Azfeszt 2006

Az idei évben a közel négyszeres túljelentkezés mellett az alábbi 18 zenekar indulhat a nyírbátori Azfeszt tehetségkutatóján:

Angeldust, Él, Elise, Fekete Teve, Gaslight, Gutenberg Halott, H.E.R.O., Hind, Képzelt Város, Leave It Behind, Monkey Cave, Pie On Ear, Sick Stars, Sinoverflow, Solution, Suburban Neon, Until, Yellow Spot

A zenekarok rendkívűl színvonalas felvételeiből egyet-egyet a fesztivál weblapján a szervezők a nagyközönség számára is elérhetővé tettek. Ezen kívül rövidesen felkerül a honlapra a fesztivál teljes programja, mely minden eddiginél több (több mint 70) fellépőt és színes programkínálatot, valamint jónéhány újdonságot is tartalmazni fog. Érdemes gyakran felkeresni az oldalt!

www.azfeszt.hu

Friss Megjelenések (16. HÉT)

Disastrous Murmur – Marinate your meat CD (Gore Death Grind) Cudgel Agency

Disgorge (Mexico)-Live Germany CD (Official Live album)

Grimm – Dark medieval folklore CD (Holland folk metal, mint Storm) Goatowarex

Horned Almighty – Devils music CD (Dán Black ‘n roll metal) Infernus Rex

Infected Malignity-Malignity born from CD (Brutál Death metal Japánból) Unmatched Brutality

Moonspell – Memorial DIGI-CD (1 Bonus track) SPV Records

Poema Arcanus – Teluric manifesto CD (Atmospheric Doom Death) Aftermath Music

Sodom – Sodom CD (Limited első példányhoz poszter) SPV/Steamhammer

Stalaggh-Nihilistik terrror CD (Black harsh noise) Autopsy Kitchen Records

Cradle of Filth

Thornography címmel szeptember 19-én jelenik meg az együttes új lemeze. A korongot a  Roadrunner Records gondozza és eddig a következő számok kaptak helyett rajta:

Libertina Grim, Tonight in Flames, Cemetery and Sundown, I Am the Thorn, The Byronic Man, Temptation

Stereochrist

„Hell! A LIVE LIKE A MAN (DIE AS A GOD) névre keresztelt második Stereolemezről akkor kicsit bővebben: A nótákat (összesen 11 szám) a múlt héten Hidasi Barna barátunkkal rögzítettük, jelenleg a keverés zajlik. Eddig úgy tűnik, hogy sikerül felülmúlni a Dead Rivert minden tekintetben (persze ez erősen izlés dolga). Jövő héten a keveréssel szinte biztos, hogy végzünk, és akkor már csak a master lesz vissza, ami még egy kicsit kérdéses. Ha minden jól megy azt is Herr Braun barátunk készíti el, de ha a technika ördöge megtréfál, akkor egy másik stúdióban lesz felturbózva a cucc. Közben készül a borító is, amit újfent Paulo nevű brazil barátunk készít, csakúgy mint a demo borítóját. Ő egyébként a COC honlapján is dolgozgatott, úgyhogy a minőség garantált. 🙂 Előreláthatólag tehát a lemez valamikor nyáron szerintem biztosan megjelenik, úgyhogy lehet behűteni a söröket! A kiadásért a PsycheDOOMelic, illetve itthon a Hammer Records felel, tehát talán végre kis hazánkban is kapható lesz!

 

Stereoguys”

 

Total Devastation

A death metalt játszó finn TOTAL DEVASTATION április 22-én vonul be a Sound Supreme stúdióba, hogy rögzítse „Wreck” címre hallgató harmadik albumát. A lemezen 11 dal lesz majd hallható.

A bandától sok digitális anyag érhető el a következő címen:
http://users.kymp.net/p200043a/download.htm
Letölthetők dalok, promóciós fotók, valamint két videóklipp is, melyek közül a „Murderous” a 2005-ös „Reclusion” albumról származik, és a Firebox Records jelentette meg. (Az újat is ők fogják.)

További infók:
http://www.totaldevastation.org
http://www.myspace.com/totaldevastationband
http://www.firebox.fi/records
www.fireboxmagyarorszag.hu

Therion

A svéd THERION bejelentette 2007 január/februárban zajló turnéjának dátumait, ami ebből nekünk érdekes:
2007. február 4. – Budapest, Petőfi Csarnok

Satanic Slaughter

Elnyhunyt Ztephan Dark, a svéd SATANIC SLAUGHTER alapítója és vezetője. Halálát súlyos szívelégtelenség okozta.

Ztephan Dark 1985-ben alapította a SATANIC SLAUGHTER-t olyan bandák hatására, mint VENOM, BATHORY, KREATOR, SODOM és DESTRUCTION, és a sok felállás-beli probléma és egyéb nehézségek ellenére két évtizedig kitartott muzsikája mellett.

A SATANIC SLAUGHTER négy nagylemezt jelentetett meg: „Satanic Slaughter” (Necropolis, 1995), „Land Of The Unholy Souls” (Necropolis, 1996), „Afterlife Kingdom” (Loud n’ Proud, 1996) és „Banished To The Underworld” (Black Sun, 2000).

Bornholm

A Mayhem koncert után a gitáros Sadogoat kiszállt a bandából, és helyére Noxious került. A felállás mellett az új album tracklistje is megváltozott. Az eddig tervezett 11 szám helyett csak 9 lesz hallható az új korongon. A tracklist most így néz ki:

1. Intro – Reconquering The Carpathians
2. The Call Of The Heathen Horns
3. Mournful Hymns
4. From The Blackness of Aeons
5. WhereTtheLlight Was Born (Thule Ultima a sole nomen habens)
6. Light Burst Into Flames On The Horns Of Baphomet
7. Towering Clouds Over The Fields Of Carnuntum
8. The Spear Of Longinus
9. Dreams Of Ages

Végezetül pedig itt alant olvasható a Towering Clouds Over The Fields Of Carnuntum szám szövege:

Towering Clouds Over The Fields Of Carnuntum

Blood flows from the throat of the mountains,
Black rain falls to the legion’s trail
Mist covers the path of our fathers
The path, on we march

The gods are watching me
They are the gods of will…
Proud men, proud gods
Mannus…Tuisto…

The world is changing,
Our world is eternal…
I saw the legions of Varus,
Oh, gods, eat their flesh

Tormented for knowledge
Wotan..nine nights
Donar, with pride we walk,
As wolves among sheep

We are the clouds over the fields
We march through our ancient’s forests
Allvater, see the trail of the warriors,
Sons of Mannus we are…

The twilight has come…the fall of Rome
Black clouds towering..over Carnuntum