A dán extrém metálos Illdispossed és Thomas Jensen dobos útjai a napokban elváltak. A zenekar szerint nem volt már eléggé motivált, ezért döntöttek úgy, hogy megválnak tőle. Utódja egyelőre ismeretlen.

A dán extrém metálos Illdispossed és Thomas Jensen dobos útjai a napokban elváltak. A zenekar szerint nem volt már eléggé motivált, ezért döntöttek úgy, hogy megválnak tőle. Utódja egyelőre ismeretlen.


– 2003-ban alakultatok, azaz idén tíz éves a csapat. Foglald össze kérlek a tudnivalókat néhány mondatban! (kezdetek, előző/mostani bandák, tagság, eddigi koncertek, stb) – Öt és fél éve vagyok a zenekar tagja. Így van, mindenki játszott előtte is zenekarokban (pl.: Reactor, SuckerPunch) akit mélyebben érdekel, a weblapunkon böngészgetve biztosan rátalál az infokra. Amikor a zenekar […]
Tovább »
Január 13. a hivatalos megjelenési dátuma a görög thrasher Suicidal Angels zenekar ötödik stúdiólemezének. A NoiseArt Records által érkező anyag a sztenderd CD mellett kapható lesz digitális letöltés, digipak és különböző színű bakelit formátumokban is – e két utóbbi korlátozott példányszámban.
A gitáros/énekes Nick Melissourgos hozzáfűznivalója a következő volt: „Ismét a Prophecy & Music Factory stúdióban dolgoztunk, a keverést és a masteringet pedig Fredrik Nordström (Hammerfall, In Flamses, Arch Enemy) végezte a Fredman stúdióban. Fogalmunk sem volt, milyen végeredményre számíthatunk majd, de szerencsére a gyilkos old-school érzés keveredik egy teljesen mai megszólalással. Totálisan masszív anyag lett!”
A Divide And Conquer című album borítója és dalcímei:

| 1. | Marching Over Blood |
| 2. | Seed Of Evil |
| 3. | Divide And Conquer |
| 4. | Control The Twisted Mind |
| 5. | In The Grave |
| 6. | Terror Is My Scream |
| 7. | Pit Of Snakes |
| 8. | Kneel To The Gun |
| 9. | Lost Dignity |
| 10. | White Wizard |

Hamarosan elkészül az Eye for I zenekar első lemeze, mely a Traces of Intelligence címre hallgat majd. A 2009-ben alakult budapesti zenekar 2011-ben már rögzített néhány dalt, melyben még nem a jelenlegi énekes, Görgős Péter szerepel, melyek a zenekar Soundcoud profilján megtalálhatók.
_ELVALASZTO_
Az albumra 9 nóta kerül:
1. Raindrops
2. Angel From Hell
3. Awakening
4. Lost Everywhere
5. Why
6. Cold As You
7. Rest In Peace
8. Living In Illusions
9. Downfall Upwards
Az egész anyag hamarosan elérhető lesz a Soundcloud oldalukon.
A lemezmegjelenéshez természetesen lemezbemutató is lesz, melyre október 25-én kerül sor a Rocktogonban.
November 15-én érkezik a Generation Kill második We’re All Gonna Die című lemeze. A felvételek Chris „Zeuss” Harris producerrel (Suicide Silence, All That Remains, Shadows Fall, Soulfly) készültek. A Nuclear Blastnál megjelenő anyag első trailerét láthatjátok most, melyben az Exodus zenekarból ismert Rob Dukes és a Pro-Pain illetve a M.O.D. zenekarokat is megjárt basszusgitáros, Rob Moschetti beszél a lemezől.
_ELVALASZTO_

| 1. | Born To Serve |
| 2. | Prophets Of War |
| 3. | Self Destruction |
| 4. | Friendly Fire |
| 5. | Carny Love |
| 6. | Vegas |
| 7. | There Is No Hope |
| 8. | We’re All Gonna Die |
A dél-kaliforniai Exmortus – akik a neoklasszikus és a heavy metált keverik a Bay Area-féle thrash-sel és a progresszív death metállal – leszerződtek a Prosthetic Records-hoz. Harmadik nagylemezük jövő év februárjában érkezik.
„Nagyon izgatottak vagyunk, és büszkén jelentjük be, hogy leszerződthettünk a Prosthetic Records-hoz. A csapatuk hatalmas és nagyon lelkes. Van náluk jópár olyan banda, akik még ránk is hatással voltak.” – nyilatkozta a zenekar.

Ma hozta nyilvánosságra a Crystal Viper zenekar a december 13-án megjelenő új, Possession című lemezük borítóját, amelyet Michal Oracz festett. Ennek a kiadványnak is az énekesnő férje, Bart Gabriel volt a producere, aki olyan zenekarokkal dolgozott együtt mint a például a Sacred Steel és a Mortician. A zenekar elmondása szerint ezen az anyagon már lesznek Mercyful Fate-re és Candlemassra emlékeztető epikusabb elemek is. Több vendégénekest is hívtak bizonyos dalokhoz: a Fight Evil With Evil-ben a legendás Harry Conklin (Jag Panzer, Titan Force, Satan’s Host) is részt vesz, a Julia Is Possessed című nótában pedig a német Desaster zenekarból ismert Sataniac lesz hallható.


A már többször beharangozott friss Lucassen lemezről most egy hosszabb és informatívabb videot is megtekinthetünk!
Dalrészletek, zenészek, énekesek, fontosabb adatok és stúdióbeli életképek – 3 percben.
A kiadó oldalát is érdemes meglátogatni és időben kiválasztani a leginkább tetsző összeállítást.
Az olaszok elsőszámú power metal bandája új nagylemez kiadására készül, ahogy erről már korábban hírt adtunk ITT.
Ma egy rövidke bemutatóra hívom fel a rajongók figyelmét.
Az Overcast zenekartól kaptuk az alábbi hírt:
„Egy spontán ötlettől vezérelve, zenekarunk új basszusgitárosa Bakó Ádám, barátai segítségével elkészítette az Overcast első, profi technikai eszközökkel rögzített videó anyagát az „EGO” című dalhoz.
A felvételeket Horváth Richárd és Vámos Hedda rögzítette és Ádám vágta végleges formára. Reményeink szerint a rajongóknak nem kell ennyivel beérnie, hisz komoly terveink vannak a jövőre vonatkozóan. Ha minden jól alakul, a 2014. év számos meglepetést tartogat rajongóink számára.”