Keep Of Kalessin

Az Armada album The Black Uncharted című száma tölthető le innen. A lemez április 24-én jelenik meg.

Tracklist:

1. Surface
2. Crown of the Kings
3. The Black Uncharted
4. Vengeance Rising
5. Many are We
6. Winged Watcher
7. Into the Fire
8. Deluge
9. The Wealth of Darkness
10. Armada

A Musicworld 2000 Bt ajánlata

A ROLLING STONE MAGAZIN a VAN HALEN együttes szívének és lelkének nevezte és ez a megállapítás találkozott a rajongók véleményével. 1977 – 1984 között David Lee Roth-ot tekintették egy hard rock zenekar ideális frontemberének. Virtuálisan kialakított egy olyan modellt, melyet ilyen vagy olyan formában, de mindenki igyekezett követni.

A Magazin MICK JAGGER utáni új generációk legnagyobb rock’n’roll showmanjaként tartja számon. Miután 1984-ben távozott a Van Halen együttesből, ROTH folytatta masszív sikereit és az Eat Em And Smile és a Sky Screaper albumaival többszörös platina eredményeket produkált.

Ez a tribut album az első, egyedüli és átfogó kiadvány, mely David Lee Roth nagyságát dicsérendő született, olyan sztárok közreműködésével, akik a LILLIAN AXE, AEROSMITH, POISON, DOKKEN, RIOT, WATCHTOWER, ENUFF Z NUFF, AMERICAN DOG, DANGEROUS TOYS, LYNCH MOB, TNT, alapító tagjai voltak, s csatlakozott hozzájuk RICHARD KENDRICK.

Felvételek:

1. Just Like Paradise – Derrick LeFevre/Marko Pukkila
2. Dance The Night Away – Chris Heaven
3. Panama – Jimmy Crespo/Richard Kendrick
4. Tobacco Road – Corey Craven
5. Yankee Rose – Enuff Znuff
6. Hot for Teacher – Hot for Teacher
7. Shy Boy – George Lynch, Tony Harnell, and Jason McMaster
8. Just a Gigalo – The Slashtones featuring Tony Moore and Arno Hecht
9. Take Your Whiskey Home – American Dog
10. And The Cradle Will Rock – Marko Pukkila and Rowan Robertson
11. Goin’ Crazy – Chris Catena/Blueas Saraceno
12. Ain’t Tlakin’ Bout love – Jet Black Joy

Pain of Salvation

Kiszállt a progresszív metált játszó PAIN OF SALVATION-ből alapító basszusgitárosuk, Kristoffer Gildenlöw. A távozás fő okának azt jelölték meg, hogy nehéz volt összeegyeztetni a közös zenélést, mivel a basszer Hollandiában él. A távozó zenész a következőket a következőket írta a banda hivatalos honlapján:

„Nagy szomorúságomra el kell hagynom a legnagyszerűbb bandát, amellyel valaha is kapcsolatba kerültem.
Alakulhattak volna másképp a dolgok, talán lett volna más megoldás, ez egy keresztút számomra, a shownak mennie kell tovább. Több, mint 10 évet töltöttem a bandában tagként, úgyhogy most elég furcsa lesz e nélkül élni, ürességet érzek.
Meg szeretném ragadni az alkalmat, hogy köszönetet mondjak minden rajongónak, hogy jóban-rosszban támogattak. Remélem sokakkal találkozok még, és bízom benne, hogy játszhatok még nektek.”

Vicious Art

A svéd death/thrash VICIOUS ART – soraiban a DARK FUNERAL alapító Matias Mäkelä-val és Robert Lundin-nal, valamint Jörgen Sandström (THE PROJECT HATE, ex-ENTOMBED, GRAVE) basszerossal – letölthetőve tette új, „Weed the Wild” című három számos EP-jét a ViciousArt.se weboldalon.

Az EP a következő dalokat tartalmazza:
01. Weed the Wild
02. Tanja Joins the Beating
03. Exit Wounds

A „Weed the Wild” 2006 februárjában került felvételre a stockholmi Offbeat stúdióban. A zenekar azt mondta, hogy ezek a dalok nem lesznek újrafelvéve jövőbeni kiadványokhoz.

Slayer

A SLAYER közzétett néhány stúdiózás közben készült képet a Slayer.net weboldalon.

A banda február 28. óta dolgozik egy Los Angeles-i stúdióban Josh Abraham hangmérnökkel. 11 dal kerül majd fel az új albumra, ezek közül eddig egynek van végleges címe („Cult”). Kerry King szerint pusztítóan kegyetlen dalokra lehet számítani.

„Vannak dolgok, amiket nem lehet a SLAYER-ről mondani, de ugyanakkor vannak dolgok, amiket az emebrek elvárnak, hogy megírjanak rólunk. Mindinki háborút, sátanizmust vagy vallásellenes témákat vár – és ezekkel tele is lesz ez az album!”

A 11 dal az elmúlt két év alatt állt össze, modta a gitáros. „Reméljük, hogy hagyományos módon dolgozhazunk, 4 hét alatt fel akarjuk rántani az egészet. Felkészültek vagyunk. Talán a ‘Seasons’ album óta nem voltunk ennyire felkészültek. Jól összepróbáltuk a dalokat, úgyhogy minden simán fog menni.”

