Slayer

A SLAYER közzétett néhány stúdiózás közben készült képet a Slayer.net weboldalon.

A banda február 28. óta dolgozik egy Los Angeles-i stúdióban Josh Abraham hangmérnökkel. 11 dal kerül majd fel az új albumra, ezek közül eddig egynek van végleges címe („Cult”). Kerry King szerint pusztítóan kegyetlen dalokra lehet számítani.

„Vannak dolgok, amiket nem lehet a SLAYER-ről mondani, de ugyanakkor vannak dolgok, amiket az emebrek elvárnak, hogy megírjanak rólunk. Mindinki háborút, sátanizmust vagy vallásellenes témákat vár – és ezekkel tele is lesz ez az album!”

A 11 dal az elmúlt két év alatt állt össze, modta a gitáros. „Reméljük, hogy hagyományos módon dolgozhazunk, 4 hét alatt fel akarjuk rántani az egészet. Felkészültek vagyunk. Talán a ‘Seasons’ album óta nem voltunk ennyire felkészültek. Jól összepróbáltuk a dalokat, úgyhogy minden simán fog menni.”

„Riff-orgia lesz ez a lemez. Ha valaki szereti a SLAYER-stílust, akkor ezt az albumot egyenesen imádni fogja!”

Soulfly

A holland Face Culture február 13-án készített egy interjút a SOULFLY frontemberével, Max Cavalera-val. A videóinterjú megtekinthető a FaceCulture.nl weboldalon. Szó esik benne „Dark Ages” című új albumukról, dalcímekről, az Orthodox papokról, a BAD BRAINS, zenekarról és még sok másról. Egy másik beszélgetés is készült vele az Asice.net által, mely szintén elérhető a neten,  ITT. Ez főleg Max hatásairól, kedvenc bandáiról érdeklődik, jobbára a punk és hardcore színteret figyelembe véve.

Agregator

Bevonultunk a csepeli Audioplanet stúdióba, hogy rögzítsük új albumunk, a Szürkület nótáit. Amit egyenlőre tudunk róluk – persze azon kívül, hogy mindegyik színtiszta rock’n’roll 🙂 – hogy hosszuk 4-5 perc körül lesz és összességében olyan 40 percet tesznek majd ki.

 A címek pedig:

– Horizont
– Soha már
– …de a bűn még ég
– Ha lesz hajnal
– A rengeteg
– Les gueules cassées
– Krómszín ég alatt

+
a kiadványra felkerül még a tavalyi Útfélen demo két szerzeménye:
– Zuhanás
– Szürkület

A stúdióba várjuk Rieckmann Tadeusz (Dalriada) és Loderer László (Killing Art) érdemes művészeket, hogy két dal erejéig egyéni adottságaikkal gazdagítsák produkciót.

A megjelenésről egyenlőre nem tudunk semmi biztosat, csak annyit, hogy várhatóan az első két Agregator kiadványt (Puszta lét, Túlontúl) magába foglaló Túlontúl című CD-vel egyidőben kerül majd a boltokba.

Aki pedig élőben is kíváncsi az új dalokra, az a közeljövőben találkozhat velünk a következő helyszíneken:

03.18 – Trnava, Art Club (+Killing Art, Wayd (SK), Last Heartbeat (SK),Dysanchely (SK))
04.01 – Sopron, Hangár (+Echo of Dalriada, Watch My Dying, Trollheimen)
04.08 – Érsekújvár, IMC (+Killing Art)
04.21 – Esztergom, Molothow (+Killing Art, Perishing Mankind (AT), Amphoteros)
04.22 – Debrecen, Új Vígadó
04.28 – Dunaújváros, 108-as Klub (+Killing Art)

The Arcane Order

A THE ARCANE ORDER egy új dán banda, mely keveri a modernebb hangvételű dolgokat a jobb nem lévén melodic death metalnak nevezett muzsikával. Énekesük Kasper Thomsen (RAUNCHY), gitárosuk pedig Flemming C. Lund (INVOCATOR, ex-AUTUMN LEAVES). A következő híreket tették közzé hivatalos honlapjukon:


„Jelenleg minden időnket próbálással töltjük, ugyanis egy hónap múlva bevonulunk a Hansen Studióba (Dánia, Ribe), hogy felvegyük albumunkat, melyet a Metal Blade Records fog kiadni. Eddig 8 saját dalunk van készen, valamint egy feldolgozás, de tervezzük még új szám írását, tehát valószínűleg 9 saját és 1 feldolgozás dal fog szerepelni a végleges kiadványon. Már megvan az album címe, a dalcímek, a szövegek, készül a borító, úgyhogy minden a terv szerint halad. E hónapban zenekari fotókat fogunk készíteni Lasse Hoile segítségével, aki dolgozott már együtt a többek között az ILLDISPOSED-al a PORCUPINE TREE-vel. Ezen kívül session-gitárosokat próbálunk ki, hogy tudjunk majd koncertezni. Úgyhogy vannak teendőink bőven, nagyon várjuk már mi lesz az egészből!”

A zenekar „Breathe the Poison” című dalát letölthetitek INNEN.

