Tankcsapda

Szia!

Itt egy fontos és aktuális információ:

a DECEMBER 9.-ei PÉCS – Expocenter koncert NEM MARAD EL! Igaz, hogy azon a napon valóban nemzeti gyásznap lesz, és az is igaz hogy mi, a Tankcsapda is tisztelettel adózunk Puskás Ferenc emlékének, de a temetése napjára meghirdetett pécsi koncertet természetesen megtartjuk.

Még egy aktuális hír: hamarosan egy komplett INFORMÁCIÓS OLDAL kerül fel a honlapunkra, ami a december 29.-ei debreceni FŐNIX csarnok koncerttel kapcsolatos minden tudnivalót és háttér-információt tartalmazni fog! A felmerülő összes kérdésre (jegyárak, helyszín megközelítés, vendégzenekarok és időpontok, pénztár és kapunyitás stb….) választ kaphatsz ezen a hamarosan megjelenő plusz oldalon.

Addig is itt a hétvége, találkozzunk pénteken Szombathelyen az Oladi műv.közponban, szombaton pedig Hatvanban a Műv.házban!

Üdv; A Tankok

Hangpróba #70 – 2006. november 25.

Grave Digger – Liberty Or Death
Solitude Aeturnus – Alone
Deftones – Saturday Night Wrist
X Raptor – God from the Machine
Tenacious D – The Pick Of Destiny
Anonymus – Chapter Chaos Begins
Krux – II
Die Verbannten Kinder Evas – Dusk And Void Became Alive

Angra – Aurora Consurgens – 2006

A brazil power metal banda a 8. stúdió albumát jelentette meg, ami igazán változatosra sikerült. Sok helyen szoftosabb, rockosabb zene is helyet kapott az albumon, de ettől függetlenül elég agresszív album született. Talán annyi különbség van a mostani és a régebbi albumaik között, hogy a billentyűk kicsit jobban háttérbe szorultak és ezáltal a gitárok kerültek […]

Tovább »

Whitesnake Classic Rock Awards

A híres Classic Rock Awards londoni díjátadóján a Whitesnake két kategóriában is aratott. Elnyerték az év legjobb zenekarának járó díjat és hazavitték az év legjobb DVDjéért járó díjat is.

Maga David Coverdale volt, az aki átvette őket, rövid beszédben meg is köszönte az elismerést. Érdekes dolog, hogy az éve zenekarának járó díjat Glen Hughes adta át – Hughes Coverdale zenésztársa volt a Deep Purple-os időkben.

 
Az új WHITESNAKE dupla koncertalbum a Live…..In The Shadow Of The Blues (amely 4 új számot is tartalmaz) november 27.-én jelenik meg.  A lemezt beharangozandó Coverdale és Aldritch promóciós turnén járnak Németországban, ahol akusztikus formában mutatják be a Whitesnake nótákat. Aki arra jár éppen, elcsípheti Őket az alábbi helyeken és időkben:

 

November 24 Köln, Hansaring 97, 05.00 pm
November 25 München, Schwanthaler Strasse  115, 04.00 pm


A fenti dátumokon kívül mindketten felbukkannak majd a „Sweden Rock Festival” bemelegítőpartyján december 2.-án Stockholmban.

 

Még egy dolog az új albummal kapcsolatban – egy nóta, a „Ready To Rock” meghallgatható a következő linken:

http://www.spv.de/eng/whitesnake/

 

Tristania Illumination

Az új Tristania cd kétféle változatban is megjelenik.

TRISTANIA „Illumination”

 

TRACK LISTING Jewel Case CD:

01.  Mecryside

02.  Sanguine Sky

03.  Open Ground

04.  The Ravens

05.  Destination Departure

06.  Down

07.  Fate

08.  Lotus 

09.  Sacrilege  

10.  Deadlands

 

TRACK LISTING Ltd.Ed. Digipak:

01.  Mecryside

02.  Sanguine Sky

03.  Open Ground

04.  The Ravens

05.  Destination Departure

06.  Down

07.  Fate

08.  Lotus 

09.  Sacrilege  

10.  In the Wake [bonus track]

11.  Deadlands

 

Radio Criminals Hír

„Nem mondható hogy problémamentesen zajlik a Radio Criminals élete. Miután a csapat helyrerázódott az egyik gitáros, „Birka” ideiglenes távolléte miatt, jött a következő gond. Gabesz, a dobos magánügyei miatt nem tud résztvenni a soron következő 2006.-os koncerteken, így a November 24.-i Wigwamos bulin sem. A megoldás Jancsovics Máté, a Sabbadiak dobosa  személyében jött, aki nagyon gyorsan megtanulta a könnyűnek nem nevezhető dobtémákat, és már az első közös próbán csillagos ötösre vizsgázott.”

