Motörhead

A Motörhead új lemeze „Kiss of Death” címmel jelenik meg augusztus 29-én a Sanctuary Records gondozásában. A korong producere Cameron Webb. Az albumról a „Kingdom of the Worm” című dalt már bemutatták május 19-én a „Jonesy’s Jukebox” című rádiós műsorban az Indie 103.1 FM csatornán.

Megadeth

A Megadeth 3 koncert videót tett elérhetővé a YouTube.com oldalán. A felvételek 2005 október 9-én készültek Buenos Aires-ben. „Symphony of Destruction” (video) „Coming Home” (video) „A Tout le Monde” (video).

Def Leppard

A Def Leppard elérhetőé tett 3 videót az NBC.com oldalán a  május 23-án a „Tonight Show with Jay Leno” műsorában adott koncertjéből. „20th Century Boy” (T.REX feldolgozás) (video) „Rock On” (DAVID ESSEX feldolgozás) (video) Interjú (video).

Urkraft

A Urkraft zenekar elérhetővé tette „Liberation” című felvételét ITT. A dal a dán csapat május 29-én megjelenő új „The Inhuman Aberration” című lemezén hallható. A korongot az Earache Records jelenteti meg. a felvételek az Antfarm Stúdióban készültek Tue Madsen (THE HAUNTED, SICK OF IT ALL, HIMSA, HATESPHERE) segítségével.
 
 „The Inhuman Aberration” tracklist:
 
 01. Too Strong for the Strongest Lord
 02. This Great Summer
 03. Only the Gods
 04. The Inhuman Aberration
 05. Open the Gate
 06. Come No Tomorrow
 07. Watch Your Own Eyes
 08. Liberation
 09. Forsaken
 10. The Pressure of Our Jaws

Napalm Death

Az angol extrém metal csapat Napalm Death bevonult a  Foel Stúdióba Angliában rögzíteni új lemezét. A korong várhatóan az év végén kerül majd a boltokba a Century Media Records gondozásában

Firebox Records

Firebox Records megjelenések

SaraLee – Darkness Between CD / július 10
Doom:VS – Aeternus Vale CD / július 10
Mirzadeh – The Creatures of Loviatar CD / július 10
Psychopathic Terror – Fucker CD július 10
Total Devastation – Wreck CD / szeptember 6
Swallow the Sun – Ghosts of Loss 2-LP / szeptember 6
My Shameful  – Return to Nothing / szeptember 6
Ablaze in Hatred – Deceptive Awareness CD / szeptember 6

Negative Art ajánló

Cinema Strange: libabőrös rock and roll

Ugyan a deathrock zene fénykora az ameikai Christian Death, vagy az Alien Sex Fiend nyolcvanas évekbeli tevékenységéhez köthető, mind a mai napig találhatunk olyan alkotókat, akik eredetiségükkel friss lendületet adnak e műfajnak. Ilyen például az 1985-ben alakult, de új generációsnak számító Cinema Strange, mely június 9-én végre Budapesten is fellép majd.

A deathrock stílus valamikor a hetvenes-nyolcvanas évek fordulóján született, amikor egyre több punk, poszt-punk együttes kezdett horrorisztikus elemeket, borzongató hangulatokat társítani zenéjéhez. Hogyan képzeljünk el egy ilyen bandát? Karcos négynegyedek gitáron, különleges effektek szintetizátoron, s mindehhez bizarr, kihívó énekhangok szürreális, gyakran ironizáló dalszövegekkel. Az öltözködés is fontos: a deathrockerek körülbelül úgy néznek ki, mintha egy punk halála után holmi pimasz zombiként tért volna vissza az evilágra. A jó két évtizede létező stílus angol képviselőit – az egykori legendás londoni szórakozóhely után – batcave együtteseknek kezdték nevezni, míg a Christian Death nevével fémjelzett Los Angeles-i vonalat deathrocknak hívták. A deathrock/batcave a mai goth szubkultúra elődjének tekinthető, hiszen később ebből fejlődtek ki a különböző dark-goth zenei irányzatok.

