Szerző: farrrkas

Red Dawn – a pusztítás algoritmusa

A Red Dawn nevű csapat szálai a francia Rennes városához vezetnek. A zenekar a technikás death metal mellett vetett horgonyt, ezt bizonyítja az Algorithm of Destruction című lemez és annak Hate című dala, amelyet veletek is szeretnénk megosztani. Az album három kiadó közreműködésével (Finsterian Dead End, Code 7 és Season of Mist) jelenhet meg május 27-én.

Withered – album stream

Grief Relic a címe az Atlantából származó Withered zenekar vadonatúj lemezének. A death metal gárda május 27-re tűzte ki a megjelenés dátumát, a Season of Mist kiadó termékeként érdemes rákeresni. Aki nem szeretne addig várni, hallgassa meg a teljes albumot az alábbi YouTube videóra kattintva.

Replicant – terjesztik az igét

New Jersey kísérletezős kedvű death metalosaiként került az underground köztudatba a Replicant zenekar. Bemutatkozó, négyszámos kislemezük Worthless Desires címen jelenik meg május 20-án a PRC Records kiadónál. Az alábbiakban közelebbről is megismerkedhettek vele.

Devin Townsend Project – új lemez a láthatáron

A Devin Townsend Project bejelentette szándékát egy új nagylemez megjelentetésére. Ennek címe Transcendence lesz, és szeptember 2-án kerül boltokba világszerte.

Heavy Devy a következőket tartotta fontosnak elárulni a készülő anyagról:

„A Transcendence, az összes korábbi lemezhez hasonlóan, leképezi az aktuális életem mozzanatait egy újabb dalcsokor formájában. 44 éves vagyok, és ezek a dalok megmutatják, mit jártam meg az elmúlt két évben, vagyis a Z2 lemez óta. Az elmúlt időszak alkotói folyamatának eredményét különlegesen őszintének érzem. Úgymond, üzemanyagra leltem, amellyel tele tölthetem a tankot, és ennek nagyon örülök. Az album létrejöttét előmozdító szándék, a mögöttes koncepció és minden résztvevő hozzájárult ahhoz, hogy úgy tekintsek a lemezre, mint egy összekötő kapocsra az elmúlt pár évem és a szimfonikusokkal tervezett jövőm között. Nagyon büszke vagyok az új anyagra, ahogy mindenkire, akivel ezt összehoztuk.”

A gyönyörű borítót Anthony Clarkson készítette.

Vimic – Joey Jordisonék videoklippel jelentkeztek

A Vimic nevű bandát bemutattuk nektek legutóbb (kattints ide), de azok kedvéért, akik esetleg lemaradtak volna, elmondanánk, hogy az ex-Slipknot dobos Joey Jordison bandájáról van szó, a Scar the Martyr utódjáról. A Simple Skeletons nóta után ezúttal a She Sees Everything című dalhoz készített videoklippel jelentkeztek. Az Open Your Omen lemez a Roadrunnernél jön ki, de pontos dátummal még nem szolgálhatunk.

VIMIC - She Sees Everything [OFFICIAL VIDEO]

DevilDriver – megérkezett a videoklip

A DevilDriver háza táján történő eseményekről több ízben is beszámoltunk már, így tudhatjátok, hogy Trust No One címen jött ki Dez Fafara zenekarának új lemeze május 13-án. Az amerikaiak videoklipet is forgattak az új lemez egyik dalához, ennek címe Daybreak, és az alábbi lejátszóban lehet megtekinteni.

DEVILDRIVER - Daybreak (Official Video) | Napalm Records

Voidless Form – temesvári drone/doom/noise lemez

A temesvári Voidless Form zenekar feladja a leckét mindenkinek, aki a saját tűréshatárait kívánja letesztelni. Az ambient/drone/doom projektnek az alább megosztott I, Nihilist lemez a harmadik kiadványa. A zenekarban sokan megfordulnak, különféle hangszereknek adva hangot. A szokásos samplerek, szintetizátor, gitár, bőgő és dob mellett szaxofon, duduk (fafúvós hangszer), kanun (trapéz alakú citeraféle), sőt, harsona is megszólal.

A csapat kihangsúlyozta, hogy a három részre osztott lemez tulajdonképpen egyetlen dalnak tekinthető, viszont kénytelenek voltak háromba vágni, mivel túllépték a Bandcamp oldalra feltölthető maximális fájlméretet.

<a href=”http://voidlessform.bandcamp.com/album/i-nihilist”>I, Nihilist by Voidless Form</a>

Witherscape – az új anyag részletei

Nem sokkal az után, hogy a svéd Witherscape kihirdette, hogy elkészültek a második nagylemez munkálataival, Dan Swanöék azonnal meg is osztották a részleteket a rajongókkal. A progresszív death metal csapat július 22-én jelenteti meg a The Northern Sanctuary című kettes albumot a Century Media kiadónál.

A borítót Havancsák Gyula készítette a zenekarnak, aki olyan bandákkal dolgozott együtt, mint a Destruction, Nightingale vagy a Týr.

Swanö a következőket árulta el a debütalbum sztoriját követő koncepcióról:

„A történet ott folytatódik, ahol a The New Tomorrow kislemezzel abbahagytuk. Az első lemezhez képest 50 évet ugrunk az időben, a főszereplő Mannen i vitt (The man in white) ekkor már megvette azt a házat, ahol előzőleg az a sok borzalom történt. Felújította, és nagyvárosból érkezett embereknek ad ki szobákat, akik Észak-Svédország békés, csendes környezetére vágynak. De a lény továbbra is kísért a házban, Mannen i vitt is az ő megszállottja, ezért rémes dolgokat művel a „páciensekkel.” Mivel a ház a pokol egyik kapuja felé épült, egy rituálé veszi kezdetét, megnyitva ezzel az alvilági dimenziót, hogy a gonosz lény visszatérhessen oda, ahonnan származik…”

Despite – jön az új lemez, itt egy új dal

Göteborgi melodikus death metallal van dolgunk a Despite esetében. Synergi címen július 22-én boltokba kerül a csapat új lemeze az Eclipse Records gondozásában. A tizenhárom dalt tartalmazó lemezről a címadóról döntöttek úgy, hogy a publikummal is megosztják.

A Crehate stúdióban felvett anyagot Oscar Nilsson (Engel) producelte, a borítót pedig Peter Tuthill tudhatja magáénak.

DarkRise – Fear, Hate & Corruption – 2016

A Metal Archives brutális death metalként jegyzi a svájci DarkRise nevű csapatot, de amit e címke alatt érteni szoktunk, annak nem sok köze van a Fear, Hate & Corruption lemezen hallottakhoz. Ez itt mezei death metal, némi thrash és hardcore elemmel kiegészülve, legalábbis ami a szóban forgó lemezt illeti. A banda már 1998 óta létezik, […]

Tovább »