Deicide

Az Earache Records augusztus 22-én jelenteti meg a The Stench of Redemption című új Deicide albumot. A lemez Homage for Satan számának egy darabkáját lehet meghallgatni itt.

Vader

Impressions in Blood címmel szeptember 4-én jelenik meg az együttes új albuma a Regain Records közreműködésével.

Tracklist:

01. Between Day and Night
02. ShadowsFear
03. As Heavens Collide…
04. Helleluyah!!! (God is Dead)
05. Field of Heads
06. Predator
07. Warlords
08. Red Code
09. Amongst the Ruins
10. They Live!!!
11. The Book

Az album borítója itt tekinthető meg.

Tyr

A Feröer szigeteki viking metal együttes az utolsó simításokat végzi 3. albumán. A Ragnarok című lemez szeptember 22-én jelenik meg.

Luca Turilli

„Régen adtam már hírt magamról, de az utóbbi időben keményen dolgoztam a Rhapsody új albumán és második Dreamquest albumon, amely várhatólag 2007 tavaszán fog megjelenni.

A szólólemezem egy hónappal a megjelenése után olyan dolgokat ért el, amelyekre még én sem számítottam. Az ‘The Infinite Wonders of Creation’ a német lemezlistán a századik helyen áll, a francia lemezlistán pedig a 138! Nélkületek mindez nem történhetett volna meg, ismételten köszönöm nektek ezt a fantasztikus támogatást! Ezek a nagyszerű eredmények arra sarkallnak, hogy valami nagyon különlegeset tervezzek a negyedik szólóalbumomra. Újabb hírekkel hónapról-hónapra ellátlak benneteket.

Minden jót nektek,
Luca”

InsideOut Music hírek

Frost
FROST
néven alakult formáció, melynek alapítója az angol dalíró/producer Jem Godfrey (Atomic Kitten, Ronan Keating) és további jól ismet tagjai John Mitchell (Arena, Kino/gitár, ének), John Jowitt (IQ/bőgő), Andy Edwards (IQ/dob) nemsokára elkápráztat bennünket debütalbumával. A “Milliontown“ az InsideOut Music gondozásában fog megjelenni, eztán Godfrey & Co. turnézásba kezd majd.
Első turnéjukat a PALLAS nevű skót prog. zenekar kísérőjeként bonyolítják majd le.  Egyenlőre az már biztos, hogy Németországban, Angliában, és Hollandiában fel fognak lépni.
Kapcsolódó linkek: .
www.frost-music.com  
www.pallas-uk.com

King's X
Hosszú idő telt el azóta, mióta a KING’S X trió élőben is megmutatta magát a közönségnek, de idén ősszel lesz szerencsénk hozzájuk. Doug Pinnick, Jerry Gaskill, ,Ty Tabor a Bonni “Harmonie“ nevű helyen lépnek majd fel, október 20.-án. A koncertet felveszi a német WDR csatorna, “Rockpalast“ nevű műsorának “Crossroads“ című sorozatában fog majd lemenni a felvétel. Augusztus végén jelenik meg TY TABOR szóló albuma a “Rock Garden“. 
Kapcsolódó linkek:
www.kingsxonline.com  
www.tytabor.net

Paatos
A PAATOS szoros kapcsolatban áll a Porcupine Tree’s szellemi atyjával Steve Wilsonnal. Wilson volt a felelős a “Kallocain“ című album keverési munkálataiért. A Porcupine Tree meghívta a bandát európai turnéjára, s mivel nem mondmtak nemet így a szeptemberben startoló koncertsorozaton ők lesznek a nyitóbanda.
Kapcsolódó link:
www.paatos.com

Saga
SAGA lesz a főzenekar a “Rock of Ages” fesztiválon Seebronnban ( Baden Württemberg, július 28-29). Július 29.-én lépnek majd fel a következő zenekarok társaságában:  Fish, UFO, Uriah Heep, Vixen.
Kapcsolódó linkek:
www.sagaontour.com 
www.saga-germany.de