A nagy zenekarokkal együtt a stílus is elhalványult a kilencvenes évekre, de nem sokkal később, nagyjából 1998 táján újjáéledt Los Angelesben, ahol a gyökerekhez visszanyúló zenekarok koncertjei, kulturális programok és persze horrorfilm-vetítések biztosítják a szubkulturális pezsgést.

Ezen új generáció képviselői közül talán a kaliforniai Cinema Strange a legismertebb. A három zenészből és számos további kreatív segítőből álló csapat nemrég egy igazán meglepő dobással került a lapok címoldalaira: megalkották a Big Ben 1:20 arányú mását – fogpiszkálókból, légylábakból és köröm-nyesedékből. Ahogy a kiszámíthatatlan társulat nyilatkozta: „Tucatszor zenéltünk Európában, csináltunk már filmet táncoló katonákról és zombikról, az utolsó albumunk meg olyan, mint egy mesekönyv. A Big Ben volt az egyetlen logikus folytatás.”

Az LA-i szcénában nagy ismertségnek örvendő banda egyedi és teátrális, néha 10 színészt vagy performert is felvonultató előadásainak is köszönheti hírnevét, meg persze a védjeggyé vált bizarr poszt-punknak. Az már biztos, hogy a két saját kiadású, ill. a további két, a Trisol kiadó által jegyzett albummal a Cinema Strange nyomot hagyott a világ gótjaiban, és mindenképp érdekes: mi lesz a következő meglepetésük?

A zenekar 2000-ben járt először Európában, egy évvel később pedig már a gótok legnagyobb nyári fesztiválján, a lipcsei Wave Gotik Treffenen szerepeltek. Azóta is rendszeresen visszatérnek az öreg kontinensre, ahol elsősorban Németországban turnéznak, hiszen ma itt a legerősebb a deathrockerek közössége. Magyarországon most járnak először; koncertjükre június 9-én, a budapesti Blue Hellben kerül sor.

Tudnivalók a koncertről:
2006. június 9., péntek 21.00 óra
Budapest, Blue Hell (ex-KékYuk, III. Fényes Adolf u. 28.)
Cinema Strange koncert
+vendégzenekar
Afterparty: DJ Gelka (gothic.hu) &mások
Belépő: 2000 Ft, elővételben 1800 Ft.
Jegyek kaphatók a Last Exitben (Bp. VIII. Légszesz u. 4.), valamint a Ticketportal hálózatában. ( www.ticketportal.hu )

Kapcsolódó weboldalak:

http://www.negativeart.hu
http://www.cinemastrange.de/

Kimerítően a deathrock stílusról:

http://en.wikipedia.org/wiki/Death_rock

Cinema Strange interjú a gothic.hu-n

http://www.gothic.hu/interjuk_kulfoldi_cinema.html.

Step On It

„Úgy tűnik, hogy hosszú szervezés után összeállt a július 19-től 31-ig tartó 12 állomásos „turnénk” az Egyesült Királyságban. 12 különböző városban lépünk fel Angliában és Skóciában, többek között: London, Sheffield, Newcastle, Aberdeen, Edinburgh.

A skót bulikat a zseniális Filthpact zenekarral nyomjuk majd. További dátumok, részletek a myspace oldalunkon érhetők el: www.myspace.com/steponitallschool

Elkészültünk az új anyaggal is, ami remélhetőleg hamarosan megjelenik majd, de új számok egyelőre csak a koncerteken lesznek hallhatóak.

A weboldalunkat is frissítettük, számos új infó van fent.
www.steponit.org

Bprnr hírek

Ezúttal 3 fontos információt oszt meg veletek a bprnr stábja

 

1.)Június 13-a minden bizonnyal piros betűs ünnepként vonul be az extrém zenék kedvelőinek történelemkönyvébe, hiszen minden idők egyik legjobb koncertzenekara, a Darkest Hour tér vissza magyar színpadra

A Bprnr.com booking bemutatja:

 

