MetalMania 2006

MetalMania 2006: Anathema Szegeden, Charon Sopronban
 
 Az idei MetalManiához két további koncert is tartozik. A fesztivál warm-up party-ja ezúttal is Szegeden, a JATE Klubban kerül megrendezésre, február 28-án. Tavaly a Katatonia, idén pedig az Anathema teszi majd tiszteletét a bemelegítő bulin: a liverpooliak koncertje mellett a De Facto és az Aebsence is fellép majd. Egy nappal a fesztivál után, azaz március 3-án pedig a Charon ad egy ráadásbulit soproni Hangárban, a The Dethroners, az Endless River és az Amadea társaságában.

Anathema
 
 Szelíden örvénylő hullámok lelkünk taván.. a legérzékletesebben talán így lehet lefesteni az Anathema legutóbbi albumainak hangulatát. Az együttest liverpooli fiatalok – köztük három fivér: Vincent, Danny és Jamie Cavanagh – alakították a 1990-ben. A zenekar történetét számos korszak- és stílusváltás kísérte, és a világ egykori „legalábecsültebb” csapatából mára Liverpool második legjobb zenekara lett – igen, rögtön a Beatles után. A 2003-as Natural Disaster című albumukat sokak szerint csak a Radiohead vagy a Portishead legjobb pillanataihoz lehet hasonlítani; az Anathema aktuális albumai ennek megfelelően nem csak a metal zenére szocializálódott hallgatóság érdeklődésére tarthatnak számot. A Cavanagh fivérek jelenleg nagyüzemben írják az új lemez dalait, illetve napirenden van egy új kiadó felkutatása is.

Charon
 
 Az együttest vezető Danny Cavanagh jól ismeri hazánkat, és rendszeresen visszatér a fővárosba, ill. a Negative Art szegedi főhadiszállására, ahol akusztikus estek keretében találkozhattunk már vele. Ezúttal azonban hozza a teljes kompániát, így február 28-án egy JATE-Klubos Anathema koncertnek örülhet a Tisza-parti település, melyre a belépő 2800 Ft lesz (SZTE hallgatóknak 2500 Ft). Aki a Pecsába is jön, az a két jegyet összevonva, ezer forintos megtakarítással is beszerezheti a Negative Art weboldalán keresztül, 8000 Ft-ért. Az est hazai szereplői a De Facto és az Aebsence zenekarok lesznek. A szegedi koncertre a fővárosból különbusz indul majd, ezzel kapcsolatban a www.negativeart.hu oldalon találhatunk majd információkat.

Aebsence
 
 A MetalMania finn vendége, a Charon a pesti koncert után nem siet hazafelé, így másnap, március 3-án leruccannak Sopronba, ahol a Hangár Music Gardenben adnak majd egy ráadáskoncertet a fanatikusoknak.
 A Charon 1992-ben alakult, ma Antti Karihtala (dob), Teemu Hautamäki (basszusgitár), Pasi Sipilä (gitár), J-P Leppäluoto (ének) és a frissen csatlakozott Lauri Tuohimaa (gitár) alkotja a csapatot. Az első szárnypróbálgatások idején még extrémebb hangzású metal-lal próbálkoztak, de a második albumon már a mai, rockosabb stílusú zenével álltak elő.

De Facto
 
 A Charon most megjelent, „Songs for the Sinners” egy hosszú fejlődésen keresztülment zenekar érett produkciója: a Charon éveken át kitartóan küzdött azért, hogy kitörjön a tizenkettő egy tucat love metal zenekarok tömegéből. A soproni est magyar fellépői az Amadea, az Endless River és a The Dethroners.
 
 Anathema Szegeden, Charon Sopronban – tudnivalók:
 2006. február 28., kedd 20.30
 Szeged, JATE Klub
 Anathema, De Facto, Aebsence koncertek
 Belépő: 2800 Ft, SZTE hallgatóknak 2500 Ft.
 Összevonva a MetalMania jeggyel: 8000 Ft.
 Jegyek kaphatók: Bahia Szeged, JATE Klub, Csermák Hangszerüzlet (Szeged, Jókai u. 4.), valamint a www.negativeart.hu és a www.ticketportal.hu oldalakon.
 
 2006. március 3., péntek 20.00 óra
 Sopron, Hangár Music Garden
 Charon, The Dethroners, Endless River, Amadea koncertek
 Belépő: 1500 Ft, elővételben 1200 Ft.
 Jegyek kaphatók a CD Pincében, a Hangárban és a www.ticketportal.hu hálózatában.
 
 Kapcsolódó weboldalak:
 http://www.negativeart.hu
 http://www.anathema.ws
 http://www.charon.cjb.net/
 http://www.defactoweb.hu
 http://www.dethroners.tk
 http://www.aebsence.com/
 http://www.amadea.tk/

Rémálom a Nyár utcában

Rémálom a Nyár utcában – februári rohamok
 
 A repkedő mínuszok közepette is kitartóan rémálmodunk tovább a Marco Polo Clubban, minden pénteken. A januári teltházas, nagy sikerű Stereochrist, Gire és Isten Háta Mögött koncertek után most is kizárólag színvonalas, és a klub törzsközönsége által már jól ismert zenekarok szerepelnek majd: februárban koncertezik az Agregator, a Sense Of Silence, a Holt Költők Társasága és a Casketgarden is.

