Hangpróba #46 – 2005. december 24.

Dropkick Murphys – The Warriors Code
Flametal – The Elder
Emancer – The Menace Within
Stream Of Passion – Embrace The Storm
YOB – The Unreal Never Lived – 2005
Non Opus Dei – VI the Satanachists Credo – 2005
Gamma Ray – Majestic – 2005
Solstafir – Masterpiece Of Bitterness 2005

Boldog, Békés Karácsonyi Ünnepeket Kívánunk Minden Kedves Fémforgács Olvasónak!

Boldog, Békés Karácsonyi Ünnepeket Kívánunk Minden Kedves Fémforgács Olvasónak!

Boldog, Békés Karácsonyi Ünnepeket Kívánunk Minden Kedves Fémforgács Olvasónak!

Boldog, Békés Karácsonyi Ünnepeket Kívánunk Minden Kedves Fémforgács Olvasónak!

In Flames turné

Magyarországot is érinti az IN FLAMES európai turnéja, mely a SEPULTURA -val közösen fog zajlani. A turné állomásai eddig:

Mar. 12. – Oslo, NOR – Rockefeller
Mar. 14. – Tampere, FIN – Pakkahoune
Mar. 15. – Helsinki, FIN – House of culture
Mar. 17. – Stockholm, SWE – Arenan
Mar. 18. – Gothenburg, SWE – Lisebergshallen
Mar. 19. – Berlin, GER – Columbiahalle
Mar. 20. – Cologne, GER – E-werk
Mar. 21. – Eindoven, NETH – Effenar
Mar. 22. – London, UK – Forum
Mar. 23. – Manchester, UK – Academy
Mar. 24. – Glasgow, UK – Brrowlands
Mar. 25. – Sheffield, UK – Corperstion
Mar. 26. – Birmingham, UK – Academy
Mar. 28. – Dublin, IRE – Ambassador
Mar. 29. – Liverpool, UK – Academy
Mar. 30. – Cardiff, UK – Coal Exchange
Mar. 31. – Portsmouth, UK – Pyramis Centre
Apr. 01. – Antwerp, BEL – Hof-ter-lo
Apr. 02. – Paris, FRA – Elysee-Montmartre
Apr. 03. – Lyon, FRA – TBC
Apr. 04. – Barcelona, SPA – Razzmatazz
Apr. 05. – Madrid, SPA – La Riviera
Apr. 06. – Bergara, SPA – Sala Jam
Apr. 08. – Milan, ITA – TBC
Apr. 09. – Bologna, ITA – Estragon
Apr. 10. – Vienna, AUT – Arena
Apr. 11. – Linz, AUT – Posthof
Apr. 12. – Munich, GER – Georg-Elser-Halle
Apr. 13. – Stuttgart, GER – Filharmonie
Apr. 15. – Lljubljana, SLO – TBC
Apr. 16. – Budapest, HUN – Petőfi Csarnok
Apr. 17. – Prague, CZR – TBC
Apr. 18. – Warsaw, POL – Proxima
Apr. 19. – Dresden, GER – Alter Schlachthof
Apr. 20. – Hamburg, GER – Grosse Freiheit

Hozzájuk kapcsolódó hír még, hogy a „Come Clarity” című új IN FLAMES album mellé jár majd egy ingyenes bónusz DVD, melyen az album próbateremben feljátszott verziója lesz megtaláható (hasonlóképpen ahhoz, mint amit a METALLICA csinált a „St.Anger” albuma mellé).
További infó még, hogy az új album „Dead End” című számában közreműködik a svéd énekes/dalszerző Lisa Miskovsky.

Nightwish

A következő üzenetet tette közzé a banda a weblapján:
„Néhány média információkat közölt egy új NIGHTWISH énekesről, azonban minden egyes szó hazugság. Arra kérjük az embereket, hogy ne higgyenek el semmi ezekből. Még nem keresünk új énekest, és semmiféle tárgyalás nem történt semmiféle énekessel.”

A NIGHTWISH 2005. szeptember 11-én adott egy koncertet a svéd Umeå város SkyCom Arena-jában, amit rögzítettek, és január 12-én 21 órától a Sweden Radio P3 le is fogja játszani. Ezt így alapból kevesen tudnák hallgatni, viszont weben keresztül is hallgatható az adás, úgyhogy akit érdekel a koncert, az a fenti időpontban kattanjon IDE, nyomja a „Webbradio”-t, majd válassza a P3-at.

Nightrage

A svéd/görög melodic death metal-t játszó NIGHTRAGE nekilátott megírni az eddig még cím nélküli harmadik albumuk dalait, mely előreláthatólag 2006-ban jelenik meg a Century Media gondozásában. Néhány számcím már megvan, ezek: „Drone”, „Ostentatious Behaviour”, „A Condemned Club” és „De-Fame”.

A NIGHTRAGE-ből 2005 júlisuában vált ki Tomas Lindberg (ex-AT THE GATES, THE CROWN) énekes, helyét a mikrofonnál Jimmie Strimell vette át.

A banda januárban és februárban turnézik a BOLT THROWER, a MALEVOLENT CREATION és a NECROPHAGIST társaságában. Jó hír, hogy a turné hazánkat is érinti, január 15-én lépnek fel a Kék Yuk-ban. (Egyéb info a Koncertnaptár rovatunkban.)

Mortiis

Az sötét ambientből pár album óta elektronikus zenére váltó norvég MORTIIS és társai elkészítettek egy remixet „Blitzkrieg (Driven On Mix)” címmel, mely norvég DEATHSTARS új, „Termination Bliss” című albumának limitált változatán fog szerepelni, bónuszként. Ezt az albumot a Nuclear Blast adja ki 2006. január 27-én.

Nem az első ilyen próbálkozás ez MORTIIS részéről, hisz készült már remix a TECHNOPHOBIA, a GIRLS UNDER GLASS és a DOPE STARS INC. számára is.

Kapcsolódó hír még, hogy MORTIIS nemrég jelentette meg első DVD-jét, mely a „Soul in a Hole” címet kapta. A lemez anyaga tavaly készült a SUSPERIA-val közös „The Unlimited Grudge Tour” londoni állomásán. A DVD tartalmaz még bónuszként videókat, fotógelériát, interjúkat, és egyéb extrákat.