[b:e5bb2379]The Ocean – Moon Of Soul[/b:e5bb2379]
2010. június 12., szombat
Budapest, WigWam Rock Palace
Valamivel több, mint egy évvel ezelőtt járt nálunk a német kollektíva, akkor a [b:e5bb2379]Burst[/b:e5bb2379], a [b:e5bb2379]Bison B.C.[/b:e5bb2379] és a [b:e5bb2379]Medeia[/b:e5bb2379] társaságában. Ezúttal a WigWam Rock Palace színpadán lépnek majd fel a hazai [b:e5bb2379]Moon Of Soul[/b:e5bb2379] felvezetésével. Júniusban a pár hónapja megjelent 2010-es lemezük dalait hallhatjuk élőben. A [i:e5bb2379]Heliocentric[/i:e5bb2379] című korong folytatása ősszel jelenik majd meg ([i:e5bb2379]Anthropocentric[/i:e5bb2379]), addig pedig lebonyolítanak egy 34 állomásos Európa-turnét, melynek 22. állomása lesz a budapesti fellépés.
Az estét egy hazai csapat nyitja majd. A [b:e5bb2379]Moon Of Soul[/b:e5bb2379] zenekar atmoszférikus zenéje kiváló bevezető a [b:e5bb2379]The Ocean[/b:e5bb2379]-nel való találkozáshoz. A különleges hangulatok megteremtésére való törekvés őket is a kezdetektől jellemzi. Izgalmas ritmusok, lebegő dallamok, transzcendens szövegvilág. Mindezek működésére pedig a legjobb bizonyíték, hogy olyan bandák előtt játszhattak már, mint az [b:e5bb2379]Evergrey[/b:e5bb2379] vagy az [b:e5bb2379]Opeth[/b:e5bb2379]. A garancia pedig az, hogy 1996-os megalakulásuk óta csiszolják ezt a progresszív, vastag légkörű zenét, melyre leginkább a [b:e5bb2379]Cynic[/b:e5bb2379] és a [b:e5bb2379]Psychotic Waltz[/b:e5bb2379] volt hatással. Ezidő alatt a kisvárdai banda két lemezt jelentetett meg szerzői kiadásban (2001 – [i:e5bb2379]Égforrás[/i:e5bb2379], 2003 – [i:e5bb2379]Titokszülő[/i:e5bb2379]), 2007-ben pedig napvilágot látott Ébredés című albumuk.
A [b:e5bb2379]The Ocean[/b:e5bb2379] harmadik hazai fellépésén az eddigi legkiforrottabb anyagukat mutatják majd be, immár új énekessel, az eddigieknél több dallammal és rengeteg hangszerrel, s az új tag, [i:e5bb2379]Loic Rossetti[/i:e5bb2379] rendkívül karakteres hangjával, mely hatványozottan kifejezővé teszi a zenét és a mondanivalót is.
Fellépéseik alkalmával nagy hangsúlyt fektetnek a zene és a programozott fényshow összhangjára is, melyet remélhetőleg a WigWam-ban is megtapasztalhatunk majd. A csapat előadása akkor is mindenkit magával ragad, ha egy kicsit is fogékony erre az experimentális elemekkel tűzdelt, egyben hardcore, noise, ambient, experimental, és némi indusztriál hatást is felvonultató, a poszt metalból is sokat merítő zenére, melynek alkotói nagy kedvencként tartják számon többek között a [b:e5bb2379]Cult of Luna[/b:e5bb2379]-t, a [b:e5bb2379]Mastodon[/b:e5bb2379]-t és a [b:e5bb2379]Neurosis[/b:e5bb2379]-t is.
