Halor – Welcome To Hell – 2006

Aki egy kicsit is követi a magyar metal életet, nem hiszem, hogy nem hallott még a szombathelyi heavy metal bandáról, a Halor-ról. Emlékszem, már az első demójukat is hallottam Horsepower címmel, amit egy kifejezetten jó bemutatkozásnak véltem, hisz ezen hallható a máig legismertebb számuk, (a címadó) amihez még videoklip is készült nemrégiben. Az elsőt még […]

Tovább »

NeverLAND Évbúcsúztató

„A dark/elektro metalban utazó neverLAND 2006. december 21-én köszön el az óévtől a budapesti Orczy-kerti Rock Clubban. Ebben társa lesz még a csupa Hölgyekből álló, modern rockot játszó Buttercup, valamint a technikás, komplex és súlyos metalt képviselő A losing season, akik itt tartják első hangzóanyaguk bemutatóját is. A koncertek este 8 órakor kezdődnek, a belépő 600 HUF lesz. A klub megközelíthető a Nagyvárad téri metrómegállótól gyalog, vagy a Keleti pályaudvartól induló 24-es villamossal.

2006. december 21.
Orczy-kerti Rock Club (Bp., VIII., Orczy út 1.)
neverLAND (20h)
Buttercup (21h)
A losing season (22h)

www.neverland.hu
www.buttercup.uw.hu
www.myspace.com/alosingseason
www.rockto.hu

Beggar’s Bride és Martin Briley

BEGGAR’S BRIDE – BOULEVARD OF BROKEN HEARTS   CD             MTM 0681-171

Felállás : Fritz Schneider (akusztikus gitár), Holggy Begg (ének, akusztikus és elektromos gitár), Jolene Van Ar (dobok, ének), Matt Bride (basszus gitár), Michael Bride (szóló és ritmus gitár, ének). ***** A svájci producer, énekes, dalszerző HOLGGY BEGG első alkalommal irányítatta a reflektor fényeket a BEGGAR’S BRIDE projektjére. Legutóbb ő ONI LOGAN legfrissebb szólóalbumán szerepelt nagy sikerrel. A BOULEVARD OF BROKEN HEARTS egy 12 számot tartalmazó autobiográfikus történet, itt és most, elmúló napok, várakozások, vágyódások, csalódások, kiábrándultságok, remények és új kezdetek témakörök körüljárásával. Neves producer irányítása alatt készült az album MICHAEL VOSS (Mad Max, Casanova) személyében. Patinás a vendégzenészek névsora is: MARC STORACE (Krokus), AINO LAOS (ex-Laos), GARY BARDEN (ex-MSG, Silver), ELA (ex-Valerie?s Garten), DORKAS KIEFER és YAN szereplésével minőségi, első osztályú dallamos rock, AOR album született.

 

<!–
D(["mb"," 

nn

 

nn

nn

BRILEY, MARTIN – IT COMES INnWAVES   CD    n            MTM 0681-177

nn

Martin Briley énekes, zeneszerző, gitáros több mint 20 éve tartó sikeres pályafutása során többek közöttnolyan hírességekkel dolgozott együtt hosszú időn keresztül, mint: Celine Dion,nMichael Bolton, Kenny Loggins, Pat Benatar, Jeff Healey, Bonnie Tyler,nMeatloaf, Tom Jones ….és még sokan mások. A Mercury Recordsnál jelentek megnelső szóló albumai, s most az új CD az MTM Music gondozásában látottnnapvilágot. Gyakorlatilag legjobban a Top 40nMTV-s sikeréről ismerik legtöbben (Salt In My Tears), mellyel Amerika egyiknlegkiemelkedőbb zeneszerzőjévé is avanzsált egyúttal. Részt vett számosnfigyelemfelkeltő nagyzenekari munkában is, nagyszerű sikernótákat írt CelinenDion, *NSYNC, Dream, Michael Bolton, Kenny Loggins, Pat Benatar, JessicanAndrews, 5-Star, Jeff Healey, Rebecca St. James, Nana Mouskouri, Willy Nile,nGregg Allman és Barry Manilow….stb számára (hogy csak néhány nagy nevetnemlítsünk) . Mint hangszeelő vagy előadó zenész résztvett Julian Lennon, BonnienTyler, Engelbert Humperdinck, Mick Jones, Donna Summer, Dann Huff, CliffnRichards, Olivia Newton-John, the Hollies, Meat Loaf, Tom Jones, Ian Hunter,nMick Ronson, Andy Williams, Jim Steinman …és mások albumainak elkészítésében.nMint háttér énekes pedig szinte mindenütt hallható Celin Dion és Mark Anthonynalbumaitól kezdve a Rocky Horror Picture Show filmzenéig.”,1]
);

