
Decemberben stúdióba vonul a csapat és előreláthatólag 12-13 tracket rögzítenek és a Skullhog zenekarral jelenik meg split formában.

Decemberben stúdióba vonul a csapat és előreláthatólag 12-13 tracket rögzítenek és a Skullhog zenekarral jelenik meg split formában.


Vader – lengyel-magyar metálkodás a Kultiplexben
Annak ellenére, hogy egy underground műfaj elkötelezett képviselőjének tekinthető, a Vader zenekar nevéhez számos rekord fűződik: az egykori keleti blokk egyik első extrém metal alakulata minden bizonnyal a kontinens legaktívabb koncertzenekarai közé tartozik, és minden idők egyik legsikeresebb demóját is jegyzi. A munkamániás lengyel gárda mellett két magyar csapat, a Casketgarden és a Cenobite is színpadra áll majd december 3-án, a Kultiplexben.
A lengyelországi Vader 1986-ban alakult, az első extrém metal formációk egyikeként a néhai vasfüggönyön innen. A klasszikus gitárok-bőgő-dob-ének (hörgés) felállásban működő négyes ma Európa egyik legszínvonalasabb death metal csapatának számít, ami a tagok hihetetlen teherbírásának, kitartásának és eltökéltségének köszönhető. A Vader zenéje ugyan egyértelműen rokonítható a stílus amerikai nagyágyúinak munkásságával (Morbid Angel, Cannibal Corpse, Deicide), de ugyanakkor jól megkülönböztethető attól, köszönhetően például Piotr Wiczwarek sajátos, brutális hangjának.
A Vader nevéhez számtalan kiemelkedő teljesítmény kapcsolódik: a zenekar két évtizeden át képes volt a legjobbak között maradni, még annak ellenére is, hogy a death metal műfaj ez idő alatt bizony átélt hullámvölgyeket. Az együttes minden idők egyik legsikeresebb demójával rendelkezik, hiszen a ‘Morbid Reich‘ című első anyagukból több mint 10.000 darabot adtak el. A debütalbum csak 1993-ban érkezett, azóta azonban a Vader a szcéna egyik legaktívabb tagja: szinte minden évben friss zenével – köztük számos élő felvétellel – jelentkeznek, s összesen kilenc stúdióalbumot adtak ki eddig.
A tagok büszkék arra, hogy együttesük neve úgy vált világszerte ismertté, hogy eközben nem távolodtak el kezdeti, nyers és puritán zenei világuktól, s ma is ugyanolyan kíméletlen death metal zenét játszanak, mint a kezdetekkor. Nem is akárhogyan, hiszen a zenekar elsősorban hihetetlen lendületének, és kifogyhatatlan energiáinak köszönheti a sikereket: a világ egyik legaktívabb koncertbandájaként évente akár 200 fellépésük is lehet. A lengyelek most is úton vannak, hiszen szeptember vége óta szünet nélkül, minden este zenélnek Európa valamelyik pontján, és ezt csak november végén szakítják majd meg egy hétnyi pihenő erejéig… hogy aztán ugyanazzal a lendülettel folytassák a körutat, s így december közepéig összesen 75 koncertet adnak majd.. de már tervezik a turné folytatását.
Fáradtság jeleit pedig nem lehet felfedezni rajtuk: minden este maximális erőbedobással és lelkesedéssel darálják a jóféle agyeldobós death metalt, s elszántságuk, lehengerlő erejük mindenkit féktelen tombolásra késztet. Az Egyesült Államokban és Európában egyaránt stabil rajongói bázist épített ki ez a magából koncerteket és albumokat ontó death metal gépezet, mely hazájában, az egyébként meglehetősen prűdnek ismert Lengyelországban is komoly népszerűségnek örvend: legutóbbi albumuk, az ‘Impressions In Blood‘ a nyolcadik helyen nyitott az összesített lengyelországi slágerlistán.
Budapestre december 3-án érkeznek, előttük pedig két magyarországi csapat keménykedik majd a Kultiplex színpadán. Az 1998-ban alakult, brutális death/thrash metalját szomorkás, szívfájdító dallamokkal kombináló Casketgarden fokozatosan küzdötte fel magát hazánk első számú metalbandái közé. A mosonmagyaróvári zenekar ma már két albummal, valamint rengeteg koncerttel a háta mögött nemcsak hazánkban, hanem a Közép-Európában is ismert csapatnak számít, amiben a szlovák kiadó mellett a számos régiós koncert, köztük például a 2005-ös csehországi Brutal Assault Fesztiválon nyújtott produkciójuk is szerepet játszott.
A nyitóbandaként szereplő Cenobite a legfiatalabb a három csapat közül, zenéjük azonban két másik fellépőhöz hasonlóan kiforrott, egységesen magas színvonalat képvisel. A 2001-ben alakult zenekar felállása 2004-ben szilárdult meg, a koncepció pedig ugyanaz, mint a kezdetekben: igényes, de a trendekkel szembeforduló, kompromisszummentes zenét játszani, a korai magyar death/noise underground bandák által megkezdett úton továbbhaladva, méghozzá – az ütős extrém vokálokat hallgatva alig hihető módon – női énekessel az élen. A Cenobite receptje mindenesetre működik, amit a weboldalukról is letölthető új anyag, a ‘Reckoning‘ remek dalai mellett az egyre gyakoribb koncertmeghívások is bizonyítanak. A három gárda december 3-ai koncertjére jegyek már vásárolhatók a Ticketportal országos bolthálózatában – köztük az ismert rockboltokban -, valamint a www.ticketportal.hu oldalon, méghozzá – a korábban meghirdetettel szemben – egészen a koncert napjáig elővételi áron, 3500 forintért.
Tudnivalók:
2006. december 3., vasárnap 18.30
Budapest, Kultiplex
Vader, Casketgarden, Cenobite koncertek
Belépő: 4000 Ft, elővételben 3500 Ft.
Kapcsolódó weboldalak:
Hallgatnivaló, látnivaló:
http://www.myspace.com/6va6er6

Ne kérjetek Eriktől Nirvana 2002 kiadványokat, az összes kazettáját dalszövegestől odaadta a Threeman Records-nak, aki azt tervezi hogy az eddig összes Nirvana 2002 demót megjelenteti egy CD-n. A megjelenési idővel kapcsolatban még nem lehet semmi konkrétumot tudni, de kérdezzétek a kiadót, hogy lássák hogy van érdeklődés a kiadvány iránt !
linkek:
Nirvana 2002 a Metal Archives-en : http://www.metal-archives.com/band.php?id=11058
Threeman Records : http://www.threeman.net/ / info@threeman.net

Szia!
Néhány info ismét: most már valóban KAPHATÓAK a FŐNIX CSARNOK és a PECSA koncertek belépőjegyei! (A turné oldalon a város nevére kattintva megtalálható a jegyelővételi helyek listája) de a honlapon keresztül is lehet jegyeket rendelni a december 29.-ei debreceni bulira! Sokan kérdezték hát itt vannak a jegyárak: a PeCsa 2990.- a Főnix Csarnok Küzdőtéri (álló)jegy szintén 2990.- a Lelátó(ülőhely) pedig 3790.- Aki biztosan ott szeretne lenni a két koncert valamelyikén az ne tétovázzon, szerezze be elővételben a jegyeket mert a helyszínen – a PeCsában biztosan, de Debrecenben is – már csak korlátozott számban lesznek jegyek! :))) Ismét van mit nézegetni, hiszen a salgótarjáni és a kisújszállási képek is felkerültek a FOTO oldalra és természetesen a turné is tovább gördül: pénteken BARCS-on (ott még soha nem voltunk!!!) szombaton pedig MOHÁCSON találkozhatsz velünk!
Szóljon a rock!!!
Üdv; A Tankok

TRIUMPHATOR – WINGS OF ANTICHRIST+5 CD POSH 079
A klasszikus album újrakiadása + 5 bonusz dallal.
Airoch (MARDUK) énekével!
Felvételek:
1) Infernal Divinity
2) Conquered Light (an ending utter black)
3) Heralds of Pestilence
4) Burn the Heart of the Earth
5) Crushed Revelation
6) Redeemer of Chaos
7) The Triumph of Satan
8) Goathorned Abomination
9) >From Under to Below
BONUSZ DALOK:
10) Burn the Heart of the Earth
(live in Waregem 2000)
11) Redeemer of Chaos
12) Heralds of Pestilence
(taken from ‘The Ultimate Sacrifice’ ep)
13) Burn the Heart of the Earth
(live video in Waregem 2000)

A portugál bandától nézhettek meg egy új videót: LINK

Necrophagist, Misery Index, Coldworker és a Burning Skies együttes közösen megkezdi februárban az európai turnáját. Pontos dátumokat és helyszíneket később közölnek.

A finn Noumena 1998-ban Ähtäri-ban alakult és még ebben az évben megjelentette első demóját. Ezt még három demó követte majd 2002-ben megjelent a csapat bemutatkozó lemeze Pride/Fall címmel. A korongot 2004-ben ismét egy demó kiadása majd 2005-ben egy újabb lemez ABSENCE címmel követte. Idén a csapat harmadik teljes lemezét egy EP vezette fel Triumph and […]
Tovább »