My Dying Bride

Az együttes az új lemez készítésével foglalatoskodik és 5 számot már rögzítettek is. Az album illetve a számok címeiről még nincs hír.

Amon Amarth

Technikai okok miatt újra csúszik a Wrath of the Norsemen DVD megjelenése az új időpont május 29-e.

Bridge to Solace

2006. május 26-án kerül sor a BRIDGE TO SOLACE új lemezének bemutató koncertjére a budapesti Süss Fel Napban. A budapesti ötös közel két év hallgatás utána adta ki 9 számos, második nagylemezét Where Nightmares And Dreams Unite címmel és jelenleg egy nagyszabású Európa-turnén vesznek részt a svéd Raised Fist vendégeként.

A vendégzenekarok között találhatjuk a szombathelyi EMBERS-t, akik május végén egy kisebb, egyhetes körre csatlakoznak a Bridge To Solace-hez Európában, a magyar dallamos punk rock / hardcore zenekart a RED LINE OFFSIDE-ot, valamint a fiatal, nagyröszt külföldi, hazánkban tanuló srácokból álló BURY OUR OWN-t (akik szintén új anyaggal készülnek el május 26-ra) és a szentesi QUEST FROM INSIDE-ot, mindkét zenekar a metalcore-t hivatott népszerűsíteni. A magyar hardcore/punk/metal underground jeles eseménye lesz ez a május végi pénteki este, és aki ellátogat, az minden bizonnyal átfogó képet kaphat napjaink energikus és vezető zenekarairól!

Összefoglalva tehát:
2006. május 26. Budapest @ Süss Fel Nap

BRIDGE TO SOLACE – Where Nightmares And Dreams Unite lemezbemutató
EMBERS
RED LINE OFFSIDE
BURY OUR OWN – EP bemutató
QUEST FROM INSIDE

Kezdés: 20.00
Belépő: 1.000

Undead Festival 2006

Idén az Undead 2006 fesztiválon lesz egy komoly szabadtéri színpad, tehát immáron 3 helyszínen folynak majd a koncertek
A tér is jelentősen bővül, mivel a jegyszedés már a gyárkapunál lesz, a rendezvény ideje alatt a Fényes Adolf utca ideiglenesen lezárva!

Újdonsült fellépő: ADULTERY [CZ]

Sziget 2006 hírek

A már korábban bejelentett Fear Factory, Sick Of It All, Cathedral, Exploited és Evergrey mellett a Morbid Angel, a Satyricon és a Cradle of Filth is fellép a Szigeten. A HammerWorld színpad mellett lesz egy kisebb színpad is, mely a Zúzda nevet kapta. Itt főleg punk és hc zenekarok lépnek fel, valamint olyan metálbandák, melyek a nagyobb sátrat nem tudnák megtölteni, de zenéjük mégis figyelemre méltó.

További hír még, hogy a sátrazós/nemsátrazós hetijegyek kérdését úgy oldják meg, hogy a a sátorhelyek be lesznek kerítve, és erre csak sátrazós hetijeggyel lehet belépni. Elvileg ez biztonsági szempontból dejó lesz nekünk, mert őrízve lesz ez a terület. Tovább nő az illemhelyek száma, ezekből is a nem-ToiToi-jellegűek lesznek többen.

Deicide

Elkészült a „The Stench of Redemption” címre hallgató új DEICIDE soralbum borítója, megtekinthető ITT.

Az album felvételei a floridai Morrisound stúdióban zajlottak. Ez az első olyan DEICIDE album, amin már nem a  Hoffman testvérek gitároznak, hanem az újonnan csatlakozott Jack Owen (ex-CANNIBAL CORPSE) és Ralph Santolla (ex-ICED EARTH, DEATH) játéka lesz hallható.

Masterplan

Zenei nézetkülönbségekre hivatkozva kiszállt a dallamos metált játszó MASTERPLAN-ból Jorn Lande énekes. Harmadik albumuk dalainak írása közben kerültek felszínre azok a problémák, melyek miatt elkerülhetetlenné vált a váltás. Jorn inkább a dallamosabb vonalat részesítette volna előnyben, míg a banda többi tagja vissza akarta hozni az első albumra jellemző metálosabb témákat.

Uli Kusch dobos így kommentálta az eseményt: „Nem nagyon örültünk Jorn döntésének, de másfelől nézve nem lett volna értelme folytatni úgy, hogy ekkorák a különbségek. A zene megsínylette volna, és pont a zene az, amiért az egészet csináljuk. Sikeres jövőt kívánunk Jorn-nak, és mindent köszönünk neki. Nagyszerű és érdekes volt az együtt töltött idő!”
A banda már keresi új énekesét.

