Nadir – hírlevél
Tauszik Viktortól kaprunk egy helyzetjelentést a Nadir zenekar körüli aktualitásokról:
Üdv mindenkinek!
Mint azt már beharangoztuk, elkészültünk a feldolgozás-lemezünkkel, amely a hagyományokhoz híven ingyen letölthető lesz a http://www.nadir-official.com oldalról. Ezen az anyagon olyan zenekarok egy-egy dalát gyúrtuk át, amelyeket a legnagyobb kedvenceink között tartunk számon, és amelyek éppúgy inspirálnak bennünket, mint a fő hatásainkként emlegetett formációk, viszont nem számítanak annyira ismert névnek és gyakori hivatkozási alapnak. Szeretnénk egy kicsit rájuk irányítani a közvélemény figyelmét, miközben a feldolgozásunkkal tisztelgünk előttük.
Nem vagyunk hívei a cover, illetve tribute bandáknak, de ez a fajta tisztelgésen és egészséges rajongáson alapuló koncepciójú lemez jól reprezentálja a metal zene szerteágazó világa iránti elkötelezettségünket. Próbáltuk elkerülni a mostanában készülő hasonló feldolgozás-anyagokra jellemző izzadtságszagot is, tehát nincs Black Sabbath, Motörhead és vicces pop nóta-átdolgozás sem. Ezzel szemben az old school death metal, a doom és a hardcore egyaránt képviselteti magát a lemezen. Igyekeztünk olyan előadók számaiból összeválogatni az Underground Heroes anyagát, amelyek a fenti stílusokban alkottak / alkotnak nagyot, esetleg ötvözik ezeket, vagy teljességgel kategorizálhatatlanok.
A Cemetary-féle doom a pályánk kezdeti szakaszára nézve volt meghatározó, az Eyehategodban és a Stressballban az abszolút nyers, sallangmentes hozzáállást tartjuk példaértékűnek, a Morgothnak és a Gorefestnek pedig gyakorlatilag minden korszakában sikerült időtállót alkotnia – előbbitől egy klasszikus, a műfaj aranykorából származó death metal tételt, míg utóbbitól egy kimértebb, döngölős nótát választottuk.
Hardcore vonalon a keményvonalas, militáns megközelítés jegyében esett a választásunk a Strife-ra és az Earth Crisisra, utóbbinak az állatvilág védelmére buzdító szövegvilága az Eco-ethic albumunk mondanivalójával is kapcsolódási pontot jelent.
A fennmaradó együttesek, illetve a tőlük választott számok – Skinlab, Monster Voodoo Machine, Transport League, Will Haven – ismét más szempontból izgalmasak számunkra. Ahogy az eddig felsoroltak esetében, úgy itt is törekedtünk arra, hogy a dalokat a saját arculatunkhoz igazítsuk, tehát nem szolgai módon, egy az egyben reprodukáltuk az eredeti verziókat.
A lemezen a hazai színtér olyan alakjai is közreműködtek, akikkel hosszú ideje baráti viszonyt ápolunk, és akik – túl azon, hogy fontosnak érezték a vendégszereplést és örömmel vállalták azt – szintén hozzá tudtak tenni valamit a saját egyéniségükből az adott dalhoz: a Gorefest nótában Füleki Sándor (Wall Of Sleep) játssza a gitárszólót, a Stressball és az Eyehategod számban pedig Hámori Benedek (Torn From Earth) a vendégénekes. Mellettük Kósa Dániel basszusgitáros is (aki idén csatlakozott hozzánk) bemutatkozik vokalistaként több dalban.
Egy kis ízelítő az anyagból:
Strife – Overthrow
Transport League – Rotten Soil
A következő sorlemezünk munkálatai már zajlanak és szeretnénk a következő év elejére megjelentetni az anyagot.