 

Koncertek:

 

2006.11.Nov. 25. 21.00.

BP. Wigwam

Radio Criminals, Black-Out

 

2006.12..08. 21.00.

Piliscsaba

Radio Criminals, Cool Head Klan

 

2006.12.23.  20.00.

BP. Roktogon

Metál Karácsony

Radio Criminals, Art Of Darknes

 

Tankcsapda

Szia!

Egyre jobban közeledik december 29.-e és mi is egyre izgatottabban várjuk a Főnix csarnokos koncertet! Persze addig még jó néhány helyen megfordulunk sőt, nem is akármilyen helyeken!!! Elég ha a mostani hétvége két városára, Szombathelyre és Hatvanra gondolunk, de ugyan ez igaz a többi, még hátralévő koncert helyszínre is! Nagyon régen nem voltunk már Szegeden, Győrben, Cegléden, Kecskeméten vagy Jászberényben! Igaz, Pécsett voltunk ebben az évben de egy önálló koncert mégis csak más mint egy fesztivál!!! :))) Egy szó mint száz: nagyon jó koncertek várnak még ránk, akár a vidéki helyszínekre akár a Pecsára gondolunk! Néhányan kérdezték, hogy mikor kerülnek fel ennek vagy annak a koncertnek a fotói. Az a szitu hogy bár rajta vagyunk az ügyön, mégsem minden koncerten készülnek olyan minőségű fotók amiket fel lehetne tenni a honlapra. A múlt heti, barcsi buliról azért fenn van néhány kép (köszi a készítőjének) és lesz is még néhány fotó innen, onnan! 🙂

Még egy FONTOS INFO: a Főnix Csarnok koncertjegyek már nem csak a neten, Debrecenben és Budapesten de jó néhány további városban (Szeged, Békéscsaba, Miskolc, Sárospatak, Hajdúböszörmény, Nyíregyháza, Szolnok, Gyöngyös) is beszerezhetőek!
A részleteket megtalálod a TOUR oldalon a Debrecen szóra kattintva.

Találkozzunk minél többször!

Üdv; A Tankok

Satyricon

Múlt hét szombaton vehette át Koppenhágában a Danish Metal Awards által odaítélt „Év Nemzetközi Albuma” díjat Satyr, az idén megjelent új Satyricon mesterműért, a Now, Diabolical albumért.
Ha már arrafelé tart a lemezbemutató turné, miért is ne ismernék el 🙂

Steve Hackett / Genesis

Mint tudjuk a Genesis eredeti gitárosa Steve Hackett volt, aki Peter Gabriel távozása után még egy darabig maradt az együttesben, de a “Wind and Wuthering” után elhagyta zenekart. Vele kapcsolatban valóban beszélhetünk szólókarrierről, hiszen saját lemezei magas színvonalúak, és gyönyörűek.

Mostanság a Genesis újjáalakuló turnéja okán megkeresték Őt is, de a következő szavakkal utasította vissza a felkérést:

 

„Előszöris gratulálok Tony-nak, Mike-nak, és Phil-nek az újrakezdéshez. Sok szerencsét kívánok nekik, és erősen remélem, hogy sikeres turnét fognak majd lebonyolítani.

Eredetileg az én nevem is szóba került az újjáalakulás során, örömmel részt is vettem volna a munkában, ha mint egy öttagú zenekar – beleértve Peter Gabrielt is – működtünk volna. Ezt Peter naptárának zsúfoltsága nem tette lehetővé. Így majd hárman fogják ünnepelni az újjáalakulást a maguk módján…”

 

Steve Hackett, „Wild Orchids” című albuma nemrég jelent meg és szerte a világon a legjobb kritikákat kapta – nem minden alap nélkül! Jelen pillanatban Japánban turnézik, jövő év elején pedig Angliában mutatja meg magát a közönségnek; reméljük a jövőben Magyarország sem fog kimaradni a koncertdátumok sorából!