Satanic Slaughter

Elnyhunyt Ztephan Dark, a svéd SATANIC SLAUGHTER alapítója és vezetője. Halálát súlyos szívelégtelenség okozta.

Ztephan Dark 1985-ben alapította a SATANIC SLAUGHTER-t olyan bandák hatására, mint VENOM, BATHORY, KREATOR, SODOM és DESTRUCTION, és a sok felállás-beli probléma és egyéb nehézségek ellenére két évtizedig kitartott muzsikája mellett.

A SATANIC SLAUGHTER négy nagylemezt jelentetett meg: „Satanic Slaughter” (Necropolis, 1995), „Land Of The Unholy Souls” (Necropolis, 1996), „Afterlife Kingdom” (Loud n’ Proud, 1996) és „Banished To The Underworld” (Black Sun, 2000).

Bornholm

A Mayhem koncert után a gitáros Sadogoat kiszállt a bandából, és helyére Noxious került. A felállás mellett az új album tracklistje is megváltozott. Az eddig tervezett 11 szám helyett csak 9 lesz hallható az új korongon. A tracklist most így néz ki:

1. Intro – Reconquering The Carpathians
2. The Call Of The Heathen Horns
3. Mournful Hymns
4. From The Blackness of Aeons
5. WhereTtheLlight Was Born (Thule Ultima a sole nomen habens)
6. Light Burst Into Flames On The Horns Of Baphomet
7. Towering Clouds Over The Fields Of Carnuntum
8. The Spear Of Longinus
9. Dreams Of Ages

Végezetül pedig itt alant olvasható a Towering Clouds Over The Fields Of Carnuntum szám szövege:

Towering Clouds Over The Fields Of Carnuntum

Blood flows from the throat of the mountains,
Black rain falls to the legion’s trail
Mist covers the path of our fathers
The path, on we march

The gods are watching me
They are the gods of will…
Proud men, proud gods
Mannus…Tuisto…

The world is changing,
Our world is eternal…
I saw the legions of Varus,
Oh, gods, eat their flesh

Tormented for knowledge
Wotan..nine nights
Donar, with pride we walk,
As wolves among sheep

We are the clouds over the fields
We march through our ancient’s forests
Allvater, see the trail of the warriors,
Sons of Mannus we are…

The twilight has come…the fall of Rome
Black clouds towering..over Carnuntum

Tankcsapda

Három év után új stúdióalbummal jelentkezik hazánk elsőszámú rock zenekara, a Tankcsapda! A „Mindenki Vár Valamit” címre hallgató korong visszatér a gyökerekhez, a zenekar keményebb oldalát mutatja meg, balladáktól, pop számoktól mentes igazi rock and roll korongot alkottak a debreceni rockerek. A tizenkét új felvétel közül elsőként a „Nem kell semmi” című dalt ismerheti meg a nagyközönség, melyhez Herz Péter rendezésében a napokban készült el a videóklip. Az album érdekessége, hogy a 12 új szám mellett ajándék koncert DVD is kapcsolódik a CD kiadványhoz, ami exkluzív fekete tokban kerül a forgalomba. A koncert DVD a zenekar múlt év májusában adott PECSA szabadtéri koncertjének anyagából lett összevágva, melyet most minden CD mellett megtalálhatnak a lemezvásárlók.

 

A zenekar a hagyományokhoz híven a lemezmegjelenés napján, azaz április 24-én 15:30 órai kezdettel Budapesten dedikálja albumát. A helyszín a korábbi évekhez hasonlóan a Jókai utcai MCD lemezbolt lesz, ahol személyesen is találkozhatnak a rajongók a zenekar tagjaival, és dedikáltathatják kedvenceikkel lemezeiket, relikviáikat. De, hogy a vidéki rajongókról se felejtkezzenek el, a megjelenés hetében az ország összes nagyvárosában folytatódik a dedikálóturné. Az alábbi városokban találkozhat a nagyközönség a Tankcsapda legénységével:

 

Ápr. 24.   15.30  Budapest – MCD lemezbolt, Jókai u.

