Koncert

Eric Martin & band (1 komment)

  • 9000sanyi 9000sanyi szerint:

    [i:44580cfc]Eric Martin[/i:44580cfc] & [b:44580cfc]Band[/b:44580cfc]
    2010. április 13. A38
    A [b:44580cfc]Mr. Big[/b:44580cfc] Hangja

    [i:44580cfc]Eric Martin[/i:44580cfc] énekesi karrierje a hetvenes években, a San Francisco-i [b:44580cfc]415[/b:44580cfc] nevű zenekarban kezdődött. A [b:44580cfc]415[/b:44580cfc] olyan fellépők előzenekara volt, mint [i:44580cfc]Billy Squire[/i:44580cfc], a [b:44580cfc]Hall & Oats[/b:44580cfc], a [b:44580cfc]Journey[/b:44580cfc], s [b:44580cfc]ZZ Top[/b:44580cfc] és a [b:44580cfc]Foreigner[/b:44580cfc], hogy csak néhányat említsünk. A [b:44580cfc]415[/b:44580cfc] az Elektra/Asylum records kiadóhoz tartozott, itt adták ki a „[i:44580cfc]Sucker for a pretty face[/i:44580cfc]” c. albumukat – egy névváltoztatás után, mint [b:44580cfc]Eric Martin Band (EMB)[/b:44580cfc] . A banda az 1984/85-ös [b:44580cfc]ZZ Top[/b:44580cfc] turné után szétesett.

    Kis idő elteltével [i:44580cfc]Eric[/i:44580cfc] folytatta a dalszerzést, s 1985-ben majd 1987-ben kiadta az „[i:44580cfc]Eric Martin[/i:44580cfc]” és az „[i:44580cfc]I’m only fooling myself[/i:44580cfc]” c. szólóalbumokat, melyek magukon viselték [i:44580cfc]Eric[/i:44580cfc] érzelmes hangjának és őszinte dalszövegeinek jegyeit. 1988-89-ben [i:44580cfc]Eric Billy Sheehan, Pat Torpey[/i:44580cfc] és [i:44580cfc]Paul Gilbert[/i:44580cfc] társaságában megalakította a [b:44580cfc]Mr. Big[/b:44580cfc]-et. Hatalmas sikert arattak 6 stúdió albumukkal, 6 rendkívül keresett élő CD-jükkel, és számos slágerükkel. Mindent összevetve ezekből legalább 7 millió darabot adtak el. [i:44580cfc]Eric[/i:44580cfc] harmadik szólóalbuma a „[i:44580cfc]Somewhere in the middle[/i:44580cfc]” akkor született, mikor a [b:44580cfc]Mr. Big[/b:44580cfc] 2 éves szünetet tartott. 1998-ban jelent meg Európában és Ázsiában. 2001 nyarán [i:44580cfc]Eric[/i:44580cfc] és a többi [b:44580cfc]Mr. Big[/b:44580cfc]-fiú kiadta utolsó albumát „[i:44580cfc]Actual Size[/i:44580cfc]” címmel. Miközben folytak az album promóciós munkái és a [b:44580cfc]Mr. Big[/b:44580cfc] 2002-es búcsú-turnéjának előkészületei, [i:44580cfc]Eric[/i:44580cfc] negyedik szólóalbumának felvételivel foglalkozott. Az ígérte, visszatér a gyökerekhez, s így is tett az „[i:44580cfc]I’m Goin’ Sane[/i:44580cfc]” c. albumban, mely kiváló kritikusi fogadtatásban részesült; 2002 végén jelent meg Ázsiában, Európában és az Egyesült Államokban. A sikeres japán turné, az európai „Gods Festival”, a 23 várost érintő amerikai turné után [i:44580cfc]Eric[/i:44580cfc] úgy döntött, stúdióba vonul, hogy rögzítse a „[i:44580cfc]Pure[/i:44580cfc]” c. EP-t, mely legsikeresebb dalainak akusztikus változatát tartalmazza. 2004 elején ismét a stúdióban dolgozott, a „[i:44580cfc]Destroy All Monsters[/i:44580cfc]” albumon, ami először Japánban és Európában, majd az Egyesült Államokban került kiadásra. Az album stílusát [i:44580cfc]Eric[/i:44580cfc] a rock gyökerekre fókuszáló „torz pop”-nak mondja. Ebben az évben [i:44580cfc]Eric[/i:44580cfc] képtelen volt úgy reklámozni az albumot, ahogy szerette volna, mivel a legnagyobb japán gitár-sztár, [i:44580cfc]Tak Matsumoto[/i:44580cfc] hívta közös munkára. [i:44580cfc]Tak[/i:44580cfc] bandája, a [b:44580cfc]B’z[/b:44580cfc] mintegy 80 millió lemezt adott el sikeres pályafutásának 12 éve alatt. [i:44580cfc]Tak[/i:44580cfc] úgy döntött, összehoz egy rockbandát kedvenc előadóiból: [i:44580cfc]Eric[/i:44580cfc] énekelt, [i:44580cfc]Jack Blades[/i:44580cfc] ([b:44580cfc]Night Ranger/Damn Yankees[/b:44580cfc]) lett a basszeros, [i:44580cfc]Chris Frasier[/i:44580cfc] ([i:44580cfc]Steve Vai/Edgar Winter/Eddie Money[/i:44580cfc]) és persze maga [i:44580cfc]Tak[/i:44580cfc] játszott gitáron. Hónapokat töltöttek Los Angelesben egy album összeállításával és felvételeivel, ezt egy 10 napos promóciós turné követte, majd egy platinalemez, és egy 20 várost érintő turné, melynek valamennyi állomásán az összes jegy elkelt, s ami Japánban, a híres, 15.000 nézőt befogadó arénában, a Budokanban ért véget.

