Remorse

Szomorús hír a REMORSE házatájáról, hogy Krisz a Thrash Team Felvidéki harcosa Norvégiába szökött – mi reméljük csak rövid idõre -, hiszen Õ egyben a csapat lelke, békebírója és legnagyobb Thrash Man-e… Sajnos rendszeresen rá kell döbbenie az embernek, hogy a „Harc!” a körülményeinkkel tényleg létezik, pengetni jó meg minden, de használt gitárhúrért, pengetõért nem adnak kenyeret a boltban – pedig akkor jól élnénk… 🙂 Tehát Kriszky dolgozni ment, nyárra szeretne is már visszaérkezni (írjatok neki a Fórumban, olvasgatja a honlapunkat telefonján keresztül), de persze ez nem olyan egyszerű azért. Mi minden jót kívánunk neki és várjuk mihamarabbi érkezését, addig Gáti Sándor helyettesíti a Nervekiller zenekarból – neki köszi a segítséget elõre is, Õ is iszonyatosan jó pengetõs ember csak így átlagmagasságunk 160 körül lesz… :).

Rengeteg fesztiválon leszünk ott ezek nemsokára olvashatóak a honlapunkon és folyamatosan kerülnek ki új anyagok videók stb… Megpróbálom a hétvégi koncertünket (Békéscsaba) is összevágni, mert rendkívül érdekes volt ahogy fokozatosan egészült ki a csapat a színpadon, 4 nóta énekes és bass nélkül…húúúúúúú… 🙂 ROCK!

www.remorse.hu

Zonaria

A dallamos death metalt játszó svéd ZONARIA kíséri a finn IMPALED NAZARENE-t az április 22-én Svájban startoló Európa-turnéján. A koncertsorozat hazánkat is érinti, május 2-án a Kék Yukban a helye azoknak, akik látni szeretnék őket. (Rajtuk kívül fellép még az olasz RESSURECTURIS és az észt MANATARK is.)

A ZONARIA 2001-ben alakult, legutóbbi demójuk „Evolution Overdose” címmel 2005 júniusában készült el. A jelenleg szerződés nélküli banda egy új, három számos kislemezen dolgozik a Fruitstar és Dimrakk stúdiókban.

www.zonaria.com
www.myspace.com/zonaria

Exodus nem, Edguy igen

Technikai okok miatt elmarad az EXODUS fellépése a mezőtúri Wan2 Fesztiválon, június 29-én, viszont EDGUY visszaigazolta fellépését ugyan arra a napra.

Astarte

A csajokból álló görög ASTARTE új, „Demonized” című albumán vendégként részt vesz Angela Gossow, az ARCH ENEMY énekesnője. Angela egy dalban énekel duettet az ASTARTE basszgitáros/énekesével. Az lemezen más vendégek is hallgatóak lesznek: Martin Walkyier (THE CLAN DESTINED, ex-SKYCLAD) a „God Among Men” dalban, míg Henri Sattler (GOD DETHRONED) on „Queen Of The Damned” című nótában szerepel.
A CD keverési munkálatai a finn Tico Tico stúdióban zajlanak, a borítót Timo Wuerz készíti. A lemezt az Avantgarde Records jelenteti meg valamivel az év vége előtt.

Ensiferum

A folk hatásokkal tűzdelt metált játszó finn ENSIFERUM 10 éves fennállását ünneplő koncertjét tartalmazó DVD június 14-én kerül a boltokba. A buli 2005. december 31-én zajlott a Helsinkiben.

A banda a tervek szerint novemberbwn vonul stúdióba, hogy rögzítse harmadik nagylemezét, melyet 2007 februárjában szeretnének megjelentetni.

