélem nem rakják át máshová (csak nem), mert szeretem azt a helyet, hangzással sem voltak még ott gondok.
Most, hogy lezárták a rakpartot így is az A38-on lesz a koncert?
zsírláda
Megérkezett a hivatalos koncertajánló:
Embert próbáló energiaáradat várható a legkeményebb bandáktól, amelyek a death metaltól a sumér black metalon át a thrash-ig és hardcore-ig minden kőkemény vizet behajóznak az A38 hajóra visszatérő kiváló [b:e5bb2379]Nile[/b:e5bb2379] zenekar vezetésével. A [b:e5bb2379]Nile[/b:e5bb2379] előtt még a [b:e5bb2379]Melechesh[/b:e5bb2379], a [b:e5bb2379]Dew-Scented[/b:e5bb2379], a [b:e5bb2379]Zonaria[/b:e5bb2379] és a [b:e5bb2379]Darkrise[/b:e5bb2379] lépnek fel.
[b:e5bb2379]NILE[/b:e5bb2379]:
Az 1993-ban alakult [b:e5bb2379]Nile[/b:e5bb2379] különlegessége a szövegek témaválasztásában mutatkozik meg: az együttes albumai az ókori egyiptomi kultúra köré szerveződnek. A zenekar minden tagja – de különösen a központi embernek számító [i:e5bb2379]Karl Sanders[/i:e5bb2379] – nagy rajongója ezen ősi, misztikus világnak, így szövegeikben a piramisok, a templomok és a papirusztekercsek hieroglifái által elmesélt régi történeteket mondják el újra, melyek istenek küzdelméről, fáraókról, sorsdöntő csatákról és titokzatos rituálékról szólnak. A szövegvilághoz egyedi, és rendkívül technikás death metal társul, így a [b:e5bb2379]Nile[/b:e5bb2379] már az 1996-os debütáló albumával kirobbanó sikert aratatott a stílus kedvelőinek körében, és 18 hónapon át járta a világot első turnéja során.
Az együttes dalszerző zsenije, [i:e5bb2379]Karl Sanders[/i:e5bb2379] munkássága tehát már a debütalbumon klasszikus rangra emelte a Nile-t, és a tavaly megjelent, [i:e5bb2379]Those Whom The Gods Detest[/i:e5bb2379] című új koronggal is azt bizonyítja a nagydarab szőke úriember, hogy nem tud hibázni. Ráadásul a [b:e5bb2379]Nile[/b:e5bb2379] lassan korunk legjobb death metal gárdája lép elő, hiszen skarabeuszok ide, hieroglifák oda, ez a zene mégis csak az emberfeletti gyorsasággal és pontossággal előadott dobtémáktól, a szélvészgyorsaságtól a baljós belassulásokig váltakozó gitároktól, és persze [i:e5bb2379]Karl Sanders[/i:e5bb2379] és [i:e5bb2379]Dallas Toler-Wade[/i:e5bb2379] kriptamély hörgéseitől lesz az, ami: kőkemény extrém metal. Piramisok ugyan nincsenek Budapesten, de a [b:e5bb2379]Nile[/b:e5bb2379] egyiptológusgárdájának minden bizonnyal a mi Dunánk is tetszik, így nem is csoda, hogy aktuális európai turnéjuk keretében Budapestre is ellátogatnak. Élőben is zseniálisak, így előre borítékolhatóan most sem fogunk csalódni a teljesítményükben!
[b:e5bb2379]MELECHESH[/b:e5bb2379]:
Az izraeli [b:e5bb2379]Melechesh[/b:e5bb2379] sumér, mezopotámiai témákkal átszőtt black metalt játszik. Már ők is régóta működnek, 1993-ban történt megalakulásuk óta 2010-ben adták ki ötödik nagylemezüket [i:e5bb2379]The Epigenesis[/i:e5bb2379] címmel. Ashmedi-ék 2008-ban játszottak nálunk utoljára a Kék Yukban az Immolation előtt, ahol egy korrekt fellépést adtak. Most is egy erőteljes koncertre számíthatunk tőlük!
[b:e5bb2379]DEW SCENTED[/b:e5bb2379]:
A német [b:e5bb2379]Dew-Scented[/b:e5bb2379] intenzív, modern thrash metalt játszik, és 1992-es magalakulásuk óta már nyolc albumot adtak ki, a legutóbbi tavaly jelent meg [i:e5bb2379]Invocation[/i:e5bb2379] címmel. Energikus, nyaktörő erővel adják elő dalaikat, az A38 hajón is egy dinamikus előadás várható!
[b:e5bb2379]ZONARIA + DARKRISE[/b:e5bb2379]:
A 2001-ben alakult svéd [b:e5bb2379]Zonaria[/b:e5bb2379] melodikus death metalt játszik, második nagylemezük 2008-ban látott napvilágot [i:e5bb2379]The Cancer Empire[/i:e5bb2379] címmel. A svájci Darkrise pedig brutális death metalban utazik, és a [i:e5bb2379]Built[/i:e5bb2379] című harmadik albumuk 2009-ben jelent meg.
Tehát egy minden igényt kielégítő brutális koncertestre számíthatunk január 22-én az A38-as hajón, ahol minden death metal fanatikusnak kötelező lesz a megjelenés.
WEB
[url:e5bb2379]http://www.nile-catacombs.net/[/url:e5bb2379]
[url:e5bb2379]http://www.melechesh.com/[/url:e5bb2379]
[url:e5bb2379]http://www.dew-scented.net/[/url:e5bb2379]
[url:e5bb2379]http://www.zonaria.com[/url:e5bb2379]
[url:e5bb2379]http://www.darkrise.ch[/url:e5bb2379]
JEGYEK:
[url:e5bb2379]http://www.ticketportal.hu[/url:e5bb2379]
menni kéne 🙂
Hát ez most feldobta a hangulatomat! Ráadásul A38 is egy jó hely, és az előzenekarok sem rosszak. Legutóbbi Nile koncert életem bulija volt, úgyh amint lehet már veszem is meg a jegyet!
Elővétel 10.11.29. – 10.12.31. között: 5200 Ft
Elővétel 10.12.31. után: 5990 Ft
A fellépés napján: 5990 Ft