
A svéd heavy metal zenekar Destynation elérhetővé tette „Back from the Dark” című dalához készült videóklipet ITT.
A dal a csapat áprilisban megjelent „Rising Up” című lemezén hallható. A korongot a görög Sonic Age Records jelentette meg.

A svéd heavy metal zenekar Destynation elérhetővé tette „Back from the Dark” című dalához készült videóklipet ITT.
A dal a csapat áprilisban megjelent „Rising Up” című lemezén hallható. A korongot a görög Sonic Age Records jelentette meg.

A San Fransisco-i Hammers Of Misfortune szeptember 4-én jelenteti meg Európában „The Locust Years” című új nagylemezét. A korongot a Cruz Del Sur Music jelenteti meg. A dalokat Justin Weis segítségével a Trackworx Stúdióban San Franciscoban vették fel. A borítót Thomas Woodruff készíti.
„The Locust Years” tracklist:
01. The Locust Years
02. We Are the Widows
03. Trot Out the Dead
04. Famine’s Lamp
05. Chastity Rides
06. War Anthem
07. Election Day
08. Widow’s Wall
Audió sampléket találsz ITT.

Elkészült a Gorgoroth zenekat új „Ad Majorem Sathanas Gloriam” című lemezéhez a borító. Megtekinthető ITT. A korong Európában június 19-én a Regain Records gondozásában kerül a boltokba. A tengerentúlon július 25-én a Candlelight Records dobja piacra a kiadványt.
„Ad Majorem Sathanas Gloriam” tracklist:
01. Wound upon Wound
02. Carving a Giant
03. God Seed (Twilight of tha Idols)
04. Sign of an Open Eye
05. White Seed
06. Exit
07. Untamed Forces
08. Prosperity and Beauty
A „Wound upon Wound” című dal meghallgatható ITT. A „Carving a Giant” című dal pedig ITT hallgatható meg.

Bemutatta új „The New Black” című lemezének a borítóját a Strapping Young Lad zenekar. Megtekinthető ITT. A korong július 11-én a Century Media Records gondozásában kerül a boltokba.
„The New Black” tracklist:
01. Decimator
02. You Suck
03. Antiproduct
04. Hope
05. Wrong Side
06. Monument
07. Far Beyond Metal
08. Fucker
09. Almost Again
10. Polyphony
11. The New Black
Bonus tracks
12. The Long Pig
13. C:enter:###

Fish! a Zöld Pardonban

A tavaszi országjáró klubozás befejeztével hivatalosan is lemezbemutató a Fish! zenekar, június 1-jén a Zöld Pardon színpadán. A koncerten több vendég is részt vesz, illetve lesznek meglepetések is a műsorban, a zenekar mindenkit üdvözöl és persze szeretettel vár. A First of Many című anyag továbbra is rendelhető, kapható, illetve meg is hallgatható a www.fishonline.hu oldalon.


A Negative Art bemutatja: június 9-ei deathrock estünk után június 16-án a stoner rock híveitvárjuk a Marco Poloba, ahol a Stereochrist, valamint Brant Björk és zenekara lép majd fel
Brant Björk: stoner est a Kyuss dobosával
A címben szereplő név bizonyára ismert a stoner zenék kedvelői számára: Brant Björk alapító tagja volt a Josh Homme nevével fémjelzett Kyuss-nak, és 1993-as kiválása után is a stílus emblematikus figurája maradt: saját kiadót alapított, és számos együttesben, többek közölt az általa támogatott Fu Manchuban is játszott. Június 16-án saját nevét viselő zenekara, a Brant Björk and The Bros élén lép fel Budapesten, a Marco Polo Clubban… Desert Rock a Nyár utcában.

Hogyan születik a stoner zene? Képzeljük el, ahogy valahol az Egyesült Államok keleti partja közelében, egy poros sivatag mélyén néhány mámoros állapotban lévő (ti.: „besztondult“) fiatal összeáll, és ösztönösen, improvizatív módon zenébe önti mindazt, ami életük addig eltelt néhány évtizede alatt nyomot hagyott bennük. Az így születő muzsika valahol a rock és a metal határán helyezkedik el: lassabb vagy középtempós darabok, súlyos bassz-riffek és a pszichedelikus jammelés jellemző rá. Mindez reszelős vokálokkal, nyers hangzással egészül ki – ezt nevezzük stonernek, és ezt a műfajt teremtette meg a Kyuss.

