2010. november 21-én egy óriási zenei kavalkádnak lehettek tanúi, hiszen 4 olyan zenekarral találkozhattok, akiket óriási várakozás előz meg.
Még nem láthattátok a 3 külföldi zenekart itthon, s az újdonsült (ám számos koncertet szervező) Tukker Booking büszkén bemutatja az ausztrál [b:e5bb2379]House Vs Hurricane[/b:e5bb2379], a skót [b:e5bb2379]Flood of red[/b:e5bb2379], az angol [b:e5bb2379]Heights[/b:e5bb2379] és a honi [b:e5bb2379]Velvet stab[/b:e5bb2379] koncertjeit.
Röviden a bandákról:
[b:e5bb2379]House Vs Hurricane[/b:e5bb2379]: A [b:e5bb2379]Bullet for my valentine[/b:e5bb2379]-t 2009-ben kísérték az ausztrál turnéjukon, s felléptek a Soundwave Festen is, ahol olyan zenekarokkal játszottak együtt, mint a [b:e5bb2379]Misery signals[/b:e5bb2379], a [b:e5bb2379]Parkway drive[/b:e5bb2379], vagy a [b:e5bb2379]The Devil Wears Prada[/b:e5bb2379].
2009 -ben még lezavartak két headline turnét odahaza, s [i:e5bb2379]Brian Mcternannel[/i:e5bb2379] ([b:e5bb2379]Thrice[/b:e5bb2379], [b:e5bb2379]Darkest hour[/b:e5bb2379], stb) dolgoztak a debüt lemezen. amely [i:e5bb2379]Perspectives[/i:e5bb2379]” néven látott napvilágot. Ezen kívűl még egy EP-vel is dicsekedhet a zenekar „[i:e5bb2379]Forfeitures[/i:e5bb2379]” néven. A csapat érdekessége, hogy az önmagában elszállós, dallamos, de a tördelt témákat sem nélkülöző hardcore/metal zenéjüket rengeteg szintivel színesítik. Sokan az [b:e5bb2379]Enter Shikari[/b:e5bb2379]-hoz hasonlítják őket.
Nem véletlenül turnéztak együtt.
A skót (Glasgow) illetőségű [b:e5bb2379]Flood of red[/b:e5bb2379] a lágyabb, emosabb vonalat követik. Sokan megköveznének az Emo kifejezésért, de szerintem jó értelemben érdemelnék meg a jelzőt, de hívhatjuk akár simán rocknak is a stílust, amit képviselnek. Az aktuális „[i:e5bb2379]Leave everything behind[/i:e5bb2379]” nagylemezüket turnéztató zenekar zseniális dalokkal, emlékezetes dallamokkal operál, s garantáltan meg kell nézned őket élőben. A post rock hatásokat sem mellőző zenekar első saját nagylemezéről beszélhetünk, amit még egy-két kiadvány előzött meg (Lost in the light-2007 CDEP).
A szintén brit, de angol [b:e5bb2379]Heights[/b:e5bb2379] is egy fiatal, de annál tehetségesebb zenekar. A 2009-ben alakult banda egy összvissz 3 számos Ep-vel rendelkezik, de biztosak lehetünk benne, hogy egy nagylemez is fel fogja ütni a fejét.
A grooveokkal operáló, metálos hardcore zenéjük a dallamokat is megkövetelik, s ebből lesz a Garden City grooves nevű elnevezés, ahogyan a zenéjük definiálva van.
A zenekart 2011. január 14-én is láthatjátok a Roham nevű helyen, ahol a szintén brit [b:e5bb2379]The Boy Will Drown[/b:e5bb2379] zenekarral fognak jönni.
Mindenképp megőrülés várható!
Hazai részről remekül illik a képbe a [b:e5bb2379]Velvet stab[/b:e5bb2379] zenekara. A magyar szövegekkel íródott „[i:e5bb2379]Újraépíted[/i:e5bb2379]” Ep is remekül bizonyítja, hogy a zenekar egyre jobb évről-évre, s már nem érdemes a múlttal előhozakodni, mert ez a felállás a saját útját járja, s modern rock/hardcore zenéjük nemzetközi szinten is megállná a helyét.
Mindenkinek itt a helye ezen a bulin, hiszen remek estnek nézünk elébe!
