Type O Negative

Április elején vonul stúdióba az együttes, hogy rögzítse következő soralbumát, melyet a SPV Records jelentet meg szeptemberben.

Negative Art ajánló

 Kollektíva 6

Április 8-án újabb állomásához érkezik az a rendezvénysorozat, amely egy tető alá hozza a magyarországi underground elektronikus és dark zenék képviselőit és kedvelőit. A Kollektíva hatodik estjének helyszíne az egybenyitott Vörös és Kék Yuk lesz, a program pedig összesen 3 koncertet, 11 DJ szettjeit, valamint divatbemutatót és horror-performanszot tartalmaz.

Tavaly novemberben az A38 Állóhajón rendezte meg az ld50.hu negyedik születésnapja alkalmából az ötödik Kollektívát, – 5 fellépővel, 8 DJ-vel, számos promocióval, divat- és fetish-bemutatóval. A rendezvény több száz érdeklődött vonzott, akik ország különböző pontjairól érkeztek az underground zenei találkozóra.

Idén április 8-án két fő zenei stílus mentén osztható fel a program: A Kék Yukban az elektronikus, míg a Vörösben inkább a gitárcentrikus zenék kedvelői érezhetik majd jól magukat. Az előbbi helyszín fellépője a feltörekvő német underground techno-szcéna egyik legnagyobb neve, a Soman, valamint DJ-szettel jelentkezik a legendás londoni underground klub, a Slimelight egyik rezidens lemezlovasa, Matt©. A breakbeat kultúra is beteszi a lábát két neves egri DJ, Lektron és Tesla személyében. Aradi Katta divattervező bemutatója mellett az érdeklődők az ld50.hu berkein belül alakult horror-performansz csapat, az Art Macabre újabb előadását tekinthetik meg, ezt követően pedig elektronikus zenék szólnak hajnalig: EBM, industrial, electro, future pop…

A Vörös Yukban inkább a gótikus rock és metal muzsikák kedvelői érezhetik majd otthon magukat. A hazai szcéna legjobb szelektorai, így Zero, Gelka és Krisztián mellett két zenekar is szerepel: a Temesvári Balázs kortárs zenész által fémjelzett Ion, ill. a legjobb magyar avantgarde metal formáció, a Gire.

Kollektíva 6 – tudnivalók:
2006. április 8., szombat 19-04h
Budapest, Vörös & Kék Yuk (egybenyitott) (III. Fényes Adolf utca 28.)
Belépő: 2000 Ft.

Kapcsolódó weboldalak
További információ, nagyméretű webplakát:
http://www.ld50.hu/article/ld50/kollektiva/k6flyer
Beszámoló és fényképek a Kollektíva 5-ről:
http://www.ld50.hu/article/ld50/kollektiva/kollektiva5x

Kapcsolat: damage@ld50.hu , 06-30-537-1268

In Flames / Sepultura

 In Flames / Sepultura – elővételes jegyek!
 Senki ne felejtse, hogy az április 16-i In
Flames / Sepultura koncertre a kedvezményes árú, 6.200 Ft-os jegyeket március 31-ig lehet megváltani! Április 1-től az elővét már a helyszíni áron folytatódik, úgyhogy aki olcsóbban akar bejutni az év egyik legfontosabb metal eseményére, az siessen a boltokba jövő hét péntekig!

Lullacry

A finn Lullacry zenekar egy koncert videót tett elérhetővé. A felvételen a csapat „Fire Within” című dala látható akusztikus változatban.  A felvétel 2005 július 29-én készült a Semifinal clubban Helsinkiben. A videó letölthető ITT. (MPEG file, 25 MB)

Steel Attack

Nézz bele a Steel Attack zenekar „Diabolic Symphony” című dalára készült videóba ITT. A filmet Owe Lingvall (NOCTURNAL RITES dobos) rendezte. A csapat új nagylemeze április 21-én jelenik meg „Diabolic Symphony” címmel a Massacre Records gondozásában.

„Diabolic Symphony” tracklist:

01. Diabolic Symphony
02. Dead Forever
03. Shallow Seas Of Hatred
04. Dreaming
05. Embraced By Fear
06. Invisible God
07. Sanctimonious
08. Haunting
09. Show Me The Way
10. Winter Hell
11. I Bow My Head In Shame
12. The Other Side

STEEL ATTACK:

Anden Andersson – Bass
John Allan – Gitár
Ronny Hemlin – Ének
Johan Jalonen Penn – Gitár
Tony Elfving – Dob

Aurora Borealis

Az atlantai death/black metal csapat Aurora Borealis áprilisban jelenteti meg „Relinquish” című új nagylemezét a Nightsky Productions gondozásában.

 „Relinquish” tracklist:

01. Myths of the Light
02. Let The Games Begin
03. Ravaged By Fire
04. God Wills It
05. The Red Flag
06. River Through The Skies
07. Tonight We Feast
08. Black Snow

Smaxone – Regression – 2005

A Dán Smaxone debütáló albuma a Scarlet Records gondozásában jelent meg, ami igen erőteljes kezdésnek mondható. A dalokban tiszta és torz ének váltakozva hallható, sőt szintetizátorral, zúzos gitárokkal még keményebb hangzást érnek el a fiúk. Elég sok sampler és különféle zajok is hallhatóak már megszokott dán stílusban, ezáltal elég modern hangzása van az albumnak. Nagyon […]

Tovább »

Watchmaker – Erased from the memory of man – 2005

A Watchmaker zenekar egy amerikai banda, pontosan Bostonból származik. Gyűlöletes üvöltözős death/grind metál zúzást visznek végig az albumon. Már a rövid számok is jelzik, hogy 26 percen keresztül kőkemény gyors részek várhatók. Az egész albumon semmi más nem történik csak mindenféle üvöltöző hangon próbálnak minél brutálisabbak lenni, már-már az idegesítés határán vannak. A Crust core-on […]

Tovább »