Dying Wish – ingyenes szülinapi buli

Még két nap a 10 éves születésnapi koncertünkig, aki még nem tudná: November 11. szombat, Karcag – Ifjúsági Ház és a belépés ingyenes. Mindenkit nagy szeretettel várunk! Lesznek régi tagok, régi dalok, olcsó dw áruk standja (erre az alkalomra minden cuccunkat leáraztuk), na és Metal…Metal…Metal!

BPRNR – koncertek

A kísérletezős art-rock és instrumentális post-rock – vagyis a Hippikiller és a Pozvakowski lesz a To Beat Or Not To Beat sorozatkövetkező vendége a Kultiplexben.

Van egy mondás, mely szerint a tehetségtelen zenészekből lesznek a zenei újságírók – nos, ezt csak cáfolni tudjuk. A Hippikiller Bihari Balázs zenekara, aki egyike a legismertebb zenei újságíróknak. Az ötlet évek óta ott motoszkált, mígnem az első lemez éppen a koncert előtt két héttel, október 26-án került a boltokba. Maga a zenekar 2003 óta lép fel rendszeresen, de a tagok névsora azóta teljesen lecserélődött. Jelenleg Horváth Márton (szintén zenei újságíró) játszik a basszusgitáron, valamint Pándi Balázs a dobos. Bihari Balázemellett a Ludditák Live formációnak is tagja.
 
A Pozvakowski szintén egy háromtagú zenekar, Győrből. A zenekar fő koncepciója az, hogy különféle hangulatokat teremtsenek hangszereik segédletével, hogy kísérletezzenek a hangokkal és a képekkel egyaránt(a zenekar tiszteletbeli negyedik tagja gondoskodik a vizuálishatásokról) és így hozzanak létre izgalmas hang- és képfüggönyöket. A zenéből zaj lesz, és a zaj zenévé alakul. A Pozvakowski az elmúltévekben olyan zenekarok előtt lépett fel, mint a Mono vagy a Jarboe, turnéztak Európa számos országában, sőt, idén Moszkvába is meghívást kaptak.

21.00 Hippikiller – www.myspace.com/thehippikiller
22.00 Pozvakowski –
www.myspace.com/pozvakowski
 

Csütörtök, 2006. november 9. Kultiplex (Nagyterem)
IX. Budapest, Kinizsi u. 28.
Belépő: 700 Ft
 
—————————————————-
 

2006. november 13. Hétfő, Budapest @ Kultiplex

FVK aka Cro-Mags (USA)

Solid Ground (CH)

Motivation

Tisztán A Cél Felé

 

Úgy látszik 2006 nagyszerű év a klasszikus hardcore kedvelőinek, hiszen fél éven belül másodszor köszönthetjük hazánkban a Fearless Vampire Killers formációt, de talán nevezzük ezt nyugodtan Cro-Mags néven inkább. John Joseph énekes és Mackie dobos ezúttal szintén nagyágyúkkal érkezik, hiszen ki ne ismerné Tom Capone nevét, aki korábban többek között a legendás Bold tagja volt. Cache Tolman pedig a Rival Schools, a Civ és az Iceburn soraiban pengetett. Mondani se kell, az FVK programját az Age Of Quarrel számai, valamint Bad Brains feldolgozások teszik ki.

 

Kezdés: 19.00

Belépő: 3.200 FT (elővétel) / 3.600 FT (helyszín)

Jegyelővétel: Speed Westend, Underground Store

Tankcsapda

Szia!

Javában tart a turné és bár néha van egy-egy kisebb, megoldandó probléma (ld: a helyszínváltozást Sárospatakon) nagyon jó hangulatú koncerteken vagyunk túl ismét! Köszönjük mindenkinek a salgótarjáni és a sárospataki sátras bulit is!!! :))) Igaz, hogy nagyon hideg volt de a hangulat kárpótolt mindenkit!

Azt pedig szeretnénk ismét külön megköszönni hogy a vasárnap esti jótékony célú koncerten ilyen sokan voltak. Sajnos az időnk nagyon szűkre szabott volt, de a december 15.-ei önálló PeCsa bulin természetesen kárpótolunk mindenkit! Ha már ennél a koncertnél tartunk, két fontos info:
néhány napon belül elindul a jegyárusítás a PeCsa koncertre és a Főnix Csarnok koncertre is.
A másik info pedig a két koncert vendégzenekaraival kapcsolatos. A PeCsában a turné állandó vendégén a Reactoron kívűl a szintén debreceni Benzin lesz előttünk. (A Benzinről csak annyit hogy a Tankcsapda alapító basszusgitárosának, Labinak az új bandájáról van szó.)

A Főnix Csarnok koncertet a debreceni Wyrfarkas nyitja (soraikban a LOKI két focistájával! :))) de játszik még aznap a Mantra és a Road is! Szóval mind a két bulin lesz mit nézni és hallgatni! Persze addig még van jó néhány koncert, így ezen a héten pénteken Kisújszálláson, szombaton pedig Kisvárdán találkozhatsz velünk!

Találkozzunk úgy, mint eddig!

Üdv; A Tankok

Tankard Újrakiadások

Az AFM Records a tervek szerint újra kiadja remaszterizált változatban és bónuszokkal megtoldva a „Disco destroyer” és a Kings of beer” albumokat.

Napalm Death – új klipp

A Napalm Death új klippjét, mely a When All is Said and Done című dalhoz készült, tekinthetitek meg ITT. Egyébként a banda éppen világot jár most az európai turné zajlik a Born From Pain és a Mendeed társaságában, majd indulnak is tovább az államokba a Life Once Lost, Dead to Fall és az Animosity zenekarokkal.

Insomnium Interjú

    A finn Insomnium zenekar énekes basszusgitárosával Niilo Sevänen-el beszélgetem az új „Above the Weeping World” című lemezről a csapatról és a pesti buliról.    Először is arra kérnélek, hogy mutasd be a csapatot a magyar metal zene kedvelőinek. Teszem ezt azért mert ugyan pont napjainkban jártatok nálunk mégis azt gondolom méltatlanul kevesen ismerik […]

Tovább »

Sadiztik Impaler – Demonic Sadiztik Onslaught – 2006

A szingapúri black metal együttes ezt az anyagot még 2004-ben és 2005-ben rögzítette, amely limitált példány számban jelent meg kazettán majd cd-n. Egyszerű témákon alapuló okult black metal zenét hallhatunk, csakis igazán true blackerek közeledjenek. Itt semmilyen színesítő elemet nem hallunk, csakis kopár gyors témákat és sátánimádó fucking metált. Rég hallottam már ennyire kimagasló teljesítményt […]

Tovább »

Whitesnake

A hatalmas vihar miatt elmaradt koncert miatti búbánatra gyógyír lehet a magyar rajongók számára a megjelenésre váró Whitesnake kiadvány. A november 27.-én megjelenő „Live … In The Shadow Of The BLues„. című dupla koncertlemez nemcsak klasszikus nótákat tartalmaz élő verzióban, hanem négy teljesen vadonatúj dalt is.

A kiadó készített egy Whitesnake oldal, amely a következő címen érhető el:
http://www.spv.de/eng/whitesnake/

 

Érdemes ellátogatni erre a lapra több okból is, egyrészt mert a négy új nóta közül a  „Ready To Rock” című darabot innen le is lehet fülelni.

Másrészt pedig Coverdale mester videón rögzített üzenetét is megnézhetjük, amelyben minden fontos dolgot elmond a Live … In The Shadow Of The BLues” című lemezzel kapcsolatban.

Reméljük turné is lesz és ennek keretén belül mihamarabb ellátogatnak Budapestre!