//–>

 

BRILEY, MARTIN – IT COMES IN WAVES   CD                 MTM 0681-177

Martin Briley énekes, zeneszerző, gitáros több mint 20 éve tartó sikeres pályafutása során többek között olyan hírességekkel dolgozott együtt hosszú időn keresztül, mint: Celine Dion, Michael Bolton, Kenny Loggins, Pat Benatar, Jeff Healey, Bonnie Tyler, Meatloaf, Tom Jones ….és még sokan mások. A Mercury Recordsnál jelentek meg első szóló albumai, s most az új CD az MTM Music gondozásában látott napvilágot. Gyakorlatilag legjobban a Top 40 MTV-s sikeréről ismerik legtöbben (Salt In My Tears), mellyel Amerika egyik legkiemelkedőbb zeneszerzőjévé is avanzsált egyúttal. Részt vett számos figyelemfelkeltő nagyzenekari munkában is, nagyszerű sikernótákat írt Celine Dion, *NSYNC, Dream, Michael Bolton, Kenny Loggins, Pat Benatar, Jessica Andrews, 5-Star, Jeff Healey, Rebecca St. James, Nana Mouskouri, Willy Nile, Gregg Allman és Barry Manilow….stb számára (hogy csak néhány nagy nevet említsünk) . Mint hangszeelő vagy előadó zenész résztvett Julian Lennon, Bonnie Tyler, Engelbert Humperdinck, Mick Jones, Donna Summer, Dann Huff, Cliff Richards, Olivia Newton-John, the Hollies, Meat Loaf, Tom Jones, Ian Hunter, Mick Ronson, Andy Williams, Jim Steinman …és mások albumainak elkészítésében. Mint háttér énekes pedig szinte mindenütt hallható Celin Dion és Mark Anthony albumaitól kezdve a Rocky Horror Picture Show filmzenéig.

Web: www.albamusic.hu<!–
D(["mb","

nn

 

nn

nn

nnnn”,0]
);
D([„ce”]);

//–>

Jack Januárban

A Jack zenekar új anyaga Január folyamán jelenik meg az EBM records gondozásában. Fasza hangzással 14 crustgrind nóta, teljesen új dalokkal és 1-2 újra felvett régebbi téma.

Pokolgép

Néhány napja jelent meg Oblatio címmel Magyarország vezető Heavy Metal bandájának új albuma, melynek érdekessége, hogy a 10 örökérvényű Pokolgép nóta különleges hangulatú, újrahangszerelt, újrafelvett akusztikus változatát tartalmazza, plusz egy vadonatúj dal, ami csak ezen a lemezen hallható, melynek címe: Minden nap.

Tracklista:
01. Intro
02. Minden nap
03. Adj új erőt
04. Mégegyszer
05. Vallomás
06. Hol van a szó
07. A háború gyermeke
08. Így szép az élet
09. A túlsó part
10. Aki másképp él
11. A jel
12. Ide tartozom
13. Outro

Cenobite Interjú

Kezdjük mindjárt a kötelező körökkel; zenekar bemutatása, alakulásának ideje, körülményei, miértje. Az alapfelállás 2001 végén alakult, kronológiailag innen számítható a zenekar indulása, de az akkori tagok mára nagyrészt már abbahagyták a zenélést. 2004 őszén ferdültek komolyabbra a dolgok, ekkor kezdett összejönni a jelenlegi felállás alapja, meglett az első saját próbaterem, elindultak a rendszeres próbák, kialakulta […]

Tovább »

Evergrey – januárban újra Magyarországon

A sziget Hammer Sátor egyik legemlékezetesebb koncertje a svéd Evergreyé volt! Nem mondhatnánk, hogy túl sok idő telt el nyár óta, de azt sem, hogy egy újabb Evergrey live act nem tarthat számot a magyar fémes nagyközönség érdeklődésére! Jövő év első nagyszabású metalos eseménye az Evergrey január 12-ei koncertje lesz!

A Record Express (az Evergrey lemezek magyarországi forgalmazója) és a Negative Art közös játékot indít, melynek témaköre természetesen a svéd progmetalos arcok munkássága. A játék nyertese egy eredeti Evergrey „Monday Morning Apocalypse” CD kap, amelyet a zenekar saját kezűleg dedikált! További részletek hamarosan a Negative Art irányából.