Amon Amarth

Letölthető egy 1 perces videó, melyen Fredrik Andersson dobos látható a stúdióban, amint épp új dalokat dobolgat fel. A filmecskét ITT találjátok (Windows Media).

A banda hatodik stúdióalbumán dolgozok a svédországi Fascination Street stúdióban Jens Bogren producerrel. Az lemezt a tervek szerint szeptemberben jelenteti meg a Metal Blade Records.

Octavia Sperati

A norvég OCTAVIA SPERATI a következőket tette közzé hivatalos honlapján:

„Sajnos Kikken [dobos] úgy döntött, hogy elhagyja az OCTAVIA-t, mivel nincs ideje két zenekarra. Sok szerncsét kívánunk neki a jövőre nézve!

Jelenleg negyedik albumunk anyagán dolgozunk, és természetesen a leendő új dobos is részese lesz ennek a folyamatnak. Rendszeresen próbálunk, és keresünk Bergen környékén élő dobost.”

Hate Eternal koncert

A Hate Eternal nevű amerikai anyaszomorító death metal bandának nincs szerencséje Európával: az elmúlt időkben sorra kényszerült visszamondani meghirdetett óvilági turnéit, az itteni rajongók nagy szomorúságára. A dolog persze nem maradhatott ennyiben: az extrém metal trió most pótolja az elmaradt koncerteket. Május 23-án Budapestre is eljutnak, és a Blue Hellben lépnek majd fel, a Spawn Of Possession, a Falls Of Serenity és a Shadows Land kíséretében.

Tavaly családi okokból, alig egy hónapja pedig egy visszautasíthatatlan amerikai turnéajánlat miatt passzolta a Hate Eternal a már meghirdetett európai koncertdátumait. Most azonban pótolják a többszörös mulasztást; ahogy a frontember Erik Rutan megfogalmazta: „Végre megvannak azok az európai dátumok, amiket biztos nem fogunk lemondani. Szeretnénk elnézést kérni minden ottani rajongótól a késés és a visszalépések miatt. Már nagyon várjuk az európai körutat!”

A Hate Eternal alapítója, Erik Rutan eredetileg a nagy Morbid Angel gitárosa volt. Erik eredeti célja a bandával az volt, hogy a sokévnyi, számos zenekarban való gitározás után végre ő is mikrofon elé állhasson, és saját hangján adhassa ki magából azt a hihetetlen mennyiségű gyűlöletet és agressziót, ami az évek során felhalmozódott benne… Örök Gyűlölet. Ennek megfelelően ijesztően gyors és agresszív, megalkuvást nem tűrő death metal mesterművek az együttes lemezei: a debütáló Conquering The Throne-t 2002-ben követte Kings Of All Kings, majd a 2005-ös harmadik, I, Monarch című anyag. Erik számára ekkor már a Hate Eternal az elsődleges, legfontosabb projekt, ami érződik is a legutóbb kiadásra került lemezen: a kiváló zenésztársak segítségével minden eddiginél összetettebb, technikásabb muzsikát sikerült komponálni, pusztító riffekkel és intenzív gitárszólókkal tarkítva. Az I, Monarch meghallgatása után nem maradhat kétségünk afelől, hogy Erik a stílus egyik legképzettebb, legfigyelemreméltóbb alkotója.

Az amerikai metallerek mellé egy európai előzenekar-trió állt csatasorba: itt lesz a majd’ 10 éve működő, idén új albummal jelentkezett svéd halálmetál formáció, a Spawn Of Possession, a hardcore arcokból és metálfejekből verbuválódott német Fall Of Serenity, valamint egy lengyel death-black-csapat, a Shadows Land.

Tudnivalók a koncertről:
2006. május 23., kedd 18.30
Budapest, Blue Hell (Fényes Adolf u. 28., ex-Kék Yuk)
Hate Eternal, Spawn Of Possession, Fall Of Serenity, Shadows Land koncertek
Belépő: elővételben 2500 Ft, a helyszínen 2800 Ft.
Jegyek kaphatók a Ticketportal hálózatában ( http://www.ticketportal.hu ), az ismert fővárosi rockboltokban, továbbá Pécsett (MobiDisc), Szegeden (Bahia), Egerben (Zenevár), Székesfehérváron (Káosz) és Debrecenben.

Kapcsolódó weboldalak:
http://www.planetnoir.com
http://www.negativeart.hu
http://www.hateeternal.com/
http://www.spawnofpossession.com/
http://www.fallofserenity.com/
http://www.shadowsland.metal.pl/