In Flames Interjú

A vasárnapi In Flames koncert előtt sikerült interjút készíteni a láthatóan fáradt, de készséges Anders Fridén énekessel. Elégedett vagy az új lemezetekkel? Igen, különben nem adtuk volna ki. Miért a Take This Life című dalból készült az első videóklip? Kemény, arcbamászó nyitódalt szerettünk volna, és szerintem jó ötlet ilyen dalra készíteni klipet, nem túl kiszámítható […]

Tovább »

Monastery – Play with the truth Ep – 2006

A Monastery zenekar egy maxi kislemezt jelentetett meg szerzői kiadásban. Kicsit talán, mintha modernebbé váltak voltak az évek elteltével, a régi zenéjüket még teljesen death metalnak lehetett nevezni, itt az új anyagban már rengeteg új elem is felfedezhető. Na igen, sok tagcserén is keresztül mentek, meg aztán fejlődni is kell valamilyen irányban és jelenleg valószínűleg […]

Tovább »

Herod – Rich Man’s War… Poor Man’s Fight – 2006

A Herod zenekar albuma az Assimilation számmal kezdődik, ami heavy power metal stílusban játszódik, erős heavy metal gitárjátékkal, epikus vokállal. A zenében rock és hard rock elemek befolyásait is felfedezhetjük. Kiváló technikás szerelmes balladákkal is találkozhatunk. Egyszerre érezhető a keménység és a szerelem harmóniája, Herod ezt igazán jól csinálja. A Lies and Betrayal egy igazán […]

Tovább »

Szóla Rádió Underground fesztivál

A Szóla Rádió Underground fesztivál idén április 21-22-én immár hatodik alkalommal kerül megrendezésre, a helyszín ismét a debreceni Új Vigadó. Változatlanul a hazai underground rock/metal zenekarok színe-java lép fel a rendezvényen, ahol idén először két estén keresztül láthatnak koncerteket az érdeklődők.

Az első napon a Salvation, a Demonlord, a Neochrome, az Autumn, a Nadir és a Hatred Solution fog fellépni.

A nyíregyházi Salvation zenekar az igen jó megszólalásáról és a tagok a kiváló zenei tudásáról tettek már több koncerten is tanúbizonyságot. Például tavaly szeptemberben a tarcali Zűrzavarock fesztiválon 2. helyezést értek el. Saját számok mellett Metallica és Dream Theater számokat is játszanak.

Az 1997-ben alakult győri Demonlord zenekar az 1999-ben kiadott, eredetileg demónak szánt Adventures in Hell Part 1. című anyagával hamar hazánk első számú új generációs Heavy Metal bandájává küzdötte fel magát. Idén év elején, hosszas várakozás után jelent meg harmadik albumuk Hellforged címmel, ami kiadása után hamarosan még a Mahasz Top 40-es listájára is felkerült. A Hellforged lemez bemutatása mellett a régebbi, jól ismert dalokra számíthatnak tőlük ezen a koncertre is a klasszikus metal zene kedvelői; emellett a Demonlord koncertjein nem maradhatnak el a hangulatos feldolgozások sem.

A debreceni Neochrome, miután hosszú idő után nemrégiben végre megjelentette első albumát, az elmúlt évben az egyik legtöbbet koncertező hazai black/death metal csapatként igen kedveltté vált a stílus hazai rajongói körében. Felléptek többek között az Obituary zenekarral egy napon a Szigeten; illetve megrendezték saját fesztiváljukat Debrecenben The Chromized Land néven, immár negyedik alkalommal, minden eddiginél nagyobb sikerrel. A csapat most új bőgőssel (Shab) kiegészülve ismét teljes, és teljes erőbedobással dolgozik év végére várható második albumán. A Neochrome rendszerint igen súlyos, intenzív és látványos koncerteket ad; a honlapjukról letölhető előzetes szám alapján pedig új anyaguk várhatóan még az előzőnél is erősebb lesz!

A debreceni Autumn zenekarral már két alkalommal találkozhattak az Underground fesztiválon a metal rajongók, mindkét alkalommal nagy sikert aratott súlyos és hangulatos doom/death zenéjével a csapat. Az Autumn második nagylemezén dolgozik, így várhatóan a készülő lemez dalaiból kaphatnak ízelítőt ezúttal a rajongók. Tavaly ősszel a csapat megvált Fógel Tamás énekestől, viszont a zenekar három tagja vette át szerepét, így a hörgős témák mellett dallamos énekkel színesedett zenéjük. Ebben a formában először lép fel Debrecenben az Autumn az idei Underground fesztiválon.

