V. The Chromized Land fesztivál

Augusztus 25-én és 26-án immár 5. alkalommal kerül megrendezésre a debreceni The Chromized Land black/death metal fesztivál a Neochrome zenekar szervezésében. Saját szöveg helyett álljon itt a fesztivál honlapjáról származó beköszöntő szöveg:

Nos, hihetetlen, de elérkeztünk a The Chromized Land Fesztivál ötödik évfolyamához. Az idő tényleg hihetetlenül gyorsan telik, és öt évvel ezelőtt ha valaki azt mondja, hogy a hirtelen jött „csináljunk egy jó kis bulit két zenekarral” ötletből négy-öt év alatt egy 12 zenekart felvonultató, 2 napos fesztivál fejlődik majd ki, bizonyára el se hittük volna. Az első három évad kielégítő érdeklődési szintje után tavaly robbanásszerű emelkedés következett be a nézettséget illetően. Egybehangzó vélemény, hogy a sokat látott Új Vigadó falai régen fogadtak be annyi embert egy rockzenei rendezvény alkalmából, mint 2005. augusztus 19.-én.

Ez már csak azért is nagy szó, hiszen nem holmi divatos, agyonsztárolt médiakedvenc üdvöskék játszottak hasonszőrű közönségüknek, hanem a Magyarországon mindig is elnyomott, perifériára szorított Black/Death Metal műfaj képviselői. És ez a közönség nem arról híres, hogy a divatos zenei csatornákon keresgéli a legújabb 3 napig tartó csodabandákat, hanem inkább arról, hogy koncertekre jár. A fesztivál léte is ennek köszönhető. A tavalyi sikeren felbuzdulva idén egy merész húzással egyből 12 bandát hívtunk meg 2 napos leosztásban. Lehetett volna több bandát is egy napra, lehetett volna 3 napos is a fesztivál, de saját tapasztalatokból kiindulva ez az a mennyiség, ami még nem túl fárasztó és főleg anyagilag is kivitelezhető valamint megfizethető.

Persze vannak nagyobb fesztiválok több bandával, ahol a cél minél több pénz legombolása minél több emberről (dögunalmas zenekarokért), de nálunk a cél egészen más. A mi célunk, hogy minél kevesebb pénzért minél több minőségi zenekart mutassunk be, különleges meglepetésekkel, engedményekkel fűszerezve. Igyekszünk valami pluszt adni az elővételben vásárolt jegyekhez és bérletekhez, és aki most előre megveszi jegyét, illetve bérletét, részt vesz egy, a fesztivál utáni sorsoláson. Mivel az összes fellépő zenekar ajánlott fel CD-ket és/vagy pólókat, érdemes játszani, hiszen értékes ajándékokkal lehettek gazdagabbak. A nyertesek listája a fesztivált követő napokban ezen a honlapon tesszük közzé, de értesítjük őket külön is. Nyereményeiket a debreceni Rock-Ness hanglemezboltban vehetik majd át, ha ennek akadálya lesz, postán küldjük el nekik.

Szóval, mint írtuk az újabb hírekben, az idei koncert vízválasztó lesz a fesztivál történetében, hiszen az ez évi fogadtatástól nagymértékben függ a jövő évi koncert sorsa is. Úgy érezzük, erős összeállítást sikerült összehoznunk, de ha minden jól alakul, jövőre feltett szándékunk nemzetközivé tennünk a fesztivált. A koncertek mindkét napon 19 órakor kezdődnek, a kapunyitás pedig 18 órakor lesz.

Az első napon, azaz 25.-én a nyírségi MORTEM kezd, akiknek ez lesz az első nagyobb debreceni bemutatkozásuk. A zenekar egyfajta indusztriális hangulattal kevert death metalt játszik, nemrég jelent meg új EP-jük, mely által a banda kezd egyre ismertebb lenni. Őket követi a helyi AUTUMN, akiket a debreceni koncertlátogatók már jól ismernek. Angolszász doom-death zenéjük 2004-ben volt hallható először nagylemezen, de már fel is vették a második lemezt, melynek megjelenési ideje még ismeretlen. Az első nap harmadik fellépője a
BORNHOLM lesz, akik az utóbbi években látványosan lépkednek előre az ismertté válás rögös útján és intenzív koncertjeikkel hamar kedveltté váltak a műfaj rajongóinak körében. Hamarosan megjelenik második teljes lemezük, melyről alapos ízelítőt fog nyújtani a banda, amely most játszik először Debrecenben. Utánuk következik zenekarunk, a NEOCHROME. Ezen a bulin ünnepeljük ötödik születésnapunkat, valamint a készülő új lemez számaiból is játszunk párat. Az ötödikként fellépő CHRISTIAN EPIDEMIC-ről talán nem is kell semmit leírni, a közönség valószínűleg az első hangtól az utolsóig eufóriában fog tombolni műsoruk alatt. Az első nap zárásaként a RAVENTOR lép a világot jelentő deszkákra és első demójuk dalai mellett valószínű új számokkal is igyekeznek majd sokkolni az egybegyűlteket.