DEREK SHERINIAN új albuma a “Blood Of The Snake“ a nyáron jelenik meg az Inside Out gondozásában, az album stílusára a metal és a progresszív muzsika keveredése a jellemző. A Dream Theater ex billentyűse kimondottan nívós zenészgárdát gyűjtött be maga köré: Billy Idol, Slash, Zakk Wylde, Yngwie Malmsteen, John Petrucci, Simon Phillips, Tony Franklin, Brad Gillis, Brian Tichy. Érdekes nótának ígérkezik a hetvenes évek sikernótájának az “In The Summertime“nak a feldolgozása, ebben szerepel ugyanis Billy Idol, és az ex-Gunner Slash, a gitárrászeket pedig Zakk Wylde játszotta fel. Az albumhoz fűződő két kislemez közül az egyik kislemezen is szerepelni fog ez a dal. 
Kapcsolódó link:
www.dereksherinian.com

Megjelenésre vár egy DVD és egy dupla album az AYREON-tól. A  ”Live In The Real World“ mindkét formátuma nyáron fog megjelenni, júliusban viszont élőben is megmutatják magukat a nagyérdeműnek.
Kapcsolódó link:
www.streamofpassion.com

Virgin Steele

Visions of Eden – The Lilith Project – A Barbaric Romantic Movie of the Mind lesz a címe az együttes 11. stúdióalbumának. A lemezt a Sanctuary Records gondozza és szeptember 8-án jelenik meg. Az album borítója itt tekinthető meg.

Tracklist:

01. Immortal I Stand (The Birth Of Adam)
02. Adorned With The Rising Cobra
03. The Inefable Name
04. Black Light On Black
05. Bonedust
06. Angel Of Death
07. God Above God
08. The Hidden God
09. Childslayer
10. When Dusk Fell
11. Visions Of Eden

Musicworld 2000 Bt


STREET TALK – V.   CD      2300+áfa

2002 után ismét új albummal jelentkezett a Svéd dallamos rock csapat. Az énekes ismét a zseniális torkú GÖRAN EDMAN( Malmsteen, Brazen Abbot, John Norum…stb).

A felállás:

Göran Edman – ének
Fredr
ik Bergh – Billentyűs & Piano
Sven Larsson – Gitár
Björn Lodmark – Basszusgitár
Christian Johansson – Dob

Felvételek:

01. Responsible
02. Don’t Believe
03. If I Could
04. At The End Of The Day
05. Family Business
06. Just A Little Appetizer
07. Something’s Gotta Give
08. Groundhog Day
09. Sniper
10. Oh Maddy
11. Brother Sun And Sister Moon

 

VENGEANCE – BACK IN THE RING    CD     2300+áfa

A Holland hard rock csapat lenyűgöző visszatérő albuma. Európa szerte remek fogadtatásban részesítették a magazinok az albumot!

ROCK HARD: hangpróba 3. helyezés (fantasztikus visszatérő album), HEAVY: hangpróba 5. helyezés, ROCK IT : hangpróba 5. helyezés 10/9.5, METAL HEART 10/9, BREAK OUT: a hónap albuma (az év visszatérője)!

A felállás:

Leon Goewie – Ének
Barend Courbois – Basszusgitár
Hans In’T Zandt – Dob
Peter “Slash” Bourbon – Gitár

Vendégzenészek:

Michael Voss – gitár, billentyűs, hatter ének  (SILVER, CASANOVA, MAD MAX)
Michael Eurich – dob a “Rip It Off” dalban (WARLOCK,
CASANOVA)
Wofl Hoffmann – gitár a“Mind Over Matter” dalban
Arjen Lucassen – gitár a “Captain Moonlight” dalban (AYREON)
Mat Sinner – háttér ének (SINNER, PRIMAL FEAR)

Arló Tóparti Rockparty

”Lassan működik az ARLÓ TÓPARTI ROCKPARTY honlapja fotókkal,
videókkal, fórummal és nemsokára végleges program is.
Aug. 18-19. Arló Ózdtól 5-km,
20 zenekar, gyönyörű környezet (lásd fotók)
szombat délelőtt sportversenyek (pia a díj:), gyermek rajzverseny,
koncertek között sörivóverseny, női mell, férfi fenékszépségverseny.
Tó réme, tó szépe..
elérhető a www.remorse.hu oldal nyitólapjáról.
Rock mindenkinek és kellemes nyarat.”


rockzs

Siddharta

Szlovénia első számú rock bandája 1995-ös megalakulása óta sok mindennel megörvendeztette már rajongóit. Most egy magyar nyelvű honlappal…

2006. május 15. A magyar Siddharta-rajongók körében az egyik legfontosabb dátum, mert akkor indult útjára Szlovénia legnépszerűbb együttesének magyar nyelvű honlapja.