Brant Björk dobos, gitáros és producer a stílus egyik legmarkánsabb figurája, a Kyuss alapító tagja. Brant 1993-ban – a Welcome to Sky Valley című album kiadását követően – hagyta ott a bandát, és még ugyanabban az évben magára vállalta a Fu Manchu debütáló albumának, a No One Rides for Free-nek produceri szerepét. 1997-ben aztán fogta magát, és az Action is Go lemez felvétele alatt beült a dobok mögé. Ezután alapította meg saját kiadóját, a Duna Records-ot (korábban El Camino), és kiadta szólóalbumát, a Jalamanta-t. A következő együttese a Che volt, ahol a dobokat gitárra cserélte. Ezzel a csapattal csak egy kislemezt adtak ki – a kritikusok jó fogadtatása ellenére meglehetősen kevés sikerrel.

Legújabb, Brant Björk and The Bros nevű projektje azonban ismét tarolt: a mindezidáig több mint húsz albumon szerepelt Björk 2005-ben adta ki első lemezét a – Dylan Roche bőgőst, Mike Peffer dobost, és Cortez gitárost takaró – The Bros-szal. Ezt követően a négy fiatalember nyakába vette a világot, és az elmúlt két évet csaknem folyamatos turnézással töltötték: öt alkalommal jártak Európában, kétszer az Egyesült Államokban, és még Ausztráliába is eljutottak. Koncertjeikről az a hír járja, hogy a legjobb élő rock n roll, amit mostanság hallani lehet, vagy ahogy az ausztrál Beat írta: „Ennél valószínűleg semmi sem viszi ma közelebb az embert ahhoz az élményhez, amit úgy hívunk: Jimi Hendrix“.

A stoner est magyar vendége a Stereochrist, akik a magyarországi stoner-doom színtér vezető, elismert zenekara. Dead River Blues nevű, 2004-ben megjelent albumuk a PsycheDOOMelic Records gondozásában került kiadásra, csakúgy mint az új, idén nyárra várható anyag, ami a Live Like A Man (Die As A God) címen jelenik majd meg, és 11 dalt fog tartalmazni.
Tudnivalók a koncertről:
2006. június 16., péntek 19.00 óra
Budapest, Marco Polo Club (VII. Nyár u. 6)
Brant Björk and The Bros, Stereochrist koncertek
Afterparty: Fraser (JATE Klub, psychedelic rock), Jesper & Zero
Belépő: 1500 Ft, elővételben 1200 Ft.
Jegyek kaphatók a Ticketportal hálózatában (www.ticketportal.hu ), és a helyszínen.
Kapcsolódó weboldalak:

A Citriniti zenekart 2 testvér, Danilo és Domenico Citriniti alkotja, a gitárnál pedig Fabrizio Leo hallható. Technikás progresszív instrumentális gitárjátékot hallhatunk tőlük felsőfokon. Tekervényes bonyolult témák sora követi egymást, ami azt mutatja, hogy milyen jól is tudnak bánni a hangszereikkel. Ez a hármas egy igazán kiváló projektet alkot. A hatalmas kavalkádban (jó értelemben gondolva), alig-alig […]
Tovább »
A beteges svéd Crowpath zenéje évek elteltével is megmaradt a komplex, súlyos, idegtépő elemeknél. Death grind tempók követik egymást, amelyet iszonyat káosz, zúzás jellemez, majd átmegy sludge doom metal zenébe, kőkemény több tonna súllyal. Hallhatunk modern elemeket is, amik jót tesznek ennek az extrém zenének. Évek során sok rajongót szereztek az intenzív perverz zenéjükkel és […]
Tovább »
Az együttes június 9-én kezdi el rögzíteni 4. stúdióalbumát. A Leaving Eden című lemez az év végén jelenik meg a The End Records gondozásában. A lemez elkészítésében a következő vendégzenészek is segédkeznek: Danny Cavanagh (gitár, zongora), Ste Hughes (bass), Rachel Brewster (hegedű) és Chris Phillips (dob).
A tervezett tracklist:
01. Another Face In A Window
02. Ghosts
03. Redemption
04. Landlocked
05. The Freak Show
06. Fighting For A Lost Cause
07. Leaving Eden
08. The Immaculate Misconception
09. Conspire