A második nap első produkciója egy régi-új zenekar, a némileg módosult felállású és névváltoztatáson átesett egykori Chrysos Calva zenekar lesz, immáron HARM INC. néven. Habár a név új, a lendület és a műfaj maradt a régi, kiegészülve a hamarosan várható új lemez számaival. A második nap második fellépője egy vérbeli Bay Area thrash hangzással és zenével rendelkező csapat, a budapesti ARSENIC lesz. Ők is most játszanak először Debrecenben, és akinek mond valamit a Testament és a Slayer neve, annak ott a helye! A TURULVÉR szintén most debütál debreceni pályán, az érdeklődés garantált, hiszen aki kedveli az ősmagyar érzésvilággal kombinált, népzenei elemekkel tarkított Black Metalt, az ismeri a zenekart, és nem fogja elmulasztani őket, miközben a srácok első nagylemezük dalait mutatják majd be. Az AHRIMAN következik, rájuk nagyjából ugyanaz igaz, mint az Epidemic-re, azaz minden igaz Black Metal rajongónak kötelező végighallgatnia a Mistpain Path CD élőben előadott agypusztító tételeit. Ötödikként a TESSTIMONY új felállása mutatkozik be a Vigadóban, régi és új dalok egyaránt várhatóak, a jó öreg Death Metal stílus Tesstimony-féle értelmezésében. Nemsokára náluk is érik az új lemez. A második nap végén a DIM VISION fogja mindenkiből kipréselni a maradék energiát, első teljes lemezük dalainak súlyos előadásával, valamint brutális Death Metal zenéjükkel.

Ez tehát a fesztiválon fellépő zenekarok rövid jellemzése, a tavalyi IV. The Chromized Land Fesztivál hivatalos műsorfüzetében található róluk bővebb információmennyiség. A fesztivál helyszínén CD, póló és fanzine árusítás lesz, érdemes tehát egy kevés többletpénzzel érkezni. Előre is jó szórakozást kívánunk mindenkinek, vigyázzatok egymásra, találkozunk 25.-én és 26.-án!

Fellépők:
augusztus 25. (péntek)
MORTEM, AUTUMN, BORNHOLM, NEOCHROME, CHRISTIAN EPIDEMIC, RAVENTOR

augusztus 26. (szombat)
HARM INC., ARSENIC, TURULVÉR, AHRIMAN, TESSTIMONY, DIM VISION

Belépő:
napijegy elővételben 890 Ft, a helyszínen 990 Ft
bérlet 2 napra elővételben 1390, a helyszínen 1590 Ft

V. The Chromized Land fesztivál

Turulvér

A következő infókat tette közzé az új lemezről a banda hivatalos honlapján:

Még élünk, bár a honlap elég régen volt frissítve. Sajnos sok gondunk volt a lemez körüli munkálatokkal (borító, sokszorosítás, stb), ezért ez a nagy csúszás a tervezetthez képest, de most már célegyenesben vagyunk. A borító kész a CD gyártás pedig elindult. Hamarosan rakok ki képeket a borítóról. Ha minden a tervek szerint alakul az augusztusi debreceni koncerten már kapható is lesz a CD az újfajta pólókkal együtt.

Hangpróba #63 – 2006. augusztus 19.

Ten – The Twilight Chronicles
Lunatica – The Edge Of Infinity
Slayer – Christ Illusion
Insomnium – Above the Weeping World
Terrorizer – Darker Days Ahead
Witchcraft – Years Of Blood
Demons Gate – Demons Gate (Demo)

Lunatica – The Edge of Infinity – 2006

A számomra eddig teljesen ismeretlen csapat már 1998 óta koptatja a gitárhúrokat. Ez a lemez a harmadik kiadványuk nyolc éves pályafutásuk során. Zenéjükre talán az atmoszférikus melodikus gótikus metal zene a legtalálóbb jelző. A lemezen feltűnnek vendég zenészek is, Dieter Meier (Yello) aki indítja a lemezt vagy John Payne (Asia) aki a Song For You […]

Tovább »

Trollheimen – klip és koncertek

Mint legutoljára hírül adtuk, a zenekar felállása ismét teljes. Az új
honlap éppen készül, de addig is egy klipet vágtunk össze a legutóbbi
stúdiózásunkról, amit itt megtekinthettek:
http://www.youtube.com/watch?v=W4HFy0A5eZ8