A budapesti Nadir zenekar Dark Clouds néven vált ismertté. A kezdetben doom/death zenét játszó csapat egyre inkább a HC zenék irányába mozdult el. A zene durvább irányba fordulása mellett az indokolta a névváltoztatást, hogy mostantól a nemzetközi színtérre szeretne inkább koncentrálni a csapat. Dark Clouds néven eddig két albumuk jelent meg, harmadik lemezük már Nadir néven jelent meg. A Nadir igazi ereje azonban élő koncertjeiken mutatkozik meg leginkább, amit a debreceni metal és HC rajongók ápilis 21-én tapasztalhatnak meg legközelebb.

A debreceni Hatred Solution-t az Inside Core zenekar egykori tagjai alapították, a stílus változatlanul a kompromisszummentes durva HC zene.

A második napon a Bridge To Solace, a Fekete Sereg, az Agregator, a Dim Vision, a Harm Inc. és a Choose Your Path koncertje lesz látható.

A Bridge To Solace az egykori Newborn zenekarból ismert Jakab Zoli új zenekaraként vált ismertté, mára azonban az egyik legnépszerűbb hazai HC zenekarrá vált. Zenéjükben a HC elemek mellett érezhető a svéd death metal súlyos és dallamos világának hatása is. A csapat rengeteget koncertezik Európa-szerte, így az európai underground HC életben is egyre ismertebbé válik a nevük.

A Fekete Sereg zenéje a hagyományosabb Heavy Metal, és az Akela stílusát idéző súlyosabb thrash metal keverékeként írható le. Igazi különlegességüket azonban szövegviláguk és szinpadi megjelenésük adja. Dalaikkal ugyanis Mátyás király korába kalauzolják el a hallgatót, és a súlyos zenéhez ezt a korszakot idéző szinpadi öltözék és kardok társulnak koncertjeiken. Idén a zenekar új albumot adott ki, aminek számait Debrecenben élőben elsőként az Underground fesztiválon hallhatjuk.

Az Agregator zenekart a debreceni metal rajongóknak már nem kell bemutatni, hiszen rendszeresen nagy sikerrel lépnek fel városunkban. Zenéjükön érezhető a svéd death metal hatása, dalaikban azonban egyre erősebben érezhető az egyéni Agregator íz. A Semmi ágán című legutóbbi albumuk folytatása már készül, várhatóan idén megjelenik.

A debreceni Dim Vision zenekar is új anyag megjelentetésére készül, két sikeres demó után hamarosan megjelenik a zenekar első albuma. A death/black zenét játszó csapat a Watch My Dying vendégeként turnézott tavaly, így nevüket a stílus rajongói országszerte megismerhették.

A Harm Inc. zenekarral az Underground fesztiválon még Chrysos Calva néven több alkalommal lehetett már találkozni. A csapatból tavaly év végén kilépett Papp Mihály gitáros, a zenekar pedig a névváltoztatás mellett döntött. A zenekar új EP-je hamarosan megjelenik, ami a Chrysos Calvától megszokott durva thrash/death zenét még erőteljesebb formában, egyre több black metalos elemmel színesítve tartalmazza. Az új felállás bemutatkozása és az új EP bemutatója április 22-én az Underground fesztiválon lesz hallható.

A debreceni Choose Your Path igen durva, Neurosis-hatású zenét játszik. A helyi sikeres koncertek mellett igen sokat lép fel a csapat országszerte, illetve kisebb nemzetközi klubturnékon is.

További infók:
napijegy: 900FT (csak a helyszínen)
bérlet: 1500FT (csak a Rock-Ness-ben április 5-től)
kapunyitás: 18:00

A bérletesek között ajándékok lesznek kisorsolva!
A fellépő zenekaroktól CD, kazetta és póló, valamint a Rock-Ness által felajánlott 3db póló nyerhető majd meg.

Ráday Klub – Hard, Cherokee, Virgin One

Április 22-én, szombaton Hard estre várják az érdeklődőket Magyarország egyik legpatinásabb egyetemi klubjában, a Ráday Klubban.

Fellép az újjáalakult Virgin One (virginone.uw.hu), a motoros találkozók egyik kedvenc gyöngyszeme, a Cherokee (www.cherokee.hu), az estét pedig a Hard (www.hardzenekar.com) legénysége zárja. Örömzenélésben tehát most sem lesz hiány, a dallamos rockzene híveinek jó szórakozást nyújthat ez az este.

Ráday klub Bp. IX. ker. Ráday u. 43-45.
Telefon: (06-1) 218-4766