Winterthrall

A kaliforniai death/doom metal WINTERTHRALL (Rob Alaniz (NOCTUARY, ex-RISE, EVILDEAD), Steve Nelson (NOCTUARY), és Jeremy Peto (ex-MORGION)) rövidesen elkészül „Nightmares for the Sleepless” című debütáló albumával, már csak a maszterelés van hátra. A CD a Shiva Industries Studio falai között készült Sir-Loin John Haddad segítségével, és 10-12 dalt tartalmaz majd. Dalcímek: „The Audient Void”, „Blood From A Broken Wing”, „Standing In The Light Of A Failing Sun”, „Edifice Of Betrayal”, „Cycles Of The Flesh”, „In Frozen Apathy”, „Malevolence”, és „By The Will Of The Night”, valamint átdolgozott demós dalok: „The Nightmare Passages”, „Dreams To Dust”, „…And The Meek Shall Inherit Nothing”, és „Autumn Caskets”. Ezeken kívül a banda felvett két feldolgozást is (BRUTAL TRUTH és CARCASS), melyek talán bónuszként feltűnnek a CD-n. „Még nem döntöttük el, hogy saját kiadásban jöjjön-e ki az album, vagy keressünk hozzá kiadót” – olvasható a banda honlapján.

http://www.winterthrall.com/
www.myspace.com/winterthrall

Hangpróba #55 – 2006. április 29.

Saturnus – Veronika Decides To Die
SIG:AR:TYR – Sailing the Seas of Fate
Cult Of Luna – Somewhere Along The Highway
Novembre – Materia
Dissection – Reinkaos
Omen – A hetedik nap
OSI – Free
Kampfar – Kvass

Friss Megjelenések (17. HÉT)

Agathocles-Mincer CD Displeased Records

Arckanum-Trulen CD (Demo és rehearsal) Carnal Records

Haemorrhage-Apology for pathology CD Morbid Records

Ibex Throne-Total inversion CD (Raw Hateful US Black metal) Goatawarex Records

Keep of Kalessin-Armada DIGI-CD TABU Records

Mord-Christendom perished CD Southern Lord Recordings

Striborg-Embittered darkness CD (Displeased Records)

Tiamat-Church of Tiamat DVD Metal Mind

Killswitch Engage

A KILLSWITCH ENGAGE júliusban lát neki következő albumának, melyet novemberben fog megjelentetni a Roadrunner Records. A zenekar rögzített egy különleges feldolgozást, mégpedig DIO „Holy Diver”-ét formálták saját képükre. A dal a Kerrang! magazin egy kiadványára fog felkerülni, melyen a ma súlyos metálformációi által feldolgozott klasszikus rock dalok lesznek hallgatóak.

Howard (Jones) fejhangon énekelte fel a dalt, nagyon jól jött ki az egész. A gitárriffek és a hangzás sokkal súlyosabbát tették a dalt.” – mondta Mike D’Antonio basszer.

Ethereal Collapse

A melodic death metalt játszó Pennsylvania-i ETHEREAL COLLAPSE elkészült „Breaching the Citadel” című debütáló albumával, melyet tavasz végén/nyár elején jelentet meg az Innerstrength Records. Az album három dala meghallgatható a zenekar MySpace.com weblapján.

„Breaching the Citadel” tracklist:

01. A Tragedy Divine
02. Undo Creation
03. Walls of Eternity
04. As the Mighty Fall
05. Breaching the Citadel
06. The Eyes of Solace
07. The Nightmare Creature
08. On the Reins of Desire

A CD borítóját Pratik Kamat (ZYKLON, NAPALM DEATH) készítette.

Kalapács törzsgyűlés a Wigwamban

„Why

Ez most nem kérdés, hanem az est vendége az indián sátorban. A fiatal banda végigjárta az ország majd minden klubját a Kalapács előtt. Lendületes és izgalmas rock ’n roll muzsikájuk nem hagyta hidegen a zsűrit, rendre csatát nyertek a bulikon. Bízunk bennük, hogy most is leterítenek minden bölényt a Wigwamban.

A Kalapács pedig újból kiássa a csatabárdot és remélik az apacsok, hogy szombaton minden skalp ütemes headbangje kíséri a klasszikus metal csatakiáltásokat.

Lesz tüzesvíz és békepipa bőven, szabadon lehet engedni a vadlovakat és hangerőben sem lesz hiány.