A új felállás első koncertjei a következő helyeken és időpontokban lesznek:
augusztus 25. Sopron – Hangár
szeptember 29. Győr – Kentucky – Győri zenekarok fesztiválja

Dissection – Jon Nödtveidt öngyilkos lett

A napok óta húzódó szóbeszédek után a banda hivatalos oldalán is megerősítette a hírt: az énekes/gitáros Jon Nödtveidt öngyilkos lett. A következő üzenetet olvashatjuk:

Jon Nödtveidt mindig is az az ember volt, aki az elveit vállalva és az Igaz Akaratnak megfelelően élte az életét. Néhány napja azonban úgy döntött önkezével vet véget az életének. Igaz Sátánistaként a saját útján vezette az életét, majd befejezte azt, amikor úgy érezte beteljesítette a saját maga által állított sorsát. Valószínűleg nem fogja mindenki megérteni és nem fog mindenki egyetérteni vele, de a döntését tiszteletben kell tartanunk.
Azok, akik találkoztak vele az utolsó napokban, tudják, hogy sokkal ragyogóbb, boldogabb és erősebb volt, mint valaha. Gúnyos kacajjal hagyta itt ezen világ hazugságait, tudván azt, hogy teljesítette minden célját, amit felállított magának. Az üresség, amit maga mögött hagy, azzal a sötétséggel lesz megtelve, amit az életművével alkotott. Öröksége és a Luceferi Tűz tovább fog élni azokon keresztül, akik igazán ismerték őt, és annak értékelték a munkáját, ami valójában. Ahogy testvérünk célja az életben és halálban sohasem a békében nyugvás volt, ezért inkább győzelmeket kívánunk neki az elkövetkezendő csatákhoz, míg a Kozmosztalan Végzet be nem teljesedik.

Éljenek a Sötét Istenek és a Haragos Káosz!

Cemetery of Scream – The Event Horizon – 2006

Hat év után megjelent a Cemetery of Scream ötödik albuma. A lengyel banda stílusa talán az atmoszférikus doom metálhoz áll legközelebb dark metállal fűszerezve. Kicsit melodikusabbra sikerült a lemez, mint elődjei, de ez talán a lemez előnyére is válhat. Hallgatás közben az ember elmerül a csodálatos dallamokban és elmerengve hallgatja lenyűgöző atmoszféráját. Akinek bejön a […]

Tovább »

Negative Art Prod – koncertmenü a 2006-os év második felére

Finn favágók és lengyel halálmetálosok az idei koncertszezonban

Változatos zenei programot kínál az év hátralévő részére a Negative Art stábja: pár nap múlva a Mission-főhős Wayne Hussey érkezik az A38 hajóra, ahol októberben a norvég Satyricon is feltűnik majd. Ugyanabban a hónapban két magyarországi koncertet is ad a finn Korpiklaani, csakúgy mint a lengyel Vader decemberben. A 2007-es évre is van már egy tuti program: februárban a Haunted érkezik majd a Kultiplexbe.

Négy év után tér vissza Budapestre Wayne Hussey, a legendás dark zenekar, a Mission énekese. Wayne ezúttal egy jó kétórás, akusztikus szólóprodukciót mutat be az A38 hajó fedélzetén, amely után minden bizonnyal autogramot is oszt majd az egybegyűlteknek. Az augusztus 22-ei estén a De Facto is szerepel, szintén akusztikus programmal. Jegyek elővételben, és a helyszínen is kaphatók!

Október 6-án a norvég Satyricon és a Keep Of Kalessin black metal műsorából áll majd a menü, amit egy finn csapat, az Insomnium produkciója is megtámogat. A helyszín ezúttal is az A38 hajó, ahonnét a Satyricon új albumát is hazaviheti három szerencsés, ha elővételben megvásárolt belépőjének sorszámát nevével együtt elküldi a press@negativeart.hu címre, szeptember 15-éig.

Két héttel később az a Korpiklaani tér vissza hozzánk, akik a 2005-ös pesti tél egyik legemlékezetesebb hangulatú zenés-táncos mulatságáért is felelősek. A finn favágó-metallerek ezúttal a budapesti Kultiplexben (október 22.), valamint a pécsi Ifiházban (október 20.) is randalíroznak majd; Pécsen ráadásul egy kisebb metálfesztivál keretében, a Moby Dickkel, a Kalapáccsal, a Sear Bliss-szel, a Junkies-zal és a Malediction-nel együtt.