    Mostanság [i:44580cfc]Eric[/i:44580cfc] több vasat is tart a tűzben; nemrég írt és rögzített egy számot az egyik legnézettebb TV show a „Pride FC” számára. A “[i:44580cfc]The Last Man Standing[/i:44580cfc]” c. dal 2006 Szilveszterén mutatták be – nézők millió fizettek azért, hogy meghallgathassák.

    [i:44580cfc]Eric[/i:44580cfc] a gitárlegenda, [i:44580cfc]Ronnie Montrose[/i:44580cfc] új CD-jére, a [i:44580cfc]10×10[/i:44580cfc]-re is írt egy számot. [i:44580cfc]Eric[/i:44580cfc] ebben 9 másik énekessel együtt énekel, olyanokkal, mint [i:44580cfc]Sammy Hagar, Edgar Winter, Davey Pattison[/i:44580cfc] és [i:44580cfc]Mark Farner[/i:44580cfc]. A [i:44580cfc]10×10[/i:44580cfc] album felkeltette az érdeklődést Eric vokális teljesítménye iránt: felkérést kapott hogy a Sundance filmfesztivál számára [i:44580cfc]Ronnie Montrose, Danny Carmasi[/i:44580cfc] és [i:44580cfc]Ricky Philips[/i:44580cfc] társaságában énekelje el a “[i:44580cfc]Guitar Man[/i:44580cfc]” c. klasszikus számot.

    [i:44580cfc]Eric Martin[/i:44580cfc] továbbra is tele van energiával, rendszeresen fellép az Egyesült Államokban és Japánban, és egy dél-amerikai turnét is tervez. Bandájának tagjai: [i:44580cfc]Matt Isola[/i:44580cfc], dobos, [i:44580cfc]Mark Chole[/i:44580cfc], basszeros. és [i:44580cfc]Mark Holley[/i:44580cfc] gitáros.

    [i:44580cfc]Eric[/i:44580cfc] új albumának számai mellett valószínűleg jó adag [b:44580cfc]Mr. Big[/b:44580cfc] élményben is részesülünk majd a budapesti koncerten!