Endemise – klip előzi meg a lemezt

Far From The Light címmel november negyedikén érkezik az ottawai dallamos death/blacker Endemise második albuma.
A 2005-ben alakult négyes három EP és a 2009-ben kiadott Unearth the Throne c. album után hozza ki a folytatást. Az Edge of Earth dalukhoz pedig már klip is készült a Stay Heavy Studios közreműködésével.

Endemise - Edge of Earth (OFFICIAL)

Tovább kattintva megtaláljátok a lemez dalcímeit, valamint az Entranced by Twisting Skies c. új dalt is meghallgathatjátok.
_ELVALASZTO_

Endemise - Entranced By Twisting Skies (OFFICIAL)
1.Haunting
2.Lycaon
3.Far From the Light
4.Edge of Earth
5.Lament Eternal
6.Entranced by Twisting Skies
7.Echoes
8.Encroaching Dusk
9.Of Death and Forgotten Lore
10.Amidst the Ancient Suns

Motörhead – két új dal

Ugyan Lemmy bátyó egészségével gondok voltak, azért egy friss lemezt csak összekalapáltak.
Az Aftershock címmel október 21-én érkező album a huszonegyedik a sorban, s erről két dalt – End Of Time és Going To Mexico – meg is hallgathattok a Pitchfork.com és az mtv.com oldalak közreműködésével.

1.Heartbreaker
2.Coup De Grace
3.Lost Woman Blues
4.End Of Time
5.Do You Believe
6.Death Machine
7.Dust And Glass
8.Going To Mexico
9.Silence When You Speak To Me
10.Crying Shame
11.Queen Of The Damned
12.Knife
13.Keep Your Powder Dry
14.Paralyzed

Darkyra Black – sárkány könnyek Ausztráliából

Úgy túnik a szimfónikus, gothic metal Ausztráliában is működik. Legalábbis vannak, akik ezt a stílust favorizálják. Darkyra Black novemberben megjelenő, Dragon Tears lemezén legalábbis efféle zene hallható majd. Előzetesként elkészült a Tears By Candlelight c. kislemez és ehhez a klip is: 

DARKYRA 'TEARS BY CANDLELIGHT' OFFICIAL DEBUT VIDEO

A Dragon Tears egyébként koncept album, ami egy gésa meséje, ami tragikus véget ér. Lesz ebben szerelem, vágy, veszteség, bosszú, stb. A zenében pedig a szimfonikus, epikus, gótikus metal és a progresszív rock elemei keverednek a tradicionális pentaton zenével és filmzenés hangulattal, írják a promo szövegben. 
Meg azt is, hogy az énekesnős szimfo-gótikus zenéknél rögtön olyan dívák jutnak eszünkbe, mint Tarja Turunen (ex-Nightwish), Floor Jansen (Nightwish) vagy Simone Simons (Epica) és talán itt a változás ideje, amire Darkyra lehet a megoldás.

Soul Remnants – új dal Bostonból

A bostoni death metalos Soul Remnants a Metal411.com oldalon mutatta be a No Afterlife c. dalát. A nóta az október utolsó napján megjelenő második albumuk, a Black and Blood felvezetője. 
A bandáról azt érdemes tudni, hogy idén ünneplik tíz éves fennállásukat, ez idő alatt 2007-ben egy négy számos demót jelentettek meg, majd 2009-ben érkezett a debüt lemezük, a Plague of the Universe.
A csapatban az a Colin Conway dobol, aki 2006-ban az All That Remains-ben is megfordult.

Ghost – EP feldolgozásokkal

A svéd okkult rockerektől egy öt számos EP érkezik november 19-én, amely négy feldolgozást, és egy saját szerzemény, a Secular Haze koncertfelvételét foglalja magában. A Loma Vista Recordings által érkező anyag produceri teendőit Dave Grohl (Foo Fighters, Nirvana) látta el. A Roky Erickson, az Abba, az Army Of Lovers és a Depeche Mode Ghostosított változatai még év elején kerültek rögzítésre Brooklynban. Az If You Have Ghost-ra keresztelt cucc CD-n, 12″-es bakeliten és digitális fomákban lesz elérhető. A Rocky Erickson If You Have Ghost átirata máris meghallgatható.

Ghost - If You Have Ghosts (Roky Erickson Cover)

Godspeed – Ride – 1994

Az újraalakulások vegyes érzelmeket váltanak ki a publikumból általában, gyakorlatilag köpködés és ujjongás kíséri ezeket az akciókat. Vannak viszont olyan bandák is, amelyek sosem oszlanak fel, de egy-egy lemez után sok éves inaktív periódusok következnek. Nos a Godspeed nem ezek közé tartozik, hiszen 19 év eseménytelenség egy banda életében azért több, mint inaktivitás. Rövid története […]

Tovább »

Scott Ian – ismét a horror

Az Anthrax gitárosról köztudott, hogy rajong a horrorért (nincs ezzel egyedül a metál mezőnyben). Nemrég, a The Walking Dead c. sorozatban tűnt fel zombiként.
Most a Nerdist YouTube csatorna  Blood & Guts sorozat Halloween Horror Nights c. második epizódjában Scott segítségével a kulisszák mögé nyerünk bepillantást. Kameoszerepben feltűnik Danny Trejo is.
Csak saját felelősségre!

HALLOWEEN HORROR NIGHTS: Blood and Guts with Scott Ian

Csinos dánok melodikus metal ünnepélye

Bevallom, eléggé bosszantott, hogy egy időre rakták ezt a koncertet a Dillinger Escape Plannel (akik szintén új lemezzel érkeztek az A38-ra), így a matekcore legnagyobbjait fájó szívvel, de ki kellett hagynom. Ők már úgyis megvoltak élőben, a Pretty Maids-et viszont még sohasem láttam, úgyhogy nem volt kérdéses, hogy erre kell jönni. Ugyan kissé haragszom a […]

Tovább »

Aeon – a dobos után a gitáros is elhagyta a csapatot

Még év elején jött a hír, hogy miután Arttu Malkki dobos egy időre pihentetni akarta a zenélést és a helyére a Blood Red Throne dobost, Emil Wiksten-t véglegesítette köreiben a svéd death metálos Aeon legénysége, most Daniel Dlimi gitáros jelentette be távozását a zenekarosdival járó anyagi nehézségekre hivatkozva.
„Hogy miért? Egyszerűen nem engedhetem meg magamnak. A mi szintünkön turnézni pénzkidobás. Egy magunkfajta zenekarnak a költségek magasabbak, mint maga a bevétel, így a zenélés mellett napközben munkát is kell vállalni. De ha turnézol, még ez sem teheted meg. Képtelenség este koncerteket adni, nappal pedig dolgozni. Négy turnénk is volt idén és mindegyikünk mínuszban van most. Akárhogy is mérlegelek, sajnos a koncertezés nálunk úgy működik, hogy végeredményben mi fizetünk, hogy hallhassanak bennünket a rajongók. Félreértés ne essék: amit legjobban szeretek az az, ha színpadon állhatok és játszhatok a lelkes srácoknak, de sajnos most ott tartunk, hogy a zene iránti szenvedélyem nem tudja kifizetni a számláimat. A zeneipar szenved, tudja mindenki…
Szeretném megköszönni a támogatást a rajongóinknak, a Metal Blade Recordsnak, és az összes őrült, félelmetes arcnak, akikkel turnézhattunk. Cheers!”