 

Az 1995-ben alakult banda 1999-ben adta ki első, Id című albumát, aminek borítója díjat nyert, és ami rövid idő elteltével a toplisták élére került, és egy év múlva már platina volt (13.000 eladott példány). A fiatal tehetségek sorra nyerték el a nevesebbnél nevesebb díjakat (Viktor awards ’99, Zlati Petelin awards). Az albumról két számot másoltak ki: Pot v X, Lunanai.
2001-ben adták ki második albumukat – Nord – ami az Idnél nem kisebb sikereket ért el. A megjelenést követő két hónap alatt 30.000 példányban kelt el, és minden addig felállított szlovén zenei rekordot megdöntött. Ismét megnyerték a Zlati Petelin awards-ot, a Viktor 2001 awards-ot, valamint a Bumerang 2002 díjat – mindegyiket az Év előadója kategóriában. A Nord koncertturné után egy nagyszabású koncertet adtak Ljubljana nyitott színházában, a Križankében a Szimfonikus Zenekarral. A koncertet a rádió és a televízió is közvetítette. A Nordról 4 számot másoltak ki: B Mashina, Platina, Samo Edini és a Klinik.

2002-ben kiadtak egy remix albumot – Silikon Delta -, amin Szlovénia neves DJ-i által feldolgozott számaik kaptak helyet.

A sort 2003-ban az Rh- névre keresztelt album folytatta, ami még nagyobb sikereket hozott a srácoknak. 2003. 09. 13-án Ljubljana legnagyobb stadionjában teltházas (30.000 fő) lemezbemutató koncertet tartottak 3 színpadon: szimfonikusok, az együttes és a 60 táncos. A nagysikerű koncertet később a televízió is leadta. Az albumnak volt egy limited special edition változata is, aminek a csomagolása egy transzfúziós zacskóra hasonlított, és piros folyadékkal volt töltve. Ez a csomagolás több díjat is nyert – Golden Drum, 13th Slovene Advertising Festival (SOF), Magdalena, és a Cesta shortlistjére is felkerült. Az Rh- -ról szintén 4 számot másoltak ki: Ring/My Dice, Napoj/Insane, Rave, T.H.O.R. A Napoj-t/Insane-t a Slovenian Radio Festivalon a rádiós szerkesztők a Legjobb dal kategória győztesének választották. A 2004-ben rendezett Viktor 2003 awards-on két díjat is nyertek: Popularity Viktor, Viktor award for Special Achievements. 2004 februárjában az MTV The Rock Chart c. műsorának zenéjéül választotta a Siddharta Ring/My Dice c. dalát, majd szeptemberben az MTV A Hét Előadójának választotta a szlovén együttest. 2004 nyarán a Rh- gyémántlemez lett.

2005 sem telt eseménytelenül: megjelent az Rh- album angol nyelvű verziója, és egy tavaszi németországi koncertturné után novemberben a Siddharta az MTV EMA Best Adriatic kategóriájának győztese lett.

A Siddharta negyedik albuma – Petrolea – 2006. június 4-én került a boltokba, és ezzel egy időben volt Plastika c. új klipjének premierje is.

Ezeket a híreket és az azt követőeket is a 8 nyelvű honlapon – szlovén, angol, német, magyar, spanyol, szerb, lengyel, horvát –  már magyarul is el lehet olvasni, valamint a magyar rajongók saját, magyar nyelvű S.A.M.O. fórumukon megoszthatják egymással véleményüket (a S.A.M.O. a Siddharta hivatalos fóruma).

 

 

http://www.siddharta.net/hu
forum-hu.siddharta.net  

Fotók: Luka Kaše

Cruachan

Az ír banda az AFM Recordshoz szerződött, így a The Morrigan’s Call című 5. stúdióalbumuk már a német kiadó gondozásában jelenik meg.