CasketGarden
 
 Február első hetében három vérbeli metalbandát fogad a Rémálom színpada. A tatabányai Agregator 1997 óta működik; az ötfős alakulat éppen második albumán dolgozik. Ennek afféle előzeteseként készült el a kétszámos Útfélen demó, melyet a sajtó kritikusai többek között a Dark Tranquillity borongós death metaljához hasonlítottak. A két új szám amúgy letölthető a www.agregator.hu -ról, csakúgy mint jópár korábbi nóta, és több videóklipp is. Hasonló stílusban utazik az est másik fellépője, a Killing Art zenekar is, a harmadikként szereplő Gomora pedig inkább a pörgősebb extrém metalban van otthon.

Ad Astra
 
 Egy héttel később, február 10-én a rockzenéé a főszerep, két már jól ismert visszatérő zenekar, a Sense Of Silence és a Holt Költők Társasága lép majd fel. A HKT sajátos zenéjét lebegős gitárok, dinamikus ritmusok, és az egészet átszövő romantikus hangulat jellemzi. A zenekarból egy baráti társaság lett, akiknek a zene az érzéseik, gondolataik kifejezésének eszközét, az együttzenélés pedig egyfajta saját világ megteremtését jelenti. A néhány év alatt népszerűvé vált Sense Of Silence-nek pedig már bérelt helye van Rémálom fellépői között..

Dystopia
 
 A február 17-ei esten két tehetséges fiatal zenekar mutatkozik be: a progresszív power metal zenét játszó Ad Astra, illetve a Stonedirt nevű zenekar, mely a Pantera, a Black Sabbath és a Black Label Society nyomában haladó, southern ízekkel kevert, thrash-es, stoneres metal zenét ad majd elő. A koncerteket követő afterparty pedig a MetalMania Fesztiválra való készülődés jegyében telik el, így főleg fesztiválon fellépő zenekarok nótáira táncolhat majd a nagyérdemű. Idevágó információ, hogy a Rémálmokon továbbra is akciós, 6000 Ft-os áron kapható a MetalMania belépő.. a teljes árhoz képest 1000 Ft-tal alacsonyabb árú példányokból még néhány darab van.

Holt Költők Társasága
 
 Végül 24-én ismét az extrémebb metal kedvelőinek kedves felhozatallal jelentkezik a Rémálom: három energikus magyar csapat szerepel ezen a pénteken, köztük a napokban új albummal (Open The Casket, Enter The Garden) jelentkező Casketgarden, valamint két szegedi technikás metal-alakulat, a Salvus és a Dystopia, akik a Szegedi Tudományegyetem 2005-ös tehetségkutatóján Negative Art különdíjban részesültek.
 
 A Rémálmok két házigazdája továbbra is Zero és Jesper: így minden alkalommal, 23.00 óra után ők válogatják majd a talpalávalót, hiszen a 300 forintos sör és 80 forintos folyóbor-árakkal megtámogatott buli egészen hajnali négyig tart, a party-k zenei felhozatala pedig a szokásos dark, wave, metal és alter zenékből áll össze, elsősorban a vendégek kívánságai szerint.


 
 Rémálom a Nyár utcában – februári programok
 A rendezvények helyszíne a Marco Polo Club (Budapest, VII. Nyár utca 6.)
 2006. február 3., péntek 19.00 óra
 Agregator, Killing Art, Gomora koncertek
 Afterparty: Jesper & Zero
 Belépő: 600 Ft
 
 2006. február 10., péntek 19.00 óra
 Sense Of Silence, Holt Költők Társasága koncertek
 Afterparty: Jesper & Zero
 Belépő: 600 Ft.
 
 2006. február 17., péntek 19.00 óra
 MetalMania warm-up party
 Ad Astra, Stonedirt koncertek
 Afterparty: Jesper & Zero
 Belépő: 600 Ft, MetalMania belépővel ingyenes!
 
 2006. február 24., péntek 19.00 óra
 Casketgarden, Salvus, Dystopia koncertek
 Afterparty: Jesper & Zero
 Belépő: 600 Ft.
 
 Kapcsolódó weboldalak:
 http://www.negativeart.hu
 http://www.agregator.hu
 http://www.casketgarden.com/
 http://www.hkt.hu/
 http://salvus.uw.hu/
 http://www.killingart.hu/
 http://dystopia.uw.hu/
 http://www.adastra.tk/
 http://www.stonedirtmusic.com/
 http://gomora.uw.hu/
 http://www.diaksziget.com/senseofsilence

Koldborn

A death metal-t játszó dán KOLDBORN elérhetővé tett két vadiúj számát, melyek a „The Uncanny Valley” címre hallgató most készülő második albumukon is szereplni fognak. A dalok még keverés előtt állnak.
„A Destiny Predicted” (mp3)
 „Lords of Stupidity” (mp3)

Az új album felvételeit 2005 augusztusában kezdték, a keverési munkálatokat pedig 2006 januárjában végzik a Smart ‘n’ Hard studióban Jacob Bredahl producer segítségével, kinek jellemzése szerint ez „a legbrutálisabb, leggyorsabb és legsúlyosabb, de közben nagyon fogós anyag”, amit a banda valaha készített. A zenekar jelenleg kiadót keres az albumhoz. Ha igazak a producer szavai, akkor biztos könnyen találnak is majd 🙂

„The Uncanny Valley” tracklist:

01. Lords of Stupidity
02. Disconnected
03. The Uncanny Valley
04. Below A Crushing Earth
05. A Destiny Predicted
06. Neural Bound
07. Repression
08. Relativity
09. Hope Transformed Horizon
10. 2:18
11. Last Message

A banda előző kiadványa egy MCD volt, mely a „Devil of All Deals” címet viseli, s ez volt az első, melyet az újonnan érkezett Bjørn Bihlet gitárossal és Lars Bjørn-Hansen énekessel vettek fel.

www.koldborn.dk

As I Lay Dying

Jó hír lehet az As I Lay Dying zenekar kedvelőinek, hogy a Metal Blade kiadó, idén májusban újrakiadja a banda „Beneath The Encasing Of Ashes” című első albumát. A koronghoz „hozzácsapják” a 2002-es, az American Tragedy zenekarral közös split Ep dalait is.

A zenekar jelenlegi felállása:

Tim Lambesis – ének
Jordan Mancino – dob
Clint Norris – basszus
Phil Sgrosso – gitár
Nick Hipa – gitár

Finntroll

A FINNTROLL és eddigi énekesük, Tapio Wilska útjai különváltak. Wilska a következőket tette közzé a banda hivatalos honlapján:

„Nehéz szívvel közlöm a hírt: egy órával ezelőtt volt egy zenekari találkozó, ahol közölték velem, hogy kirúgnak az énekesi posztról. Sok oka van ennek – a legtöbb privát, de főleg személyes ellentétek és a megfelelő kommunikáció hiánya vezette a banda többi tagját a döntés meghozatalához. Úgy hiszem az egész téma jól ki lesz beszélve a következő pár napban, és sok dolog ki fog derülni. Csak azt tudom mondani: ez az elmúlt három év volt a legjobb az életemben,  és szeretnék köszönetet mondani mindenkinek, akit ezen idő alatt ismertem meg, a bandának, a közönségnek, akik eljöttek a koncertekre és osztoztak velünk jóban és rosszban. Mindig jó szívvel gondolok rátok. Köszönet a mostmár ex-bandatagoknak, hogy megosztották velem ezeket az élményeket. Az élet megy tovább, a sebek begyógyulnak. Majd meglátjuk mit hoz a jövő.

Köszönök mindent, viszlát valahol, valamikor.”

Sunny Side Up koncert

2005. január 28-án a balatonfüredi Rock Club Café-ban adott két órás koncertet a hard rock-ban utazó Sunny Side Up zenekar, mely helybéli fiatalokból alakult. Jóban vagyok velük, ezért nehéz lesz elfogulatlanul írni róluk, de azért megpróbálom…   A szűk helyhez képest viszonylag sokan gyűltünk össze a kávéházban, bizonyára nem csak az ingyen pizzaszelet miatt. A […]

Tovább »

Doro

A német hard rock énekes DORO (ex-WARLOCK) befejezte új albumának munkálatait. A lemez a „Warrior soul” címet kapta és márciuson 27-én az  AFM Records gondozásában kerül a boltokba. Az CD-t két verzióban lehet majd megvásárolni, az egyiken 12 dal lesz megtalálható, míg egy korlátozott kiadásban, két bónusz nóta lesz pluszban.

 „Warrior Soul” tracklist:

01. You’re My Family
02. Haunted Heart
03. Strangers Yesterday
04. Thunderspell
05. Warrior Soul
06. Heaven I See
07. Creep Into My Brain
08. Above The Ashes
09. My Majesty
10. In Liebe Und Freundschaft
11. Ungebrochen
12. Shine On
Bónusz:
13. Angel In The Dark
14. 1999

A borító megtekinthető ITT.

Enforsaken

Az Illinois-i székhelyű death metal csapat Enforsaken elérhetővé tett három dalt új „Sinner’s Intuition” című lemezéről. A „Witness to the Fall”, „Blacklist Assassin” és „Words in Red” dalokat megtaláljátok ITT.

A lemez március 7-én kerül a boltokba a Crash Music Inc. gondozásában. A felvételek a Studio One-ban (Racine) Wisconsin-ban készültek Chris Djuricic hangmérnök és Aaron Brigman asszisztens segédletével. A maszterizálást a The Bolier Room Stúdióban Chicago-ban Collin Jordan végezte.

„Sinner’s Intuition” tracklist:

01. Witness to the Fall
02. Words in Red
03. The Slain
04. Halo of Ruin
05. Enemy Angel
06. Sever the Ties
07. Blacklist Assassin
08. The Course to Oblivion