Hivatalos ajánló:
[b:e5bb2379]The Ocean – Moon Of Soul[/b:e5bb2379]
2010. június 12., szombat
Budapest, WigWam Rock Palace
Valamivel több, mint egy évvel ezelőtt járt nálunk a német kollektíva, akkor a [b:e5bb2379]Burst[/b:e5bb2379], a [b:e5bb2379]Bison B.C.[/b:e5bb2379] és a [b:e5bb2379]Medeia[/b:e5bb2379] társaságában. Ezúttal a WigWam Rock Palace színpadán lépnek majd fel a hazai [b:e5bb2379]Moon Of Soul[/b:e5bb2379] felvezetésével. Júniusban a pár hónapja megjelent 2010-es lemezük dalait hallhatjuk élőben. A [i:e5bb2379]Heliocentric[/i:e5bb2379] című korong folytatása ősszel jelenik majd meg ([i:e5bb2379]Anthropocentric[/i:e5bb2379]), addig pedig lebonyolítanak egy 34 állomásos Európa-turnét, melynek 22. állomása lesz a budapesti fellépés.
Az estét egy hazai csapat nyitja majd. A [b:e5bb2379]Moon Of Soul[/b:e5bb2379] zenekar atmoszférikus zenéje kiváló bevezető a [b:e5bb2379]The Ocean[/b:e5bb2379]-nel való találkozáshoz. A különleges hangulatok megteremtésére való törekvés őket is a kezdetektől jellemzi. Izgalmas ritmusok, lebegő dallamok, transzcendens szövegvilág. Mindezek működésére pedig a legjobb bizonyíték, hogy olyan bandák előtt játszhattak már, mint az [b:e5bb2379]Evergrey[/b:e5bb2379] vagy az [b:e5bb2379]Opeth[/b:e5bb2379]. A garancia pedig az, hogy 1996-os megalakulásuk óta csiszolják ezt a progresszív, vastag légkörű zenét, melyre leginkább a [b:e5bb2379]Cynic[/b:e5bb2379] és a [b:e5bb2379]Psychotic Waltz[/b:e5bb2379] volt hatással. Ezidő alatt a kisvárdai banda két lemezt jelentetett meg szerzői kiadásban (2001 – [i:e5bb2379]Égforrás[/i:e5bb2379], 2003 – [i:e5bb2379]Titokszülő[/i:e5bb2379]), 2007-ben pedig napvilágot látott Ébredés című albumuk.
[img:e5bb2379]http://www.femforgacs.hu/images/TheOcean2010a.jpg[/img:e5bb2379]
A [b:e5bb2379]The Ocean[/b:e5bb2379] harmadik hazai fellépésén az eddigi legkiforrottabb anyagukat mutatják majd be, immár új énekessel, az eddigieknél több dallammal és rengeteg hangszerrel, s az új tag, [i:e5bb2379]Loic Rossetti[/i:e5bb2379] rendkívül karakteres hangjával, mely hatványozottan kifejezővé teszi a zenét és a mondanivalót is.
Fellépéseik alkalmával nagy hangsúlyt fektetnek a zene és a programozott fényshow összhangjára is, melyet remélhetőleg a WigWam-ban is megtapasztalhatunk majd. A csapat előadása akkor is mindenkit magával ragad, ha egy kicsit is fogékony erre az experimentális elemekkel tűzdelt, egyben hardcore, noise, ambient, experimental, és némi indusztriál hatást is felvonultató, a poszt metalból is sokat merítő zenére, melynek alkotói nagy kedvencként tartják számon többek között a [b:e5bb2379]Cult of Luna[/b:e5bb2379]-t, a [b:e5bb2379]Mastodon[/b:e5bb2379]-t és a [b:e5bb2379]Neurosis[/b:e5bb2379]-t is.
Beugró: 2990 Ft / 3990 Ft
Jegyelővételi helyek:
Hammer Zenebarlang, CD Pince, Headbanger, Shark, Viking, Solaris, Rockpark, Ticketportal, Ticketexpress
[url:e5bb2379]http://www.theoceancollective.com/heliocentric/[/url:e5bb2379]
[url:e5bb2379]http://www.myspace.com/theoceancollective[/url:e5bb2379]
[url:e5bb2379]http://moonofsoul.com/[/url:e5bb2379]
[url]http://www.myspace.com/moonofsoulmusic
[url:e5bb2379]http://hammerworld.hu/[/url:e5bb2379]
[url:e5bb2379]http://wigwamrockclub.hu/[/url:e5bb2379]