Ápr. 25.   14.00  Nyíregyháza – Rocky lemezbolt

Ápr. 25.   17.00  Debrecen – Media Markt

Ápr. 26.   15.00  Eger – Metál Zenevár

Május 2.  14:30  Székesfehérvár – Media Markt

Május 3.  13:30  Miskolc – Media Markt

Május 8.  13:00  Szombathely – Media Markt

Május 8.  16:00  Győr – MCD Zeneáruház

Május 9.  13:00  Pécs – Media Markt

Május 9.  17:00  Szeged – Media Markt

Május 10. 13:00  Kecskemét – Malom Bevásárlókp. – Alexandra

Május 10. 16:00  Szolnok – Media Markt

www.tankcsapda.com

Stone Sour

2006. június 8-án a budapesti Petőfi Csarnok Szabadtéri Színpadán az Alice in Chains és a Bloodsimple bandák társaságában hazánkba érkezik a STONE SOUR, mely a SLIPKNOT tagjaiként ismertté vált Corey Taylor énekes és James Root gitáros zenekara! A Stone Sour idén – kihasználva a Slipknot idei pihenőévét – augusztusban új albummal jelentkezik, a „Come Whatever May” c. anyaggal, melyet megelőzően a nyári hónapokban világkörüli turnéra indulnak, aminek egyik jeles állomása lesz Budapest! A Slipknot rajongótáborának egy kiváló alkalom, hogyha nem is a teljes legénységet, de Corey Taylort és Jim Rootot élőben hallhatják/láthatják, persze egy teljesen más formáció élén, és ugye immár maszkok nélkül!

A koncertet a Multimedia Concerts szervezi, további információk a www.muco.hu vagy a www.ticketpro.hu oldalon találhatók!

BloodRainbow – Smelteries of damnation – 2006

A Bloodrainbow zenekar sokak számára nem túl ismerős banda, pedig már 4 éve megalakultak. Már néhány demójuk és egy nagylemezük jelent meg ezelőtt, minden hanghordozón egy kicsit továbbfejlődtek és így már egész szép teljesítményt nyújt a banda ezzel az új anyaggal. Dallamos és egyben brutális death metalt játszanak, nem kevés egyéniséggel. Egyaránt meg lehet találni […]

Tovább »

Remorse

Szomorús hír a REMORSE házatájáról, hogy Krisz a Thrash Team Felvidéki harcosa Norvégiába szökött – mi reméljük csak rövid idõre -, hiszen Õ egyben a csapat lelke, békebírója és legnagyobb Thrash Man-e… Sajnos rendszeresen rá kell döbbenie az embernek, hogy a „Harc!” a körülményeinkkel tényleg létezik, pengetni jó meg minden, de használt gitárhúrért, pengetõért nem adnak kenyeret a boltban – pedig akkor jól élnénk… 🙂 Tehát Kriszky dolgozni ment, nyárra szeretne is már visszaérkezni (írjatok neki a Fórumban, olvasgatja a honlapunkat telefonján keresztül), de persze ez nem olyan egyszerű azért. Mi minden jót kívánunk neki és várjuk mihamarabbi érkezését, addig Gáti Sándor helyettesíti a Nervekiller zenekarból – neki köszi a segítséget elõre is, Õ is iszonyatosan jó pengetõs ember csak így átlagmagasságunk 160 körül lesz… :).

Rengeteg fesztiválon leszünk ott ezek nemsokára olvashatóak a honlapunkon és folyamatosan kerülnek ki új anyagok videók stb… Megpróbálom a hétvégi koncertünket (Békéscsaba) is összevágni, mert rendkívül érdekes volt ahogy fokozatosan egészült ki a csapat a színpadon, 4 nóta énekes és bass nélkül…húúúúúúú… 🙂 ROCK!

www.remorse.hu

Zonaria

A dallamos death metalt játszó svéd ZONARIA kíséri a finn IMPALED NAZARENE-t az április 22-én Svájban startoló Európa-turnéján. A koncertsorozat hazánkat is érinti, május 2-án a Kék Yukban a helye azoknak, akik látni szeretnék őket. (Rajtuk kívül fellép még az olasz RESSURECTURIS és az észt MANATARK is.)

A ZONARIA 2001-ben alakult, legutóbbi demójuk „Evolution Overdose” címmel 2005 júniusában készült el. A jelenleg szerződés nélküli banda egy új, három számos kislemezen dolgozik a Fruitstar és Dimrakk stúdiókban.

www.zonaria.com
www.myspace.com/zonaria

Exodus nem, Edguy igen

Technikai okok miatt elmarad az EXODUS fellépése a mezőtúri Wan2 Fesztiválon, június 29-én, viszont EDGUY visszaigazolta fellépését ugyan arra a napra.

Astarte

A csajokból álló görög ASTARTE új, „Demonized” című albumán vendégként részt vesz Angela Gossow, az ARCH ENEMY énekesnője. Angela egy dalban énekel duettet az ASTARTE basszgitáros/énekesével. Az lemezen más vendégek is hallgatóak lesznek: Martin Walkyier (THE CLAN DESTINED, ex-SKYCLAD) a „God Among Men” dalban, míg Henri Sattler (GOD DETHRONED) on „Queen Of The Damned” című nótában szerepel.
A CD keverési munkálatai a finn Tico Tico stúdióban zajlanak, a borítót Timo Wuerz készíti. A lemezt az Avantgarde Records jelenteti meg valamivel az év vége előtt.