Stone Sour

A Stone Sour letölthetővé tette „30/30-150” című felvételét mp3 formátumban ITT. A dal a csapat soronkövetkező második „Come What(ever) May” című lemezén lesz hallható. A korongot a Roadrunner Records jelenteti meg augusztus 22-én.

Agregator

A jövő hét folyamán a Nail Records gondozásában napvilágot lát második nagylemezünk, a „Szürkület”. A kiadvány az album kilenc nótája mellett mintegy multimédiás mellékletként tartalmazni fogja ‘A Semmi ágán’ albumhoz készült
két video-t (Gyökerek nélkül, A Válság dicsérete) plusz egy werkfilmet a Gyökerek nékül elkészítésének kulisszák mögötti pillanatairól. Mindemellett bónusz lemezként helyet kapott két legelső kazettánk – Puszta lét (2000), Túlontúl (2001) – CDs újrakiadása is – így aztán jelen kiadványunk felöleli a banda zenei munkásságának nagyobbik részét.

Mintegy kedvcsinálóként a zenekar hivatalos honlapján (www.agregator.hu) található némi ízelítő az új album dalaiból, valamint letölthető két nóta (A rengeteg, Les Gueules Cassées) teljes változata.

A közeljövőben pedig a következő helyeken csíphető majd el a banda:

2006.06.02. – Tatabánya, Gladiátor Klub – Killing Art

2006.06.03. – Budapest, Vörös/Kék Yuk – Undead Fesztivál – Szabadtér – 16.00
óra

2006.06.09. – Révkomárom, Rév – Killing Art, Neurasthenia

2006.07.07. – Ecsegfalva, VII. Nightbreed Fesztivál

2006.07.12. – Pécs, Rockmaraton – 17.00. Rockinform-színpad

2006.07.14. – Szejkefürdő, V. Székelyföldi Rockmaraton

Cruachan

Kiadó nélkül maradt a Cruachan nevű ír zenekar. Május 18-án Keith Fay-t (ének, gitár) felhívták a Black Lotus Recordstól és megmondták neki, hogy a kiadó szünetelteti működését. Az együttes most fejezte be 5. nagylemezét a The Morrigan’s Callt, amit a Dublini Sun stúdióban vettek fel. A következő számok lesznek rajta:
01. Shelob
02. The Brown Bull of Cooley
03. Coffin Ships
04. The Great Hunger
05. The Old Woman in the Woods
06. Ungoliant
07. The Morrigan’s Call
08. Teir abhail Ru
09. Wolfe Tone
10. The Very Wild Rover
11. CuChulainn
12. Diarmuid and GrainneCall
Már csak az a kérdés, hogy melyik kiadónál fog kijönni.

Blind Guardian

A Twist in the Myth lesz a címe az új albumnak, és szeptemberben jelenik meg a Nuclear Blast Records gondozásában. A lemez borítója megtekinthető itt.

Tracklist:

01. This Will Never End (5:07)
02. Otherland (5:14)
03. Turn the Page (4:16)
04. Fly (5:43)
05. Carry the Blessed Home (4:03)
06. Another Stranger Me (4:36)
07. Straight through the Mirror (5:48)
08. Lionheart (4:15)
09. Skalds and Shadows (3:13)
10. The Edge (4:27)
11. The New Order (4:49)

VII. Nightbreed fesztivál

Idén lesz 10 éve, hogy először került megrendezésre a Rock-Alföld Fesztivál, ami 2000 óta Nightbreed néven fut. Ennek alkalmából a fesztivál két napja a korábbiaknál is jobban kettéválik program terén: az első nap kapnak helyet a metalosabb, durvább produkciók, míg a második nap főleg a dark-wave zenéről szól majd, egy-két metal csapattal kiegészítve.

A dátum végül július 7-8., péntek-szombat lesz, a helyszín természetesen továbbra is Ecsegfalva. A hazai csapatok mellett itt lesz a lengyel Deathcamp Project is; így viszonozzuk a lengyel szervezőknek a De Facto Castle Party-s meghívását.

Belépő:1 napra 2500 Ft, két napra elővételben 4500 Ft, a helyszínen 5000 Ft.