-Uff! Én beszéltem. „

Wigwam Rock Club
Bp. XI. Fehérvári út 203. (06-1)208-5569, Ny.: csüt.-szomb. 20-05-ig.

Web: www.wigwamrockclub.hu

NO koncert

 A NO zenekar ad koncertet május 1-én hétfőn este, 20 órai kezdettel Budapesten a Zöld Pardon-ban.

Rémálom a Nyár utcában

Töretlenül zajlik a péntek esti rémálmodás a Nyár utcai Marco Polo Clubban. A kínálat továbbra is a legjobb dark, gothic és metal zenekarok élőkoncertjeiből, valamint hajnalig tartó zenés-táncos mulatságból áll össze. Az elkövetkező hónapokban többek között a Stereochrist, a Salvus és a Garden Of Eden is zenél majd a Rémálmokon.

A Rémálom a Nyár utcában programsorozat küldetése az, hogy teret és fellépési lehetőséget biztosítson az arra érdemes magyar és külföldi underground zenekaroknak, ill. színvonalas szórakozási lehetőséget teremtsen mindazoknak, akik igényes, emberi légkörben szeretnének eltölteni egy-egy péntek estét.

Április 28-án két dark-goth metal érkezik a Clubba az ország két végéből. A nyíregyházi Autumn Twilight rendszeres fellépője a Rémálom esteknek, így összetett, komor és érzelemgazdag zenéjük nem szorul különösebb bemutatásra. Az este másik fellépője, az Amadea Sopronból érkezik. A héttagú csapat a férfi és női énekhangot felvonultató gótikus metal zene legjobb hagyományait ápolja, első EP-jüket meghallgathatjuk az http://amadea.uw.hu oldalon.

Május 12-én a The Moon és a Ciretose Sire mágikus és idéző gothrock-kettőse biztosítja a delíriumos hangulatot. A következő héten, 19-én ismét a Stereochrist tolja majd masszív gitártémáit a színpadon, az Obiat (UK-H) és a Force Feedback társaságában. Egy héttel később, 26-án a szegedi okosmetal formáció, a Salvus pörög majd, az Ad Astra kíséretében. Június 2-án pedig ismét darkereké és a goth&rollereké a terep: a Sense Of Silence és a Garden Of Eden kettőse lesz a Rémálom vendége.

A Rémálmok két házigazdája továbbra is Zero és Jesper: így minden alkalommal, 23.00 óra után ők válogatják a talpalávalót, hiszen a 300 forintos sör és 80 forintos folyóbor-árakkal megtámogatott buli egészen hajnali négyig tart, a party-k zenei felhozatala pedig a szokásos dark, wave, metal és alter zenékből áll össze, elsősorban a vendégek kívánságai szerint. Hajnali egyig óráig kisebb merchandise pult is várja a költekezni vágyókat: itt az adott este fellépőjének lemezeit, pólóit, és Negative Art koncertbelépőket lehet beszerezni, valamint a nemrég elkészült a Rémálom pólót is.

Rémálom a Nyár utcában – programok
Helyszín: Marco Polo Club (Budapest, VII. Nyár u. 6.)

2006. április 28., péntek 19.00 óra
Amadea, Autumn Twilight koncertek
Afterparty: Jesper & Zero
Belépő: 600 Ft.

2006. május 12., péntek 19.00 óra
The Moon, Ciretose Sire koncertek
Afterparty: Jesper
Belépő: 600 Ft.

2006. május 19., péntek 19.00
Stereochrist, Obiat (UK-H), Force Feedback koncertek
Afterparty: Jesper & Zero
Belépő: 600 Ft.

2006. május 26., péntek 19.00 óra
Salvus, Ad Astra koncertek
Afterparty: Jesper & Zero
Belépő: 600 Ft.

2006. június 2., péntek 19.00 óra
Garden Of Eden, Sense Of Silence koncertek
Afterparty: Jesper & Zero
Belépő: 600 Ft.

Kapcsolódó weboldal.
http://www.negativeart.hu

Carpathian Forest koncert

A rock and roll közismert fenegyerekei sehol sincsenek a black metal legelvetemültebb formációja, a Carpathian Forest tagjaihoz képest, ha polgárpukkasztásról van szó.. e norvég zenekar május 5-én lép fel a Kultiplex színpadán. Az elmaszkírozott arcú, északi fémzenét prezentáló muzsikusok mellett egy szintén norvég csapat, a szélvészgyors és agresszív death metal rohamokat előadó Bloodthorn, továbbá a lengyel Hate is szerepel majd.