THE ARCANE ORDER felállás:
Kasper Thomsen (RAUNCHY) – ének

Flemming C. Lund (INVOCATOR, ex-AUTUMN LEAVES) – ritmus és szólógitár
Boris Tandrup (SUBMISSION, SLUGS, ex-AUTUMN LEAVES) – basszusgitár
Morten Løwe Sørensen (SUBMISSION, SLUGS) – dobok

H.I.M.

A finn lávmetál H.I.M. új klippet forgat a „Killing Loneliness” című dalához, mivel az USA-ban nem volt kellően jó az eredeti fogadtatása. Az új verzió elkészítésére Nathan Cox rendezőt kérték fel, aki olyan bandákkal dolgozott már együtt, mint QUEENS OF THE STONE AGE, MARILYN MANSON, KORN, LINKIN PARK, STAIND, DISTURBED, stb.

A „Killing Loneliness” eredeti verzióját megnézhetitek ITT.

A „Killing Loneliness” a banda legutóbbi, „Dark Light” című albumáról származik, melyből szeptemberi megjelenése óta 317,000 példány talált gazdában az USA-ban.

Prototype

A Los Angeles-i székhelyű progresszív thrash metal-t játszó  PROTOTYPE felrakott két dalt „Continuum” című új albumáról myspace.com -os weboldalára. A korong április 25-én kerül a boltokba. Európában a MetalAxe Records, az USA-ban pedig a Nightmare Records jelenteti meg.

„Az új album jobban reprezentálja a bandában rejlő lehetőségeket, a thrashes részektől az akusztikuson dolgokon át a progresszív elemekig minden megtalálható benne” – jellemezte a lemezt az énekes/gitáros Vince Levalois. „Élmény volt Neil Kernon-nal dolgozni, a keverés olyan olyan apróságokat tudott hozzáadni a hangzáshoz, amire magunktól nem gondltunk volna, és hiányzott volna a végeredményből” – tette hozzá Kragen Lum gitáros. „A borító nagyon jól illeszkedik az album hangulatához… Travis Smith nagyszerű munkát végzett” – mondta Kirk Scherer basszusgitáros.

Az album borítója nagyobb méretben megtekinthető ITT.

„Continuum” tracklist:
01. The Way It Ends
02. Probe
03. Devotion
04. With Vision
05. Synthespian
06. Sea Of Tranquility
07. Transcendent Velocity
08. Seed
09. Undying
10. Heart Machine
11. Cold Is This God

Fekete Sereg Interjú

  Nemrég jelent meg az új albumotok, ami már a negyedik a sorban. Kicsit tudnátok az előzményekről mesélni és arról, hogy milyenek a visszajelzések?    Séta Attila: Az első három lemez zene-, és szövegvilágát tovább folytatva hasonló koncepcióban komoly, komplex munka előzte meg a negyedik album felvételeit. Gyakorlatilag a 2005-ös év java része ezekkel a […]

Tovább »

Metalmania II. fesztivál beszámoló

  A lengyel Metalmania fesztivál 19 év alatt igazi nemzetközi esemény lett, Magyarországon másodszor rendezték meg. A fesztivált elég szerencsétlenül csütörtöki napra tették, bár utólag kiderült, ez nem szegte kedvét az embereknek. Elöljáróban annyit, hogy kicsit tartottam a Testament és a Carpathian Forest helyére beugró zenekaroktól, a Moonspell és a Therion nem tartozik kedvenceim közé, […]

Tovább »

Anubis Gate

Harmadik nagylemezén dolgozik a dán progresszív metal banda. Többé-kevésbé már el is készültek a dalok, melyeket a nyár folyamán fel is veszik. Terverik szerint a keverés és maszterelés munkálatai befejeződnék szeptember közepére, és utána már csak a kiadón múlik, hogy mikor kerül az album a boltokba.

További hír még, hogy a zenekar részt vett a III. Heavy Metal Eurovision nevezetű versenyen, melyen 40 másik európai országból származó bandával versengve az első helyet érték el. (Hazánkat az Ad Astra képviselte.) A végeredmény megtekinthető ITT. (Meg lehet hallgatni az összes vesrenyző dalt!)

Frissült a zenekar hivatalos honlapja is, új bandakép került fel, valamint bővült a biográfia szekció is.

Steel Attack

A svéd STEEL ATTACK elkészített egy videót a „Diabolic Symphony” című dalukra. A klippet Owe Lingvall (NOCTURNAL RITES dobos) rendezte. A filmecske bónuszként fog feltűnni a banda április 21-én megjelenő „Diabolic Symphony” címre hallgató 5. albumán, melyet a Massacre Records ad ki. A lemez a svéd Black Lounge Studio stúdióban készült Jonas Kjellgren hangmérnök segítségével. Johan Jalonen Penn gitáros úgy jellemezte a muzsikát, hogy „kemény riffek kombinálva nagy dallamokkal és brilliáns metállal”.

„Diabolic Symphony” tracklist:

01. Diabolic Symphony
02. Dead Forever
03. Shallow Seas Of Hatred
04. Dreaming
05. Embraced By Fear
06. Invisible God
07. Sanctimonious
08. Haunting
09. Show Me The Way
10. Winter Hell
11. I Bow My Head In Shame
12. The Other Side

STEEL ATTACK felállás:
Ronny Hemlin – ének
John Allan – gitár
Johan Jalonen Penn – gitár
Anden Andersson – basszusgitár
Tony Elfving – dob