Peccatum

8 év közös munka után befejezi működését az EMPEROR frontember Ihsahn és felesége Ihril alkotta PECCATUM nevű formáció. Úgy döntöttek, hogy zenei pályafutásukat külön utakon folytatják. Ihsahn egy szóló projectben dolgozik tovább, Ihriel pedig a STAR OF ASH-t viszi tovább. Továbbra is a Mnemosyne kiadónál maradnak, és a Symphonique Studio-ban alkotnak, és folytatják a sötét zenék határainak bővítését, ahogy tették ezt eddig is – ‘Bátran járni arra, merre ember még előtte sohasem járt’. Ihriel és Ihsahn köszönetet mond mindenkinek, aki szerette a munkásságukat, és remélik, hogy ugyanannyi fájdalmat és élvezetet okozott a zenéjük a hallgatóknak, mint nekik.

Forrás: www.peccatum.com

Exmortem

A dán death metal banda gitárosa, Martin „Sigtyr” Thim a következő híreket tette közzé a banda hivatalos honlapján:

„Újra hosszú idő telt el a legutóbbi frissítés óta… Morten [Siersbaek, dobos] jelenleg Franciaországban van, így ez idő alatt Andreas [Schubert, gitáros] és én munkálkodunk új dalokon. Néhány héten belül készítünk egy próbatermi anyagot is, de ez nem fog kereskedelmi forgalomba kerülni!”

Andreas elfoglalt a LITHIUM-mal, most vetted fel egy MCD-t, kiadót keresnek hozzá, és hamarosan elkészül a weboldaluk is… Simon [Petersen, énekes] befejezett egy új albumot a HORNED ALMIGHTY-val, ami rövidesen megjelenik. Az ILLDISPOSED-el az új album kiadási dátumát várjuk, valamit hogy fixálódjanak le a turnéidőpontok.”

The Plague

Az ideje már nem üzemelő svéd A CANOROUS QUINTET néhány tagja új bandát alapított THE PLAGUE néven.

A CANOROUS QUINTET 1991-ben alakult Fredrik Andersson (AMON AMARTH), Mårten Hansen és Linus Nirbrant által, majd Leo Pignon és Jesper Löfgren csatlakozásával vált teljesség a felállás. A banda kiadott egy EP-t „As Tears” címmel, amit a „Silence of the World Beyond” és a „The Only Pure Hate” nagylemezek követtek. A banda 1998 óta unaktív.

A THE PLAGUE 2005 elején jött létre, azóta 13 dalt raktak össze. Ezekből választottak ki hármat, és a stockholmi Offbeat stúdióban Linus Nirbrant producer segítségével elkészítették a „Let The World Burn” című demót, mely teljes egészében letölthető a banda hivatalos honlapjáról: www.theplague.se.

Deathbound

A finn/svéd grind/death metal  DEATHBOUND – soraiban …AND OCEANS, THE DUSKFALL és ROTTEN SOUND tagokkal – a következő híreket tette közzé hivatalos honalpján:

„Nekiláttunk harmadik albumunk dalainak elkészítéséhez, melyeket szeptemberben szeretnén felvenni. A lemez munkacíme jelenleg ‘We Deserve Much Worse’. Kb 15 dal váza van készen. Néhány koncert is kilátásban van, de sajnos turnéra nem tudunk menni. Szerencsére néhány fesztiválon jelen leszünk, ahol jelentős agysejtpusztítást végzünk rajtatok!”

„A DEATHBOUND NEM vesz rész a KRISIUN AssassiNation European Tour 2006 sorozaton! Az utolsó pillanatban mondták le (és mi semmit sem tudtunk róla). Ennek ellenére nézzétek meg őket!”

Insomnium

A finn melodic death metal INSOMNIUM árpilis elején vonul be a Fantom stúdióba, hogy felvegye harmadik nagylemezét. „Valami kristálytiszta, de mégis brutális megszólalást várunk a Fantom stúdiótól, hisz Finnországban talán náluk készültek a legjobban megszólaló albumok „ – olvasható a banda honlapján. „Néhány felvételre kerülő dal címe: ‘At the Gates of Sleep’, ‘The Mortal Share’, ‘Drawn to Black’ és ‘The Killjoy’. Az új anyag aggresszívebb, ütősebb és erőteljesebb, mint az előző albumok voltak, de a melankólikus hangulat, a sóvár dallamok, és doom-os témák, valamint progresszív elemek is jelen lesznek.”

