Tokió egy rejtett próbatermében az avant-garde metalt horror köntösbe megjelentető Sigh 10. nagylemezük dalait írják. Nem akarják a elkapkodni a megjelenést, amíg 100%-ban nem érzik, hogy méltó folytatása lesz a tavalyi In Somniphobia-nak, addig nem vonulnak stúdióba. Terveik szerint ez csak 2014 közepe táján várható. A címet viszont már kitalálták: Graveward.
Remélem Európa koncertkörutat is szerveznek majd.


A brazil Age of Artemis neve valószínűleg nem ismeretlen a progresszív és a heavy/power irányok rajongóinak, ugyanis a 2011-ben kiadott bemutatkozó lemezük, nevezetesen az Overcoming Limits nagyon jó visszhangot keltett, és nem csak hazájukban! 
Az ex-Megadeth dobos, Nick Menza fogja felütni a horváth dallamos thrash banda, a Sufosia második, egyelőre cím nélküli 2014-ben megjelenő lemezét. „Hatalmas csodálat övezi köreinkben őt (Nick Menza-t); ahogy üt, teljesen új dimenziókba helyezi a dalokat” – nyilatkozta a zenekar.
A hír az hír, még ha csak nyúlfarknyi is.Egy Facebook-os közétett frissítés szerint, Jan Axel „Hellhammer” Blomberg, a Mayhem dobosa bejelentette, hogy a zenekar jelenleg a Mølla Sound stúdióban készíti a 2007-es az Ordo Ad Chao folytatását.











