Azfeszt 2006

Az idei évben a közel négyszeres túljelentkezés mellett az alábbi 18 zenekar indulhat a nyírbátori Azfeszt tehetségkutatóján:

Angeldust, Él, Elise, Fekete Teve, Gaslight, Gutenberg Halott, H.E.R.O., Hind, Képzelt Város, Leave It Behind, Monkey Cave, Pie On Ear, Sick Stars, Sinoverflow, Solution, Suburban Neon, Until, Yellow Spot

A zenekarok rendkívűl színvonalas felvételeiből egyet-egyet a fesztivál weblapján a szervezők a nagyközönség számára is elérhetővé tettek. Ezen kívül rövidesen felkerül a honlapra a fesztivál teljes programja, mely minden eddiginél több (több mint 70) fellépőt és színes programkínálatot, valamint jónéhány újdonságot is tartalmazni fog. Érdemes gyakran felkeresni az oldalt!

www.azfeszt.hu

Friss Megjelenések (16. HÉT)

Disastrous Murmur – Marinate your meat CD (Gore Death Grind) Cudgel Agency

Disgorge (Mexico)-Live Germany CD (Official Live album)

Grimm – Dark medieval folklore CD (Holland folk metal, mint Storm) Goatowarex

Horned Almighty – Devils music CD (Dán Black ‘n roll metal) Infernus Rex

Infected Malignity-Malignity born from CD (Brutál Death metal Japánból) Unmatched Brutality

Moonspell – Memorial DIGI-CD (1 Bonus track) SPV Records

Poema Arcanus – Teluric manifesto CD (Atmospheric Doom Death) Aftermath Music

Sodom – Sodom CD (Limited első példányhoz poszter) SPV/Steamhammer

Stalaggh-Nihilistik terrror CD (Black harsh noise) Autopsy Kitchen Records

Cradle of Filth

Thornography címmel szeptember 19-én jelenik meg az együttes új lemeze. A korongot a  Roadrunner Records gondozza és eddig a következő számok kaptak helyett rajta:

Libertina Grim, Tonight in Flames, Cemetery and Sundown, I Am the Thorn, The Byronic Man, Temptation

Stereochrist

„Hell! A LIVE LIKE A MAN (DIE AS A GOD) névre keresztelt második Stereolemezről akkor kicsit bővebben: A nótákat (összesen 11 szám) a múlt héten Hidasi Barna barátunkkal rögzítettük, jelenleg a keverés zajlik. Eddig úgy tűnik, hogy sikerül felülmúlni a Dead Rivert minden tekintetben (persze ez erősen izlés dolga). Jövő héten a keveréssel szinte biztos, hogy végzünk, és akkor már csak a master lesz vissza, ami még egy kicsit kérdéses. Ha minden jól megy azt is Herr Braun barátunk készíti el, de ha a technika ördöge megtréfál, akkor egy másik stúdióban lesz felturbózva a cucc. Közben készül a borító is, amit újfent Paulo nevű brazil barátunk készít, csakúgy mint a demo borítóját. Ő egyébként a COC honlapján is dolgozgatott, úgyhogy a minőség garantált. 🙂 Előreláthatólag tehát a lemez valamikor nyáron szerintem biztosan megjelenik, úgyhogy lehet behűteni a söröket! A kiadásért a PsycheDOOMelic, illetve itthon a Hammer Records felel, tehát talán végre kis hazánkban is kapható lesz!

 

Stereoguys”

 

Total Devastation

A death metalt játszó finn TOTAL DEVASTATION április 22-én vonul be a Sound Supreme stúdióba, hogy rögzítse „Wreck” címre hallgató harmadik albumát. A lemezen 11 dal lesz majd hallható.

A bandától sok digitális anyag érhető el a következő címen:
http://users.kymp.net/p200043a/download.htm
Letölthetők dalok, promóciós fotók, valamint két videóklipp is, melyek közül a „Murderous” a 2005-ös „Reclusion” albumról származik, és a Firebox Records jelentette meg. (Az újat is ők fogják.)

További infók:
http://www.totaldevastation.org
http://www.myspace.com/totaldevastationband
http://www.firebox.fi/records
www.fireboxmagyarorszag.hu

Therion

A svéd THERION bejelentette 2007 január/februárban zajló turnéjának dátumait, ami ebből nekünk érdekes:
2007. február 4. – Budapest, Petőfi Csarnok