„Biztos vagyok benne, hogy ez lesz az eddigi legjobb alkotásunk!. Nagyon változatos album lesz, tele apró okosságokkal. Van benne düh és fájdalom. Ahogy egy skandináv melodic death metal albumtól elvárható” – mondta Niilo Sevänen énekes/basszusgitáros.

Az INSOMNIUM harmadik albumát a Candlelight Records adja ki.

Keep Of Kalessin

Az Armada album The Black Uncharted című száma tölthető le innen. A lemez április 24-én jelenik meg.

Tracklist:

1. Surface
2. Crown of the Kings
3. The Black Uncharted
4. Vengeance Rising
5. Many are We
6. Winged Watcher
7. Into the Fire
8. Deluge
9. The Wealth of Darkness
10. Armada

A Musicworld 2000 Bt ajánlata

A ROLLING STONE MAGAZIN a VAN HALEN együttes szívének és lelkének nevezte és ez a megállapítás találkozott a rajongók véleményével. 1977 – 1984 között David Lee Roth-ot tekintették egy hard rock zenekar ideális frontemberének. Virtuálisan kialakított egy olyan modellt, melyet ilyen vagy olyan formában, de mindenki igyekezett követni.

A Magazin MICK JAGGER utáni új generációk legnagyobb rock’n’roll showmanjaként tartja számon. Miután 1984-ben távozott a Van Halen együttesből, ROTH folytatta masszív sikereit és az Eat Em And Smile és a Sky Screaper albumaival többszörös platina eredményeket produkált.

Ez a tribut album az első, egyedüli és átfogó kiadvány, mely David Lee Roth nagyságát dicsérendő született, olyan sztárok közreműködésével, akik a LILLIAN AXE, AEROSMITH, POISON, DOKKEN, RIOT, WATCHTOWER, ENUFF Z NUFF, AMERICAN DOG, DANGEROUS TOYS, LYNCH MOB, TNT, alapító tagjai voltak, s csatlakozott hozzájuk RICHARD KENDRICK.

Felvételek:

1. Just Like Paradise – Derrick LeFevre/Marko Pukkila
2. Dance The Night Away – Chris Heaven
3. Panama – Jimmy Crespo/Richard Kendrick
4. Tobacco Road – Corey Craven
5. Yankee Rose – Enuff Znuff
6. Hot for Teacher – Hot for Teacher
7. Shy Boy – George Lynch, Tony Harnell, and Jason McMaster
8. Just a Gigalo – The Slashtones featuring Tony Moore and Arno Hecht
9. Take Your Whiskey Home – American Dog
10. And The Cradle Will Rock – Marko Pukkila and Rowan Robertson
11. Goin’ Crazy – Chris Catena/Blueas Saraceno
12. Ain’t Tlakin’ Bout love – Jet Black Joy

Pain of Salvation

Kiszállt a progresszív metált játszó PAIN OF SALVATION-ből alapító basszusgitárosuk, Kristoffer Gildenlöw. A távozás fő okának azt jelölték meg, hogy nehéz volt összeegyeztetni a közös zenélést, mivel a basszer Hollandiában él. A távozó zenész a következőket a következőket írta a banda hivatalos honlapján:

„Nagy szomorúságomra el kell hagynom a legnagyszerűbb bandát, amellyel valaha is kapcsolatba kerültem.
Alakulhattak volna másképp a dolgok, talán lett volna más megoldás, ez egy keresztút számomra, a shownak mennie kell tovább. Több, mint 10 évet töltöttem a bandában tagként, úgyhogy most elég furcsa lesz e nélkül élni, ürességet érzek.
Meg szeretném ragadni az alkalmat, hogy köszönetet mondjak minden rajongónak, hogy jóban-rosszban támogattak. Remélem sokakkal találkozok még, és bízom benne, hogy játszhatok még nektek.”

Vicious Art

A svéd death/thrash VICIOUS ART – soraiban a DARK FUNERAL alapító Matias Mäkelä-val és Robert Lundin-nal, valamint Jörgen Sandström (THE PROJECT HATE, ex-ENTOMBED, GRAVE) basszerossal – letölthetőve tette új, „Weed the Wild” című három számos EP-jét a ViciousArt.se weboldalon.

Az EP a következő dalokat tartalmazza:
01. Weed the Wild
02. Tanja Joins the Beating
03. Exit Wounds

A „Weed the Wild” 2006 februárjában került felvételre a stockholmi Offbeat stúdióban. A zenekar azt mondta, hogy ezek a dalok nem lesznek újrafelvéve jövőbeni kiadványokhoz.