Evergrey 2006

 

Ektomorf – koncert az A38-on

Ismét Magyarországon játszik az Ektomorf, mely nemrég készült el új videóklippjével az Outcast című dalhoz. A legsikeresebb magyarországi metalbanda ezúttal főzenekarként tér vissza Budapestre, méghozzá egy igazán különleges koncert erejéig, hiszen a január 19-én egy estére megidézzük a 2001-es Terrorista Turné hangulatát: Farkas Zotyáék mellett ugyanis a Replika és a CdT utód Cadaveres is fellép ezen a napon az A38 hajón, a nyitóprodukció pedig a Gire koncertje lesz. Jegyek már kaphatók országszerte a Ticketportal partnerüzleteiben, és a www.ticketportal.hu oldalon!

Ektomorf

2007. január 19., péntek 19.00 óra
Budapest, A38 hajó
Ektomorf, Replika, Cadaveres, Gire koncertek
Belépő: 2000 Ft, a helyszínen 2500 Ft.

Kapcsolódó weboldalak:
http://www.negativeart.hu/
http://www.ektomorf.com/
http://www.replikamusic.hu/
http://www.cadaveres.hu/
http://www.gire.hu/

Makó Rocks: hazai pályán a Gire

December 22-én ismét ismét hazai pályán játszik a makói Gire zenekar. Ugyanezen a helyszínen vagyis a Kelemen-Házban lép majd fel a helyi taggal bíró Green Division, a szintén makói Overdream, valamint további helyi kötődésű csapatok: a Libra, a Variola és a Sea.

Budapesti lemezbemutató koncertje után ismét hazalátogat a Gire zenekar – az együttes négy és fél éve lépett fel Makón, ahol ezúttal a Kelemen Házban szerepel majd. A zenekar a napokban új klippel jelentkezett, mely a www.gire.hu oldalon és a csapat youtube-os oldalán is elérhető már.

Az egykori Nevergreen bőgőse, Bob Macura 2004-ben alapított zenekarával, a Green Division-nel szerepel. Ez a csapat részben továbbviszi a nagynevű előd hagyományait, de nem egy egyszerű utódzenekar: 2005-ben önálló albummal jelentkeztek, mely ‘A holnap szemén’ címet kapta. A Green Division is makói érintettségű, hiszen Gera Alex dobos ebből a városból származik.

A szintén helyi Overdream zenekar – saját elmondása szerint – egyedi hangzásvilágával hívja fel magára a zeneszeretők figyelmét. Dalaikban természetesen ötvözõdnek az elektronikus motívumok és a fémes gitárriffek; különleges elegyüket klasszikus képzettségű nõi hang koronázza meg. Szövegeik szárnyán a hallgató bejárhatja a világot, a világűr titkaitól a mesés Keleten át, a mélység csendjén túl kalandozhat múltban és jövõben a fantázia ösvényein.

A szegedi Variola tagjai már régi motorosnak számítanak, hiszen maga a csapat még 1988-ban alakult. Már a hőskorban is ugyanazt a letisztult dark gothic rock muzsikáját játszotta, mint most, méghozzá nem is akármilyen társaságban, hiszen a csapat anno együtt zenélt a mai fővonalas bandákkal, köztük a PUF-fal vagy a Kispállal. A Variola később felfüggesztette működését, 2005. óta azonban újra nyomják a rockandrollt, s a sok koncert mellett szeretnének mielőbb önálló albumot is megjelentetni.

A szintén szegedi Libra zenekar története 1995-ben kezdődött; a csapat stílusa évek alatt formálódott és formálódik, igazából a metál egyik ágához sem kötötték magunkat, viszont nagyon sok zenekar hatással volt rájuk: Paradise Lost, My Dying Bride, Carcass, Bolt Thrower, többek között. 2003-ban adták ki Álomkóborlás című demójukat.

Makó Rocks – tudnivalók:
2006. december 22., péntek 18.00 óra
Makó, Kelemen Ház (Makó, Vörösmarty u. 8.)
Gire, Green Division, Variola, Overdream, Libra, Sea koncertek
Afterparty: Fraser vs. Zero.
Belépő: 600 Ft.

Kapcsolódó weboldalak:
http://www.gire.hu/
http://www.greendivision.hu/
http://www.variola.hu/
http://www.overdream.hu/
http://libra.uw.hu/

Trail Of Tears

A hamarosan megjelenő új albumról meghallgathattok egy számot. LINK.

«5529553055315532553355345535»