Itt a harmadik Six Feet Under bestia a Crypt Of The Devil albumról, amely már a tizenegyedik a sorban. A Metal Blade május 5-én jelenteti meg a lemezt, a Gruesome tétel pedig a kriptazene függők éhségét hívatott csökkenteni.
Itt a harmadik Six Feet Under bestia a Crypt Of The Devil albumról, amely már a tizenegyedik a sorban. A Metal Blade május 5-én jelenteti meg a lemezt, a Gruesome tétel pedig a kriptazene függők éhségét hívatott csökkenteni.
Hammer Of The Witches lesz az új Cradle Of Filth album címe, amelynek a borítóját már láthatod is magad előtt. A hivatalos megjelenés valamikor július környékén várható a Nuclear Blast-nál.

Dani Filth a következő magyarázattal szolgált:
„A borítót a lett Arthur Berzinsh készítette, amely pazar ábrázolása a líraiságnak. A képek a Reneszánsz korszak motívumait viselik magukon, amelyek egyszerre gyönyörűek és nyugtalanítóak. Az illusztrációk egyik fele kimondottan ehhez a lemezhez készült, a többi pedig mind Berzinsh klasszikus, amelyek az album tematikájához lettek gondosan kiválasztva. A boszorkányság kiemelkedő szerephez jutott, mind az üldöztetés, mind a féktelen spirituális szabadság ábrázolásában. A nőies formák szégyentelenül előtérbe kerültek a szépség és a borzalom klasszikus keverékeként.”

A Paradise Lost visszatéréséig már nincs sok hátra. A The Plague Within lemez június 1-én jelenik meg a Century Media-nál, és ennek örömére egy új dallal is megajándékoztak minket, a szokásos lyric video formájában. A szám címe: No Hope In Sight.

Paradise Lost – The Plague Within (2015)
| 1. | No Hope In Sight |
| 2. | Terminal |
| 3. | An Eternity Of Lies |
| 4. | Punishment Through Time |
| 5. | Beneath Broken Earth |
| 6. | Sacrifice The Flame |
| 7. | Victim Of The Past |
| 8. | Flesh From Bone |
| 9. | Cry Out |
| 10. | Return To The Sun |
| 11. | Victim Of The Past [orchestra version] |
Május 26-án Nämïdäë címmel adja ki albumát a bizarr nevű Öxxö Xööx. Az experimatal doom/gothic metal zenét játszó francia csapat egy újabb szöveges videóval jelentkezett, ezúttal a Dälëïth dalra.
Aki nem retten meg a kitalált nyelven éneklő csapat szokatlan zenéjétől, az tehet egy próbát a majd’ nyolc perces tétellel. Az angol fordítással gondoltak azokra is, akik nem beszélik az öxxö xööx nyelvet, ami, mellesleg, 69-et jelent (0110 = 6; 1001 = 9).
Az előzőleg közzétett Äbÿm dalt szintén megtaláljátok itt alább.
A chicagói Lord Mantis és Indian (blackened) sludge/doom zenekarok végképp egybeolvadni látszanak, hiszen az Indian feloszlásával Bill Bumgardner dobos körül, aki a Lord Mantis alapítója, igencsak átszerveződött a zenekar. Andrew Markuszewski gitárossal nehéz hónapokat tudnak maguk mögött, ami a banda felállásában jelentős változásokat eredményezett.

Kezdjük azzal, hogy a jellegzetes orgánummal bíró Charlie Fell énekes/bőgős már nem tagja a Lord Mantis-nak, ahogy Ken Sorceron gitáros sem. Az énekesi poszton jelenleg Dylan O’Toole található az Indian-ból, akit már a Death Mask CD-n is teljes értékű Lord Mantis tagként tüntettek fel, az új gitáros pedig Scott A. Shellhamer lett, aki az American Heritage-ből lehet ismert.
Will Lindsay, aki Dylan O’Toole mellett a másik énekes/gitáros volt az Indian soraiban, most a Lord Mantis-ban vette át a basszusgitáros szerepét.
A felállást megerősíteni hívatott az a hír, hogy májusban egy EP rögzítésére vonulnak stúdióba a Lord Mantis tagjai, amely alighanem csak nyáron kerül kiadásra. A kislemezzel kapcsolatban hamarosan új hírekkel jelentkezünk.
Addig is álljon itt a Possession Prayer videója emlékeztetőül, amely a Death Mask lemez egyik zseniális iszonyata:
A Ianoda zenekar annyira új még, hogy információt is alig találni róluk. A 2015-ben alakult zenekar Temesvárról szállítja a black metalt, és az első igazi életjelet az Q Theodicy dal jelenti, amelyet a bandcamp oldalukon tettek közzé tegnap.
A dal alig lépi túl a két és fél percet, de bemutatkozásnak mindenképpen megteszi. Íme:
A Heidevolk igazán beindult, ami a Velua című új albumuk promotálását illeti, ezért mi is már harmadjára jelentkezünk új videóval a holland folk metal hatosfogattól.
A márciusban megjelent lemez első klipje a Winter Woede nyitódalra készült, majd ezt követte a Vinland zárótétel szöveges videója, most pedig egy újabb hivatalos klip készült, az Urth című szerzeményre. Ezt láthatjátok itt:
A szlovén Dalkhu 2010-ben debütált az Imperator című death-black metal anyaggal, amit idén a Descend… Into Nothingness követ. Nem csak a gyönyörű borító áll rendelkezésünkre, hanem egy új tétel is, az E. N. N. F.

Itt a Helloween első új dala. A power metal veteránjai digitálisan kiadták a My God-Given Right lemez első single-jét, amit egy 7 inches verzió követ április 24-én. A Nuclear Blast-nál napvilágot látó korong pedig május 29-én kerül boltokba.
Addig is nézzétek meg a Battle’s Won szöveges videóját:


Nem kell tovább várni. Itt az új Slayer nóta, a When The Stillness Comes, amely egyike az augusztusra várható lemez tizenkét dalának. Kerry King elárulta a dal kapcsán, hogy egy olyan fickóról szól, aki arra ébred egy büncselekmény színhelyén, hogy mindenkit meggyilkolt maga körül. Íme: