Wisdom – hírözön

Megújult honlapunk (www.wisdom.hu)! Néhány menüpont még feltöltés alatt van, de a legtöbb már elérhető.
 
 November 14-én kedden Wisdom interjú lesz a Viva TV Megawatt műsorában. Lemezről, lemezbemutatóról, más érdekességekről. Ne feledjétek, hogy 21:00-kor kezdődik a műsor! Ezen kívül láthattok még minket kedden a Cool Tv Cool Live műsorában 13:00-kor, és csütörtökön a Fix Tv Rockfan műsorában 22:00 után.
 
 Még kedd délig lehet honlapunkon elővételben megrendelni az akciós koncertjegyeket! Csütörtök estig lehet még kapni a Headbangerben, a Hammer Zenebarlangban, az Alterego Shopban, és a Wigwamban. Az elővételben vásárolt jegyek CSAK a hátoldalukra felragasztott Alterego Shop matricával érvényesek!!!
 
 2006. november 18. szombat, Words of Wisdom lemezbemutató koncert a Wigwamban! A Rómeó Vérzik zenekar 22:00-kor kezd, koncertek után hajnalig Rockdizsi. Várunk mindenkit, Keep Wiseman Alive!!!!!
 
 Aki le szeretne iratkozni hírlevelünkről, az küldjön emailt a
leiratkozom@wisdom.hu címre.
 
 Üdv mindenkinek
 
 Wisdom

Casketgarden – hírek

„A jelenlegi tervek és egyeztetések szerint, a Casketgarden 3. lemezének (tervezett cím „Incompleteness In Absence”) felvételei 2007 októberében a Denevér stúdióban zajlanak majd, a keverés és a mastering pedig a svédországi Studio Undergroundban, Pelle Saether hangmérnök, producer (többek közt Carnal Forge, Terror 2000, Defleshed, Constructdead, The Bereaved, The Hives) segítségével fog megvalósulni. Konkrét egyeztetések történtek a két stúdió kompatibilitásáról, a dolog tehát komoly. A lemez a Metal Agenél fog megjelenni előreláthatóag.
 Október 31-től már kaphatók nálunk az ABC Tehetségkutató kedvezményes belépőjegyei 800 Ft-ért (a helyszínen 1200 Forint lesz a jegy). Vegyetek, gyertek el, szavazzattok ránk, de legfőképpen érezzétek jól magatokat az A38 hajón.
 Svájcban találtunk egy koncertszervezőt, aki velünk egyeztetve fog ottani bulikat lekötni.”

Disavowed – új nóta és turnédátumok magyar helyszínnel

A Disavowed zenekar elérhetővé tette „Biased Existence” című dalát ITT. A nóta a csapat 2007 elején megjelenő új „Stagnated Existence” című lemezén lesz hallható. A korongot a Neurotic Records jelenteti meg.

A zenekar február végén indul Európai koncertkörútra a Cannibal Corpse vendégeként melynek kertében március 9-én nálunk is tiszteletüket teszik.

22-02 France Antipode Rennes
23-02 Spain Platenuena Durango
24-02 Portugal hard Club Oporto
25-02 Spain Caracol Mardid
26-02 Spain Apollo Barcelona
27-02 France Ninkasi Kao Lyon
28-03 Italy Nouvo Estragon Bologna
01-03 Italy Alpheus Rome
02-03 off
03-03 Greece Ann Club Athens
04-03 Greece Hydrogios Thessaloniki
05-03 Bulgaria Sredec hall Sofia
06-03 Romania Preotease Bucharest
07-03 Serbia SKC Beograd
08-03 Slovenia Media park Lubljana
09-03 Hungary A 38 Budapest
10-03 Germany Backstage Munchen
11-03 czech rep Abaton Praha
12-03 Poland Loch Ness Cracow
13-03 Off
14-03 Latvia Melna Piektiena Riga
15-03 Estonia Club Hollywood Tallin
16-03 Finland Travastia Helsinki
17-03 Finland Pakkahuone Tampere
18-03 off
19-03 sweden Koren Gothenborg
20-03 Denmark The Rock Kobenhavn
21-03 Germany Musik Zentrum Hannover
22-03 Germany F Haus Jena
23-03 Holland Effenaar Eindhoven
24-03 Belgium Biebob Vosselaar

Új dobos és basszer a Sounday INC-ben!

Hosszas keresgélés és meghallgatások után a Sounday INC. megtalálta új dobosát, Ramont. Az arccal Wank futott össze egy klubban. Néhány whiskey után kiderült, hogy jó tíz éve Vicky Sunday-jal együtt nyomta egy rövid „próbatermi projectben”, de nem ismeretlen számára a Sounday INC sem. A kivarrt fazon kedvenc zenekarai között ugyanúgy megtalálható a Mötley Crüe, mint a Slayer, vagy a Death. A beszélgetést követően a döntő próba se váratott magára sokáig.
Mindez jó egy hónapja történt és akkor még úgy nézett ki, hogy most szombaton a SINC beugró basszusgitárossal lép fel, de Zoleekaa – a régi basszusos – két hete telefonált a fiúknak, hogy talált egy megfelelő bőgőst a kőbányai zenesuliban. A srácot Máténak hívják és korábban már több SINC bulin megfordult. Az együttes szövegeit betéve tudja, francia származású, Vonnegut-ot olvas és legalább annyira kedveli a black-metalt, mint a francia konyhát.:)
November 18-án a Sounday INC. már az új felállással játszik a Slash clubban!

Bővebben az új tagokról és a koncertről az együttes weboldalán olvashatsz: www.sinc.hu

Kalapács – Életreítélt

 

„Az élet színpadán kegyetlen rendező az úr, ha pályán kívül játszanál, leszúr”

 

Kalapács József a ’80-as években a Pokolgép énekeseként szerzett nevet magának a magyar rock palettán. Azóta is a magyar fémzene legismertebb énekese. A legendás zenekar legjobb korszaka után az Omen csapatával is nagyszerű albumokat adott ki. Sárközi Lajossal már az Omenben együtt játszottak. A Beloberk testvérek a ’80-as évek végén, a kultikus Sámánban már bebizonyították, hogy mindent tudnak, amit egy power metal csapat ritmusszekciójának tudnia kell. A Kalapács zenekar első albuma 2000-ben jelent meg „Az első merénylet“ címmel. Ez az anyag olyan Pokolgép dalokat tartalmazott a ’80-as évek első feléből, melyek korábban nem jelenhettek meg. Természetesen mai hangzással, a kornak megfelelően átgyúrva adták ki ezeket a klasszikus dalokat, és a közönségsiker sem maradt el. Nem csak azok számára volt igazi csemege az album, akik már akkor szerették a ’Gépet, amikor ezeket a dalokat írták, de a fiatal rockerek nemzedéke is egy emberként állt a Kalapács mellé. Az első igazán saját albumuk azonban az „Osztön“ volt, ezt követte a 2003-as „Totem“, majd a „Keresztes háború” 2005-ben. Az új korong, amely az „Életreítélt” címet viseli, a megszokott tradicionális hangulatú, ízig-vérig Kalapács lemez, újabb heavy metal mestermű a kipróbált, rutinos muzsikusokból álló, mégis fiatalos lendülettel felvértezett zenekartól. A dalszövegeket – Kalapács Józsival szoros együttműködésben – a Junkies-ból már jól ismert Barbaró Attila írta. Az új album 2006. november 13-án jelent meg. Az utóbbi évek egyik legtöbbet koncertező bandájának lemeze mar varja a rajongókat!

www.kalapacs.net

 

„Tagadhatják, én elhiszem/ Betilthatják, én megteszem/

Vágyom rá, szomjazom, éhezem”

 

DALLISTA: Mindig lázadó – Nem az, ami megöl – Életreítélt – A Rock’n’Roll örökké éltet – Eltévedt fiú – Szemben az árral – Valaki más – Igaz úton járj – Én akartam így – Az élet nevel – Mi már nem hisszük el – Fájjon még – Utolsó járat a pokol felé

 

Felállás:

 

Kalapács József – ének

Sárközi Lajos – gitár

Weisz László – gitár

Beloberk István – basszusgitár

Beloberk Zsolt dob

Időgép DVD

5 éves az Időgép!

 

Az Időgép zenekar 5 éves születésnapját ünnepelte egy olyan jelentős koncerten, amelyről DVD is készült, s nemsokára megjelenik. A DVD áttekinti az elmúlt 5 év jelentősebb dalait, és híven mutatja meg azt a produkciót, amellyel az Időgép turnéztatja második, Szemben a széllel című albumát. Szeptemberben indult és májusig tart a lemezbemutató koncertturné. Az állomások az Időgép honlapján megtalálhatók (www.idogep.hu).

A második lemez egyik daláról, Ha lenne szó címűről elkészült a videoklip. Jelentős szakmai és közönségsikerre számítanak.

A nyári fesztiválokig az Időgép az országot járja, és vár minden rockzenét életben tartót a koncerteken.

Nervo Chaos – Quarrel In Hell – 2006

„Gonosz szellem, gonosz démon, gonosz isten, gonosz minden.” A Quarrel In Hell a harmadik albuma a brazil bandának. Különböző brutális elemeket variálva és megfelelő hangulattal tömény zúzást visznek végbe. Az album készítésében speciális vendégek is részt vettek: Alex Camargo (Krisiun) „Horde od demons”, John McEntee (Incantation) „Cursed Soul”, Emperor Magnus Caligula (Dark Funeral) „Televangelism” , […]

Tovább »

Neochrome Hírek

Üdvözlet Mindenkinek!

 

Utólag is szeretnénk megköszönni mindenkinek a részvételt, aki ott volt az augusztusi, kétnapos The Chromized Land Fesztiválon. A két nap sikere beváltotta a fesztiválhoz fűzött reményeinket, s egyben beigazolódott, hogy érdemes lesz keményen, energiáinkat nem kímélve készülnünk a 2007-es bulira is. Továbbá köszönet a nagyszerű produkciókkal előálló bandáknak is, valamint mindenkinek, aki segített a fesztivál létrejöttében. A 2007-es fesztivállal kapcsolatban már vannak terveink, de szívesen várunk bármilyen véleményt és tanácsot ezzel kapcsolatban, a koncertek minőségét emelendő. Eseménydús év áll mögöttünk, remek hangulatú, kiemelkedő bulikkal. Időközben lassan elkészülünk második, egyelőre cím nélküli lemezünkkel, melyről a The Missing Reason for Humanity’s Crimes c. szám előzetes verzióját már régóta le lehet tölteni a honlapunkról. A dal jól előrevetíti a lemeztől várható irányt, mely műfajilag nem jelent nagy változást, csak egy egységesebb, brutálisabb, egyszersmind zeneibb anyag született, melynek komorságát a korábbihoz hasonló gondolatvilággal rendelkező szövegek is tovább hangsúlyozzák. 2007 elején fogjuk felvenni a lemezt, hogy mikor és hol fog megjelenni, azt egyelőre nem tudjuk még biztosan, de szeretnénk külföldre is minél több helyre eljuttatni az anyagot. A nyáron elkészült promóciós box set, mely egy DVD-t és egy egyszámos CD-t tartalmaz, még mindig megrendelhető, kérés esetén a Manifestation… lemezzel együtt, kedvezményes áron. Ez év végén a következő városokban lehet összefutni velünk élőben:

November 24. (péntek) – Esztergom, Molothow Liget (+Exodikon, Guillotine)

November 25. (szombat) – Budapest, Blue Hell/Red Hell – Gothic Hell Fesztivál (+további hazai és külföldi zenekarok)

December 2. (szombat) – Nyíregyháza, Rock Jamboree Klub (+Mortem)

December 16. (szombat) – Karcag, Ifjúsági Ház (+Autumn)

December 22. (péntek) – Debrecen, Új Vigadó – Death és Pantera Tribute Est (+Megazetor, Dim Vision, Harm Inc.)

December 29. (péntek) – Nyírbátor, PortSide Pub (+Mortem)

 

Végezetül köszönjük minden rajongónknak a segítséget és a támogatást, reméljük 2007-ben is velünk tartotok majd! Találkozunk a koncerteken!

 

A NEOCHROME zenekar

 

 

web: www.neochrome.hu

e-mail: neochrome@neochrome.hu