Szerző: Armand

Richthammer – Durch Trieb zur Qual – új videó

Utoljára 2018-ban (Ascheland) adott ki albumot a death/black metal vonalas osztrák Richthammer. A banda jelenleg új, eddig még cím nélküli nagylemezén dolgozik, amiről Durch Trieb zur Qual daluk videóját mutatták be. A videoklipet Jakob Wallner rendezte és készítette.

Richthammer - Durch Trieb zur Qual

A zenekar 2025. szeptemberében már kiadott egy másik single-dalt Parasitismus címmel, amihez szintén készült klip. Ez itt látható.

RICHTHAMMER - Parasitismus

Pilori – Megjelent az új lemezük

A francia blackened crust/death/grind zenekar, a Pilori április 17-én adta ki harmadik albumát, a Sans Adieu címmel. A lemez Frozen Records és a Terrain Vague közös gondozásában jelent meg.

2022-es Quand bien même l’enfer et le déluge s’abattraient sur nous albumunk után egy hosszabb téli álomra vonultunk, ám az elmúlt 16 hónapban minden erőnkkel a Sans Adieu megírására és felvételeire koncentráltunk. Most itt van, bégre megjelent! Nagy szeretettel szeretnénk megköszönni mindenkinek, aki részt vett ennek az albumnak a létrejöttében és megjelenésében, támogatott és biztatott minket.

PILORI - SANS ADIEU (Full Album - 2026)

Burial Clouds – Egy borongósabb, nehezebb albummal jönnek

A portlandi post metal csapat, a Burial Clouds május 22-én adja ki második albumát Burn Holy címmel.

Azt tűztük ki célul, hogy ez a lemez minden irányban intenzívebb legyen, mint a Last Days of a Dying World debüt-albumunk. Szebbé és nehezebb, gyengédebb, vadabb, intenzívebb, technikailag kihívást jelentőbb alkotás lett. A Burn Holy megírása nagyjából egy évig tartott, körülbelül három hónappal az első lemez megjelenése után kezdődött. Nem volt rendszeres folyamat. Néhány dalban először a instrumentális rész íródott, majd az ének. Néhány egyszerre íródott, néhány pedig egy oda-vissza iteratív folyamat volt, áthangszerelve, átírva, öblítve és ismételve. Ahogy fejlődtek, minden dal kifejlesztette a saját hangját. Mindenekelőtt arra törekedtünk, hogy meghallgassuk, mit mondtak nekünk, hogy szükségünk van rá, és sokkal gyakrabban, mint nem, mindannyian ugyanazt hallottuk. Néhány dal több mint 10 vagy…” 12 verzió. Ez egy nagyon intenzív folyamat volt, és azt hiszem, mindannyian úgy érezzük emiatt, hogy ez szó szerint a legjobb lemez, amit akkoriban képesek voltunk elkészíteni.

A lemezről elsőként Be Not Afraid daluk hivatalos videóját tették közzé.

BURIAL CLOUDS - BE NOT AFRAID (OFFICIAL VIDEO)

SISKA – Gangster (Roaring Twenties) – új videó

Gangster (Roaring Twenties) címmel mutatta be új klipjét az olasz hard rock/heavy metal banda, a SISKA. A klip dala januárban megjelent Broken Dreams albumukról való, melynek dalait Tim „Ripper” Owens (KK’s Priest, ex-Judas Priest) énekelte fel.

Ez egy ironikus rock videó  amely egy sötét ceremóniaként bontakozik ki a színház és a kárhozat között, miközben a hatalomról, az identitásról és egy paktum költségéről beszél. Egy halottaskocsi száguld át az éjszakán, a rendőrség üldözi a két arctalan gengsztert, aki egy zárt, néma koporsót cipelnek, amely olyan súlyos, mint egy kimondhatatlan igazság.

Az utazás végül egy sötétbe vesző temetőben ér véget. A koporsót a földre helyezik, és már tudják, hogy semmin sem lehet változtatni.

A videó állandó feszültséget teremt élet és halál, csend és hang között, felvetve egy központi kérdést: vajon egy gitár – és a heavy metal zsigeri energiája – megtörheti-e a csendet és megállíthatja-e a sorsot, akár egy pillanatra is?

SISKA – Gangster (Roaring Twenties) (feat. Tim “Ripper” Owens) | Official Video

Mouth Ulcers – A goth rock új generációja

A goth rock új generációját képviselő Mouth Ulcers július 10-én jelenteti meg hét dalos Silent Pictures EP-jét. London árnyékos undergroundjából érkező és „Vámpíroknak szóló tánczenéjükkel” magának gyors hírnevet szerző zenekar a post-punk megújulásán és a filmes atmoszféra lencséjén keresztül értelmezi újra a modern gótikus zenét. zenéjükben a Joy Division nyers érzelmes minimalizmusát a The Cure romantikus komorságával és a Bauhaus szögletes intenzitásával ötvözik.

A Mouth Ulcers 2026 januárjában debütált A Perfect End című két dalos EP-jével, amit egy hónapra rá Prevail EP-jük követett. Hamarosan megjelenő EP-jükről itt van néhány daluk videója.