Decemberben egy zordabb gárda, a lengyel Vader szántja fel a Kulti színpadát. Ők már nem először lépnek fel nálunk, és még sosem okoztak csalódást.. december 3-án a Casketgarden és a Cenobite társaságában zúznak Budapesten, majd Pécsre is ellátogatnak, ahol december 14-én, a Légszeszgyárban koncerteznek.

A 2006-os év programja ezzel még nem teljes: a Negative Art stábja jelenleg is dolgozik azon, hogy nyélbe üssön egy újabb budapesti Katatonia koncertet, mely októberre várható; részletes információk és további koncertajánlatok hamarosan a http://www.negativeart.hu weboldalon. A 2007-es év is erősnek ígérkezik, hiszen máris megvan az első rendezvény jövőre: február 24-én a svéd Haunted érkezik majd a Kultiplexbe.

A kiemelt koncertek mellett folytatódik a Rémálom a Nyár utcában nevű programsorozat is, mely a péntek esték mellett szeptember 16-tól már szombatonként is jelentkezik, továbbra is élő fém- és rockzenével, majd hajnalig tartó mulatsággal a Marco Polo Clubból. A vidéki Negative Art bulik is újra beindulnak: Sopronban az Agregator, a Watch My Dying, és az Amadea is szerepel az ősz folyamán.

A „Rémálmok” részletes programja, és a többi koncerttel kapcsolatos további információk megtalálhatók a http://www.negativeart.hu weboldalon. A koncertekre belépők válthatók a Ticketportal országos üzlethálózatában, továbbá a http://www.ticketportal.hu oldalon.

Negative Art koncertek, 2006

Sziget utáni veszedelem
2006. augusztus 22., kedd 20.00 óra
Budapest, A38 hajó
Wayne Hussey (The Mission) szólókoncertje
vendég: De Facto (akusztikus koncert)
Belépő: 3500 Ft.

2006. augusztus 25., péntek 20.00 óra
Sopron, Hangár Music Garden
Agregator
Excidium
Trollheimen
Belépő: 600 Ft.

A Planetnoir Industries és a Negative Art bemutatja:
2006. október 6., péntek 18:30
Budapest, A38 hajó
Satyricon (N)
Keep Of Kalessin (N)
Insomnium (FIN)
Belépő: 5200 Ft, elővételben 4700 Ft.

A Zombie 11 Produkció és a Negative Art bemutatja:
2006.október 20., péntek
Pécs, Ifiház
Korpiklaani (FIN)
Moby Dick
Kalapács
Junkies
Sear Bliss
Malediction

2006.október 22., vasárnap
Budapest, Kultiplex
Korpiklaani (FIN)
Sacra Arcana
Echo Of Dalriada

2006.november 25., szombat 20.00 óra
Sopron, Hangár Music Garden
Watch My Dying
Amadea
Septic
Endless River
Belépő: 800 Ft.

2006.december 3., vasárnap
Budapest, Kultiplex
Vader (PL)
Casketgarden
Cenobite

2006.12.14., csütörtök
Pécs, Légszeszgyár
Vader (PL)
+ vendégzenekarok

2007.február 24.,
Budapest, Kultiplex
The Haunted (SWE)
+ vendégzenekarok

Kapcsolódó weboldalak:
http://www.negativeart.hu
http://www.ticketportal.hu

Blind Myself – Új Budapest Parádé

Üdv!
 
 Mint ahogy előző hírlevelünkben említettük, lesz egy különleges koncertünk. Augusztus végén az Új Budapest Parádén fogunk játszani a Budapest Rock and Roll kamionon. A Parádé most már nem csak elektronikus zene kedvelőiről szól majd. A szervezők megpróbálják szélesíteni a zenei palettát, ennek köszönhetően kaptunk fellépési lehetőséget ezen a nagyszabású ingyenes rendezvényen. A kamion már kora délután elindul (csak rockzene fog szólni róla és csak rocker csajok fognak táncolni rajta). Gyertek, csatlakozzatok korán, már csak a buli kedvéért is. A BPRNR Truck este színpaddá alakul és fellép rajta a Watch My Dying, az Idoru, a Centao Ausztriából és mi. A Blind Myself koncertje amúgy este 9-kor kezdődik majd. A BPRNR kamiont a műjégpálya felé keressétek majd. A műsorról bővebben az Új BP Parádé Pesti Est különszámában olvashattok.
 A koncert után egyből indulunk Ukrajnába, ahol 5 koncertet adunk majd. Aztán a balti államok felé vesszük az irányt. Litvániában, Lettországban és Észtországban is lesz egy-egy koncertünk. Hazafelé pedig Lengyelországban játszunk majd.
 Hazaérkezésünk után ráfekszünk új albumunk az Ancient Scream Therapy munkálataira, amely a tervek szerint október folyamán fog megjelenni.
 
 Minden jót
 Blind