2006. június 13. Budapest @ Kultiplex


<!–
D(["mb","n

 

n

DARKEST nHOUR n(USA)

n

CEPHALIC nCARNAGE n(USA)

n

DEAD nTO FALL n(USA)

n

GUTTED

n

BURY nOUR OWN

n

 

n

Kezdés: n19.00

n

Belépő: 3.000 n/ 3.500

n

Jegyelővét: CD nPince, Headbanger, Speed Westend, Underground store

n

 

n

2.)JÖN!JÖN!JÖN!JÖN!JÖN!JÖN!JÖN!JÖN!JÖN!JÖN!JÖN!JÖN!

n

Július n4.-én az A38 headliner fellépőjét senkinek nem kell bemutatni:”,1]
);

//–>

 

DARKEST HOUR (USA)

CEPHALIC CARNAGE (USA)

DEAD TO FALL (USA)

GUTTED

BURY OUR OWN

 

Kezdés: 19.00

Belépő: 3.000 / 3.500

Jegyelővét: CD Pince, Headbanger, Speed Westend, Underground store

 

2.)JÖN!JÖN!JÖN!JÖN!JÖN!JÖN!JÖN!JÖN!JÖN!JÖN!JÖN!JÖN!

Július 4.-én az A38 headliner fellépőjét senkinek nem kell bemutatni:
<!–
D(["mb","

n

 

n

IGNITE n(USA)

n

With nhonor (USA)

n

Convict n(B)

n

 

n

infó nhamarosan!

n

 

n

3.)Június n30. – án a WAN2 fesztiválon fellépő Agnostic Front-tal nhazánkba érkezik a „beatdown hardcore” legfrisebb koronázatlan királya ncaliforniai First Blood!

n

 

n

Kérem nközöljétek a híreket

n

üdv

n

Balázs

n

 

n

_____________________________
BPRNR//BUDAPESTROCKNROLL
ph:+36 30 n467 75 03
fax:+36 1 361 06 23
email: balazs.soos@bprnr.com
„,1]
);

//–>

 

IGNITE (USA)

With honor (USA)

Convict (B)

 

infó hamarosan!

 

3.)Június 30. – án a WAN2 fesztiválon fellépő Agnostic Front-tal hazánkba érkezik a „beatdown hardcore” legfrisebb koronázatlan királya californiai First Blood!

Darkest Hour

A Budapestrockandroll bemutatja: Darkest Hour koncertajánló

 

2006. június 13. Budapest @ Kultiplex

 

DARKEST HOUR (USA)

CEPHALIC CARNAGE (USA)

DEAD TO FALL (USA)

GUTTED

BURY OUR OWN
 

Kezdés: 19.00

Belépő: 3.000 / 3.500

Jegyelővét: CD Pince, Headbanger, Speed Westend, Speed Mammut II

 

Június 13-a minden bizonnyal piros betűs ünnepként vonul be az extrém zenék kedvelőinek történelemkönyvébe, hiszen minden idők egyik legjobb koncertzenekara, a Darkest Hour tér vissza magyar színpadra és hát őket már annyiszor volt alkalmunk bemutatni, hogy azt hisszük a bejelentés puszta ténye is elég, úgyis mindenki tudja, hogy mire számíthat, ha ezt a kegyetlen zenekart látja élőben.

A vendégek azonban nem akármilyenek, hiszen két, szintén tengerentúli zenekar érkezik a washingtoni rockerekkel, ők pedig a Cephalic Carnage, a Relapse művészei, akik napjaink egyik legkíméletlenebb death/grind zenekara, valamint a Dead To Fall, akik a manapság igen népszerű metalcore-ban utaznak…

Hazai részről egy búcsúnak lehetünk szemtanúi, hiszen az amerikai tinikből álló Bury Our Own tagsága visszaköltözik az Egyesült Államokba, így a Bprnr nemzetközi frakciójának méltó búcsúja lehet az este, valamint örömmel jelenthetjük be, hogy hazánk egyik legszínvonalasabb death metal hordája, a Gutted is emeli az est fényét fellépésével!
 

Linkek:

www.darkesthour.com

www.cephaliccarnage.net

www.deadtofall.com

www.buryourown.tk

www.myspace.com/guttedhorde

www.victoryrecords.com

www.relapse.com