A Carpathian Forest egyike a még ma is élő és működő black metal legendáknak. Zenéjük összetettségében, muzikalitásában messze meghaladja a stílus oldschool képviselőinek alkotásait, mégsem veszít semmit éjfeketén komor és istentelen jellegéből. A CF-dalok tisztán és egyszerűen csak gonoszak: megmutatják az emberi lélek morbid, sötét oldalát, hangot adnak eltitkolt, eltiltott vágyainknak, és mindennek, amiről jelenünk csilli-villi, trendi és kommersz világában illik nem beszélni. Nevezhetjük ugyan polgárpukkasztónak a Vrangsinn, Hellcommander Nattefrost, Tchort és Kobro alkotta négyesfogatot, de a kifejezés nem lenne igazán találó: ezek az urak ugyanis nem pukkasztanak, hanem csak egyszerűen tesznek a polgárokra, az egész világra, és senkitől sem zavartatva csapják az arcunkba az élet perverz, brutális, szadista és könyörtelen valóságát.

A zenekar 1990-ben alakult J. Nattefrost (a.k.a. Lord Nosferatu) és J. Nordavind (Lord Karnstein) ötletéből fakadóan. Kiadták az első, mára már legendás demójukat, a Bloodlust & Perversion-t 1992-ben, majd a Journey Through The Cold Moors of Svarttjern-t 1993-ban. Ezzel a két demóval azonnal belecsöppentek a true norvég Death & Black Metal élet kellős közepébe. A zenéjük pedig mind a mai napig megszállottan követi ezt a sötét ösvényt, morbid és kegyetlen hangzással, amely mára már védjegye a zenekarnak.

A szintén norvég Bloodthorn majdnem egyidős az est főzenekarával. A négytagú death metal együttes több éves kihagyás után tér vissza idén Genocide című új albumával, amely immár negyedik a sorban. Zenéjük ötvözi a Morbid Angel és a Nile technikás hozzáállását a Marduk és az Angelcorpse robbanékony agressziójával és gyorsaságával.

Az est nyitóprodukciója a Hate fellépése lesz. Ez a lengyel death metal formáció úgyszintén a kilencvenes évek eleje óta működik, de kitartása, valamint remek albumai ellenére sem tett szert komoly ismertségre. Legújabb, a Listeanable Records megjelenő lemezük, ill. a Carpathian Forest-tel közös turnéjuk remélhetőleg ezen is változtat majd.

Tudnivalók a koncertről:
2006. május 5., péntek 18:30
Budapest, Kultiplex
Carpathian Forest, Bloodthorn, Hate koncertek
Belépő: 4000 Ft, elővételben 3500 Ft.

Jegyek kaphatók a Ticketportal hálózatában ( www.ticketportal.hu ), Budapesten a Headbangerben, a CD-Pincében, a Sharkban és az Elektromos Krokodilban, továbbá a Zenevárban (Eger), a Rocknessben (Debrecen), a Csemák Hangszerüzletben (Szeged),

Kapcsolódó weboldalak:
http://www.negativeart.hu
http://www.tnbm.no
http://www.bloodthorn.net/
http://www.hatesatanic.org

Escape Music újdonságok

LAST AUTUMN’S DREAM – WINTER IN PARADISE  Megj: 2006. 04. 21.

A Svéd / Német dallamos rock együttes új stúdióalbuma.

Az egyedülálló hangú Mikael Erlandsson énekel, a gitáron Andy Melecek (FAIR WARNING) penget, a basszusgitáron és dobon pedig a TALISMAN együttes két oszlopos tagja Marcel Jacob és Jamie Borger játszik.

BARDEN, GARY JOHN – THE AGONY AND XTASY  Megj: 2006. 04. 21.

A Michael Schenker Group énekes új szólóalbuma.
A lemezen Michael Voss( SILVER, CASANOVA) pengeti a gitárt és a basszusgitárt.
A dobot pedig Betram Engel (ROBERT PALMER, BRUCE SPRINGSTEEN) üti.
Vendégzenészként pár dal erejéig Tommy Denander (RADIOACTIVE) gitározik és Axel Kruse (JADED HEART) dobol.