Hivatalos ajánló:
2010. november 21-én egy óriási zenei kavalkádnak lehettek tanúi, hiszen 4 olyan zenekarral találkozhattok, akiket óriási várakozás előz meg.
Még nem láthattátok a 3 külföldi zenekart itthon, s az újdonsült (ám számos koncertet szervező) Tukker Booking büszkén bemutatja az ausztrál [b:e5bb2379]House Vs Hurricane[/b:e5bb2379], a skót [b:e5bb2379]Flood of red[/b:e5bb2379], az angol [b:e5bb2379]Heights[/b:e5bb2379] és a honi [b:e5bb2379]Velvet stab[/b:e5bb2379] koncertjeit.
Röviden a bandákról:
[b:e5bb2379]House Vs Hurricane[/b:e5bb2379]: A [b:e5bb2379]Bullet for my valentine[/b:e5bb2379]-t 2009-ben kísérték az ausztrál turnéjukon, s felléptek a Soundwave Festen is, ahol olyan zenekarokkal játszottak együtt, mint a [b:e5bb2379]Misery signals[/b:e5bb2379], a [b:e5bb2379]Parkway drive[/b:e5bb2379], vagy a [b:e5bb2379]The Devil Wears Prada[/b:e5bb2379].
2009 -ben még lezavartak két headline turnét odahaza, s [i:e5bb2379]Brian Mcternannel[/i:e5bb2379] ([b:e5bb2379]Thrice[/b:e5bb2379], [b:e5bb2379]Darkest hour[/b:e5bb2379], stb) dolgoztak a debüt lemezen. amely [i:e5bb2379]Perspectives[/i:e5bb2379]” néven látott napvilágot. Ezen kívűl még egy EP-vel is dicsekedhet a zenekar „[i:e5bb2379]Forfeitures[/i:e5bb2379]” néven. A csapat érdekessége, hogy az önmagában elszállós, dallamos, de a tördelt témákat sem nélkülöző hardcore/metal zenéjüket rengeteg szintivel színesítik. Sokan az [b:e5bb2379]Enter Shikari[/b:e5bb2379]-hoz hasonlítják őket.
Nem véletlenül turnéztak együtt.
A skót (Glasgow) illetőségű [b:e5bb2379]Flood of red[/b:e5bb2379] a lágyabb, emosabb vonalat követik. Sokan megköveznének az Emo kifejezésért, de szerintem jó értelemben érdemelnék meg a jelzőt, de hívhatjuk akár simán rocknak is a stílust, amit képviselnek. Az aktuális „[i:e5bb2379]Leave everything behind[/i:e5bb2379]” nagylemezüket turnéztató zenekar zseniális dalokkal, emlékezetes dallamokkal operál, s garantáltan meg kell nézned őket élőben. A post rock hatásokat sem mellőző zenekar első saját nagylemezéről beszélhetünk, amit még egy-két kiadvány előzött meg (Lost in the light-2007 CDEP).
A szintén brit, de angol [b:e5bb2379]Heights[/b:e5bb2379] is egy fiatal, de annál tehetségesebb zenekar. A 2009-ben alakult banda egy összvissz 3 számos Ep-vel rendelkezik, de biztosak lehetünk benne, hogy egy nagylemez is fel fogja ütni a fejét.
A grooveokkal operáló, metálos hardcore zenéjük a dallamokat is megkövetelik, s ebből lesz a Garden City grooves nevű elnevezés, ahogyan a zenéjük definiálva van.
A zenekart 2011. január 14-én is láthatjátok a Roham nevű helyen, ahol a szintén brit [b:e5bb2379]The Boy Will Drown[/b:e5bb2379] zenekarral fognak jönni.
Mindenképp megőrülés várható!
Hazai részről remekül illik a képbe a [b:e5bb2379]Velvet stab[/b:e5bb2379] zenekara. A magyar szövegekkel íródott „[i:e5bb2379]Újraépíted[/i:e5bb2379]” Ep is remekül bizonyítja, hogy a zenekar egyre jobb évről-évre, s már nem érdemes a múlttal előhozakodni, mert ez a felállás a saját útját járja, s modern rock/hardcore zenéjük nemzetközi szinten is megállná a helyét.
Mindenkinek itt a helye ezen a bulin, hiszen remek estnek nézünk elébe!
Támogassátok a bandákat!