Sigh – új horror van születőben

Tokió egy rejtett próbatermében az avant-garde metalt horror köntösbe megjelentető Sigh 10. nagylemezük dalait írják. Nem akarják a elkapkodni a megjelenést, amíg 100%-ban nem érzik, hogy méltó folytatása lesz a tavalyi In Somniphobia-nak, addig nem vonulnak stúdióba. Terveik szerint ez csak 2014 közepe táján várható. A címet viszont már kitalálták: Graveward.
Remélem Európa koncertkörutat is szerveznek majd.

Elliott’s Keep – harmadszor

 A texasi doom szcénában lassan feltörekvő epikus/death doomban utazó Elliott’s Keep elkészült harmadik lemezének felvételeivel. Az album még idén napvilágot lát majd szintén a Brainticket Records jóvoltából, a kiadvány Nascentes Morimur címen érkezik majd, koncepciójában folytatva az előzményeket, ismét a középkor világába kalauzolnak minket. Itt láthatjátok a borítót, a dalcímeket és egy kis emlékeztetőt. 

Waves of Anguish
Days of Hell
Now Taken
Feanor’s Bane
Regicide
Tale of Grief
Convergence
Omen
Gates Beyond

Age Of Artemis – második dobáshoz készülvén

A brazil Age of Artemis neve valószínűleg nem ismeretlen a progresszív és a heavy/power irányok rajongóinak, ugyanis a 2011-ben kiadott bemutatkozó lemezük, nevezetesen az Overcoming Limits nagyon jó visszhangot keltett, és nem csak hazájukban! 
Most, a második lemezhez íródott dalok demózásán dolgoznak, hogy azzal stúdióba mehessenek. 

Egy kis ízelítő a munkából:

Age Of Artemis - Pré-produção 02

Thunderstone – újra a régi énekessel

A négy éve szunnyadó finn power banda, a Thunderstone háza táján újra tavasz van, éledezik a pitvar. Ennek egyértelmű jele, hogy a pókhálós, bezárt ablakaikat szélesre tárva újra az első négy nagylemezt feléneklő Pasi Rantanen mosolyog ki ránk és friss lendületet, remekre szabott dalokat ígér nekünk.
A csapatból távozó és egyben a legutolsó albumon (Dirt Metal) hallható megaénekes, Rick Altzi sem tétlenkedik, idén már a Masterplannal kiadott egy nagylemezt (Novum Initium), és a Sandalinassal egy EP-t (Power to the People: The Raw).

Sufosia – Nick Menza vendégeskedik

Az ex-Megadeth dobos, Nick Menza fogja felütni a horváth dallamos thrash banda, a Sufosia második, egyelőre cím nélküli 2014-ben megjelenő lemezét. „Hatalmas csodálat övezi köreinkben őt (Nick Menza-t); ahogy üt, teljesen új dimenziókba helyezi a dalokat” – nyilatkozta a zenekar.

A 2006-ban alakult Sufosia zenekarra akkor figyelt fel a nagyközönség, mikor közzétették a YouTube-on a ‘deth Hangar 18 feldolgozásukat, ami 2009 szeptembere óta több mint 150.000 nézettségnek örvend. Bemutatkozó lemezük 2011 márciusában látott napvilágot Inspiration Breakdown címmel.
A felállás pedig: Davor Garašic – gitár, ének, Tomislav Ivkovic – gitár, Davor Grdic – basszus, vokál, Matko Staudacher – dob.

Megadeth - Hangar 18 (complete cover by Sufosia)

Motörhead – kényszerleállás

A legendás Motörhead kénytelen volt hat dal után abbahagyni tegnapi németországi Wacken Open Air-es fellépését Lemmy Kilmister egészségi állapota miatt. Az I Know How To Die, Damage Case, Stay Clean, Metropolis, Over The Top és The Chase Is Better Than The Catch szerzemények előadásával, kevesebb mint fél óra után, a tervezettnél háromnegyed órával korábban levonultak a színpadról a rajongók mély megdöbbenésére.
Lemmy
szívelégtelensége miatt nemrég esett át egy műtéten, melynek során szívritmusszabályzót építtettek be neki.

Mayhem – Új album közeleg

A hír az hír, még ha csak nyúlfarknyi is.Egy Facebook-os közétett frissítés szerint, Jan Axel „Hellhammer” Blomberg, a Mayhem dobosa bejelentette, hogy  a zenekar jelenleg a Mølla Sound stúdióban készíti a 2007-es az Ordo Ad Chao folytatását.

A frissítésből kiderül, hogy a stúdióban 7 dal már fel van játszva, és még további 6 van hátra. – Szóval lesz miért a kezünket dörzsölni…

Emperor – 2014-es wackeni újraalakulás

Nagyszerű hír a black metal fanatikusok számára, hogy a legendává vált Emperor, egy a tegnapi hevenyészett wackeni sajtótájékoztatón – ahol részt vett  Ihsahn (Vegard Sverre Tveitan) és a Samoth (Tomas Haugen) is – a következő hírt adta közzé. A 2014-es jubileumi 25. wackeni festiválon együtt fognak játszani. Az az jövőre egy Emperor reunionhoz lesz szerencsék. – A sajtótájékoztatón sajnos további részletre nem derült fény, de hamarosan újabb információk látnak napvilágot az újraalakulással kapcsolatban.

Hatesphere – a Massacre Recordsnál

A dán thrasher Hatesphere miközben elkészült nyolcadik nagylemeze felvételeivel, leszerződött a Massacre Records-hoz, így ők szabadítják a világra szeptember 27-én a Murderlust című anyagot. „Eljön az idő, amikor tudni kell, mi a legfontosabb. Mindenképpen olyan kiadót szerettünk volna, aki hisz bennünk és szereti a zenénket. Nos, úgy gondoljuk, a Massacre volt a lehető legjobb választás! Nagyon várjuk az együttműködést!” – nyilatkozta a zenekar, aki ősszel a Hypocrisy End Of Disclosure Tour 2013 második részéhez csatlakozik majd.

Fanthrash – Apocalypse Cyanide – 2013

     Réges rég véget értek azok a bájos nyolcvanas évek, eltűnt a koszos, mocskos thrash metal is, ahogy minden műfajnak előbb-utóbb, lejárt az ideje. De mivel a remake láz évtizedét és a klasszikusok meggyalázásának lázas tevékenységét éljük át nap mint nap, ezért szükségszerűen visszatért a köztudatba ez az igazán soha meg nem szűnt szörnyeteg. […]

Tovább »