Szerző: farrrkas

Mortillery – Új lemez a láthatáron

Újabb thrash metal hírek! A kanadai Mortillery bejelentette új albumának közeledtét. A zenekar Shapeshifter keresztnéven anyakönyvezi harmadik gyermekét, amely május 27-én hagyja el a Napalm Recordsként ismert szülőházat. Borító és számcímek máris rendelkezésünkre állnak. Zenei konkrétumokkal még visszatérünk.

Mortillery Shapeshifter (2016)

1.Radiation Sickness
2.Age Of Stone
3.Bullet
4.Mantis
5.Black Friday
6.Wendigo
7.At The Gate
8.Torture
9.Shapeshifter
10.Patient Zero [bónusz]
11.Neckbreaker [bónusz]
12.Shine [bónusz]

Dream Theater – Wish You Were Here feldolgozás

Dupla konceptalbum, Európa-turné, a The Astonishing lemez története alapján készített számítógépes játék, most pedig egy Pink Floyd feldolgozással kerül ismét reflektorfénybe a Dream Theater. Petrucci-Rudess-LaBrie felállásban a Wish You Were Here nótát hallgathatjátok meg az alábbi videóban.

Dream Theater - 'Wish You Were Here' - Acoustic | Classic Rock Magazine

Napalm Death – Egy élettel teli koncertklip

Napalm Death emlékeztetni szeretne mindenkit, hogy tavaly ilyenkor megjelent az Apex Predator – Easy Meat című nagylemezük, így aki még nem kerített sort annak meghallgatására, majd az alábbi koncertklip meghozza a kedvét. A többiek pedig tudni fogják, mire kell gondolni, amikor elhangzik a How the Years Condemn számcím.

Az egészben az az érdekes, hogy ugyanerre a dalra már készült egy videoklip korábban is, amelyet Costin Chioreanu művészi vénájára bíztak. Ezt erre a linkre kattintva tudod megtekinteni.

Napalm Death: How The Years Condemn Music Video - Slave To The Grind Cut

Gadget – Egy perc grindcore videoklipen

A beavatottak már tudják, hogy a Gadget nevet egy svéd grindcore zajgárda viseli. A Relapse markában lévő banda március 11-én rukkol elő a The Great Destroyer lemezzel, amelyről már dalokat is hallhattatok itt korábban. Az egy perc körüli játékidővel rendelkező Enemies of Reason most már videoklip formában is élvezhető. 

A korábban megszellőztetett nótákat pedig csokorba gyűjtve találjátok a Bandcamp forráson, amelyek közül a Violent Hours annyival tűnik ki a többi közül, hogy Barney mackó is brummog benne, akit a legendás Napalm Death-től kértek kölcsön a fiúk. 

GADGET "Enemies of Reason" (Official Music Video)

 
 <a href=”http://gadgetband.bandcamp.com/album/the-great-destroyer”>The Great Destroyer by Gadget</a>

In Mourning – Az új album részletei

A progresszív melodikus death metalra szakosodott In Mourning negyedik stúdióalbuma küszöbéről tájékoztatja a rajongóit az új anyag részleteiről. Az Afterglow címre keresztelt korong május 20-án gördül ki az Agonia Records kapuin, amelynek borítóját Kristian „Necrolord” Wåhlin (Tiamat, Amorphis, Bathory…stb.) készítette.

Az alábbiakban magát a zenekart idézzük:

„Az Afterglow lemez története ott folytatódik, ahol a The Weight Of Oceans abbamaradt. Zeneileg komplexebb a korábbi munkáinknál, és a hangzáson is változtattunk valamennyit. Az előző lemezekhez képest koszosabb lett, élőbb, kevésbé polírozott. Persze a lényeg megmaradt annak, ami mindig is volt, azonban nem várt csavarokban sem lesz hiány.”

In Mourning Afterglow (2016)

1.Fire And Ocean
2.The Grinning Mist
3.Ashen Crown
4.Below Rise To The Above
5.The Lighthouse Keeper
6.The Call To Orion
7.Afterglow

Chelsea Wolfe – Sötét, hipnotikus dal az éterből

Chelsea Wolfe tavaly készítette el Abyss című, nem éppen evilági albumát. A neofolk/rock skatulyába (alig) besorolható éteri zene ezúttal egy vadonatúj szerzeményben ölt testet, amely 7-inch vinil formátumban lesz kapható Hypnos / Flame címen. A sötétség túloldaláról szól a Hypnos című darab. Íme:

Obsidian Kingdom – Hallgasd meg az új lemezt!

A Year with No Summer a címe a március 11-én érkező új Obsidian Kingdom lemeznek, amelyet a Season of Mist jóvoltából már most meg tudunk osztani veletek teljes kiterjedésében. A Black Swan klip megtekintéséhez kattintsatok a dal címére, a többit az alábbi lejátszóban megtaláljátok. 

A progresszív rockot játszó katalán csapat még Csihar Attila (Mayhem… stb.) és Kristoffer „Garm” Rygg (Ulver… stb.) legendákat is meghívta vendégénekeskedni az új albumra.

Mirror – Ígéretes heavy metal debüt

Mi is az a Mirror? Ciprus, Nagy-Britannia és az Amerikai Egyesült Államok alkotta háromszög csúcsainál kell keresni a heavy metal csapat zenészeit. Tas Danazoglou (Satan’s Wrath) bőgőshöz Jaime Gomez Arellano dobos és Jimmy Mavromatis énekes csatlakozott, majd Matt Olivo és Stamos Koliousis helyére érkező George Solonos gitárosokkal egészült ki a csapat.

Az igazából hard rock/ős-metal zenét játszó csapat egyszerűen csak Mirror címen hozta ki az első lemezét tavaly novemberben, amelyről most a Galleon című dalt mutatjuk meg nektek videoklip formájában.

Mirror - Galleon (OFFICIAL VIDEO)