„Riff-orgia lesz ez a lemez. Ha valaki szereti a SLAYER-stílust, akkor ezt az albumot egyenesen imádni fogja!”

Soulfly

A holland Face Culture február 13-án készített egy interjút a SOULFLY frontemberével, Max Cavalera-val. A videóinterjú megtekinthető a FaceCulture.nl weboldalon. Szó esik benne „Dark Ages” című új albumukról, dalcímekről, az Orthodox papokról, a BAD BRAINS, zenekarról és még sok másról. Egy másik beszélgetés is készült vele az Asice.net által, mely szintén elérhető a neten,  ITT. Ez főleg Max hatásairól, kedvenc bandáiról érdeklődik, jobbára a punk és hardcore színteret figyelembe véve.

Agregator

Bevonultunk a csepeli Audioplanet stúdióba, hogy rögzítsük új albumunk, a Szürkület nótáit. Amit egyenlőre tudunk róluk – persze azon kívül, hogy mindegyik színtiszta rock’n’roll 🙂 – hogy hosszuk 4-5 perc körül lesz és összességében olyan 40 percet tesznek majd ki.

 A címek pedig:

– Horizont
– Soha már
– …de a bűn még ég
– Ha lesz hajnal
– A rengeteg
– Les gueules cassées
– Krómszín ég alatt

+
a kiadványra felkerül még a tavalyi Útfélen demo két szerzeménye:
– Zuhanás
– Szürkület

A stúdióba várjuk Rieckmann Tadeusz (Dalriada) és Loderer László (Killing Art) érdemes művészeket, hogy két dal erejéig egyéni adottságaikkal gazdagítsák produkciót.

A megjelenésről egyenlőre nem tudunk semmi biztosat, csak annyit, hogy várhatóan az első két Agregator kiadványt (Puszta lét, Túlontúl) magába foglaló Túlontúl című CD-vel egyidőben kerül majd a boltokba.

Aki pedig élőben is kíváncsi az új dalokra, az a közeljövőben találkozhat velünk a következő helyszíneken:

03.18 – Trnava, Art Club (+Killing Art, Wayd (SK), Last Heartbeat (SK),Dysanchely (SK))
04.01 – Sopron, Hangár (+Echo of Dalriada, Watch My Dying, Trollheimen)
04.08 – Érsekújvár, IMC (+Killing Art)
04.21 – Esztergom, Molothow (+Killing Art, Perishing Mankind (AT), Amphoteros)
04.22 – Debrecen, Új Vígadó
04.28 – Dunaújváros, 108-as Klub (+Killing Art)

The Arcane Order

A THE ARCANE ORDER egy új dán banda, mely keveri a modernebb hangvételű dolgokat a jobb nem lévén melodic death metalnak nevezett muzsikával. Énekesük Kasper Thomsen (RAUNCHY), gitárosuk pedig Flemming C. Lund (INVOCATOR, ex-AUTUMN LEAVES). A következő híreket tették közzé hivatalos honlapjukon:


„Jelenleg minden időnket próbálással töltjük, ugyanis egy hónap múlva bevonulunk a Hansen Studióba (Dánia, Ribe), hogy felvegyük albumunkat, melyet a Metal Blade Records fog kiadni. Eddig 8 saját dalunk van készen, valamint egy feldolgozás, de tervezzük még új szám írását, tehát valószínűleg 9 saját és 1 feldolgozás dal fog szerepelni a végleges kiadványon. Már megvan az album címe, a dalcímek, a szövegek, készül a borító, úgyhogy minden a terv szerint halad. E hónapban zenekari fotókat fogunk készíteni Lasse Hoile segítségével, aki dolgozott már együtt a többek között az ILLDISPOSED-al a PORCUPINE TREE-vel. Ezen kívül session-gitárosokat próbálunk ki, hogy tudjunk majd koncertezni. Úgyhogy vannak teendőink bőven, nagyon várjuk már mi lesz az egészből!”

A zenekar „Breathe the Poison” című dalát letölthetitek INNEN.

THE ARCANE ORDER felállás:
Kasper Thomsen (RAUNCHY) – ének

Flemming C. Lund (INVOCATOR, ex-AUTUMN LEAVES) – ritmus és szólógitár
Boris Tandrup (SUBMISSION, SLUGS, ex-AUTUMN LEAVES) – basszusgitár
Morten Løwe Sørensen (SUBMISSION, SLUGS) – dobok

H.I.M.

A finn lávmetál H.I.M. új klippet forgat a „Killing Loneliness” című dalához, mivel az USA-ban nem volt kellően jó az eredeti fogadtatása. Az új verzió elkészítésére Nathan Cox rendezőt kérték fel, aki olyan bandákkal dolgozott már együtt, mint QUEENS OF THE STONE AGE, MARILYN MANSON, KORN, LINKIN PARK, STAIND, DISTURBED, stb.

A „Killing Loneliness” eredeti verzióját megnézhetitek ITT.

A „Killing Loneliness” a banda legutóbbi, „Dark Light” című albumáról származik, melyből szeptemberi megjelenése óta 317,000 példány talált gazdában az USA-ban.