Mouth Ulcers - Closer To You (Official Video)
Mouth Ulcers - Prevail (Official Video)
Mouth Ulcers - A Perfect End (Official Video)

Truck Violence – Egyfajta válaszlépés, megbékélés az elutasításon keresztül

A montreali Truck Violence a noise-rock, a hardcore és a kortárs kanadai folk keserűségét ötvözi zenéjében. A zenekar e nem mindennapi stílusegyvelegének jegyében június 26-án adja ki második albumát The Weathervane Is My Body címmel.

A The Weathervane Is My Body album kompromisszummentesen elutasítja, hogy bármi más legyen, mint ami: közvetlen, önmeghatározott, és teljes egészében azok a kezek építették, akik elképzelték… ez egyfajta válaszlépés, egyfajta megbékélés az elutasításon keresztül.

A lemezről elsőként New Jesus című daluk videóját osztották meg.

Truck Violence - New Jesus (Official Music Video)

Truck Violence – The Weathervane Is My Body

1. My dog would fuck the air

2. Jaundiced and reaching for a mother

3. Compelled by Christy

4. House caught fire

5. New Jesus

6. Your name, It’s walking

7. Stomach as a tower and the globules descending

8. Gerard, be quiet

9. Kindly, wash yourself

Ozone Dehumanizer – Egy lüktető tudat megnyilvánulása

Az Ozone Dehumanizer az olasz multi-zenész, Nicola Redavid, aka Antichrist Dehumanizer két szólóprojeketjének, a Nerthus Divison és a Sentiero dei Principi fúziója. A két identitás a hiphop és a kísérleti black metal fúziójaként megszületett Darker Medieval Times című új album (ami április 10-én jelent meg) szándékosan egy hermetikus műként mutatkozik be. Az album elkészítésében az indonéz black metal zenekarból, a Fiery Serpentből ismert Dio Wibianto segédkezett.

A Darker Medieval Times nem akar senkinek sem tetszelegni. Hanem csak egy lüktető tudat megnyilvánulása szeretne lenni a halál, a depresszió és a pusztítás univerzumában. Kompromisszumok nélkül, egy ehelyett hangzásbeli manifesztumként működik: ez a KÍSÉRLETI BLACK METAL/HIPHOP ZENE VASÖKÖLE.

Pawitra – EP előzetes

Az indonéz post-black metal projekt, a Pawitra májusban dupla EP-t ad ki Pratidhi/Kontemplasi címmel. A lemez kazettán és digitálisan is elérhető lesz a Harsh Productions gondozásában. Az alábbiakban Kekal című dala ismerhető meg róla, ami abból a megfigyelésből született, hogy a válás soha nem szakíthatja meg a gyermekek és szüleik közötti lelki köteléket. A projekt ötletgazdája, aki nem mellesleg tetoválóművész (az ő alkotása látható a borítón is) is, Octavianvsaldo ezekkel a gondolatokat osztotta meg hozzá:

Nem kereslek imádságban, de a neved csendben marad. Mint egy teher, amely nem enged el, mint egy túl mély emlék. És ha egy nap minden eltűnik, akkor is ott marad, eltemetve a szívben, láthatatlanul, kimondatlanul, a soha be nem fejezett és örökkévalóan.

Ravaged By The Yeti – A death metal yeti visszatér

A svéd-amerikai felállású death metal projekt, a Ravaged By The Yeti három évvel debütáló albuma, az Apex Predator megjelenése után tér vissza új lemezével. Snowbound Horror című második albumuk július 10-én jelenik meg a Testimony Records gondozásában CD, bakelit és digitális formátumban.

A RAVAGED BY THE YETI visszatér egy új felállással, amit legjobban úgy lehet jellemezni, mint az Atlanti-óceán mindkét oldaláról érkező baráti összejövetel, akik kihagyták a darálást, és imádnak old-school death metalt játszani. Michael „Mike” Borders amerikai metal zenész már a MASSACRE-ben is pumpálta a basszusgitárt az együttes demós évei alatt, majd a 2020-as évek elején újjászületve visszatértek. Nagyjából ugyanakkor a svéd Mr. Death Metal, gitáros és dalszerző, Rogga Johansson is csatlakozott a MASSACRE-hez, és magával hozta a brit dobost és zenésztársát a MONSTROUS-ból, Jon Rudint.” – olvasható kiadójuk közleményében.

11 dalos lemezük első dalaként mini-death metal riffekkel gyilkoló Vengeance In Fur ismerhető meg, ami videót is kapott.

Ravaged By The Yeti - Vengeance in Fur [Official Music Video]

Asarhaddon – Witherloup – új dal

A német black metal duó, az Asarhaddon egy közel 10 perces kislemezes dalt adott ki Witherloup címmel. A dal a Vendetta Records gondozásában jelent meg április 13-án, olyan zenészek közreműködésével, mint Floor Vandenbrande (Neroth) ének, Frederic Ruckert (Disillusion) tekerőlant és zongora, valamint Florian Ehrenberg (Sylvaine, Melatonyn) gitár.