MetalCamp 2006

Visszamondta MetalCamp-es fellépését a Satyricon, mert inkább egy norvég koncerten játszanak. A régebben bejelentett Soilwork, Scar Symmetry, Mystic Prophecy, Blind Petition és Asterius mellett fellép még a német thrash veterén Kreator, valamint a Savatage frontember zenekara, a Jon Oliva’s Pain.

További info: www.metalcamp.com

Hunderground Előfesztivál

Úgy tűnik, hogy a májusi Hunderground Előfesztiválon a ska és a punk lesz az egyeduralkodó, de az est a hardcore kedvelőinek is tart meglepetéseket. Hét banda szoros egymásutánban, 400 Ft-os beugró, este 8-as kezdés. Mi kell még?
   
A bulit a lendületes, fiatalos ska-punk muzsikát játszó, magukat „városi parasztoknak” tituláló háromtagú Urbán Folklór csapata nyitja pontban húsz órakor. A sebes lábkapkodást előidéző zenét jazzel, blues-zal, latinnal és hardcore-ral ötvöző srácok minden bizonnyal alaposan megalapozzák az est hangulatát.

A színpad ezután a Must névre hallgató deszkáspunk formációé lesz, akik immár harmadik albumuk kiadására készülnek. Lendületben, poénos szövegekben itt sem lesz hiány. Akik komálják a hasonló stílusban nyomuló Macskanadrágot vagy az Aljas Kúszóbabot, azok bizony ezt is komálni fogják.

Ha már itt tartunk, a soron következő Norm se fogja megtörni az eddig megkezdett vonalat. A fúvósszekcióval büszkélkedhető banda vidám, táncos zenéje minden bizonnyal tovább hevíti a már amúgy is forró hangulatot.

Félidőnél az előzetes felmérések szerint minderre a kicsit metálosabb beütésű Szakadék is rá fog dobni egy lapáttal. Az örömteli deszkáspunk hangulatot időnként hardcore-os riffekkel ötvöző banda az est egyik legprofibb fellépőjének ígérkezik (erről tanúskodik az is, hogy a csapat már két albummal is rendelkezik).

A buli második felét a kellően komolytalan, ám igen dinamikus gödöllői Kötelező Közhelyek nyitja. A háromtagú punkformáció már többször játszott különböző jelentősebb magyarországi tarajos és baseballsapkás bandák előtt. Talán erre mondják, hogy: bizonyíték, nem ígéret.

A buli vége felé a Flying Backwards csapata számít az egybegyűlt nagyérdemű figyelmére. A ska-punk-power-pop zenét játszó srácok Alvin-féle világbírálata és fülbemászó, tempós zenéje sokakat intenzív bulizásra sarkallhat.

Az előfesztivált a gyöngyösi Zyon metalcore banda nem éppen nyugisnak ígérkező koncertje zárja. Korn és hasonló rasztazúzda és terepgatyós bandák kedvelői előnyben.

További információk:
HUNDERGROUND ELŐFESZTIVÁL
2006. május 19., péntek
Budapest, Vörös Yuk
Kezdés: 20:00 óra;
Belépő: 400 Ft

Lineup:
20:00-20:30 URBAN FOLKLÓR
20:50-21:20 MUST
21:40-22:10 NORM
22:30-23:00 SZAKADÉK
23:20-23:50 KÖTELEZŐ KÖZHELYEK
00:10-00:40 FLYING BACKWARDS
01:00-01:30 ZYON

http://must.uw.hu/
http://norm.atw.hu/
http://www.szakadek.hu/
http://www.kozhelyek.fw.hu/
http://www.flyingbackwards.hu/
http://zyon.uw.hu/

X-Kharon – Az X Demo – 2006

A zenekar 2004 elején alakult, tagcserék után a jelenlegi felállás: Ének – Lukács „Lúúk” Attila Szólógitár – Nagy „Csőd” Szabolcs, Ritmusgitár – Fancsik „Gesztenye” István ,Basszusgitár – Horváth „Kopasz” Tamás, Dobok – Nagy Balázs. Az X demo-t a VE-GA Studio-ban Tatabányán rögzítették idén márciusban. A demós minőség szintjét megüti a zenekar. Egy ilyen anyag hallatán […]

Tovább »