Szerző: farrrkas

Gehennah – Túl hangosak és túl részegek…

Ha mocskos, italgőzös blackened thrash az, amire vágysz, akkor az anti-poser életstílusért kiálló svéd Gehennah neked zenél. A Too Loud to Live, Too Drunk to Die lemezt teljes egészében közzétette a csapat, de február 12-én a Metal Blade is kiadja majd.

Ghost Bath – Az amerikai banda első fellépése: Erdélyben

A Ghost Bath, akiket 鬼浴 néven is szoktak emlegetni, egy amerikai depresszív post/black metal zenekar, akik most először szánták rá magukat az élő fellépésre. A 杰米 bőgős, 泰勒 dobos, 多诺万 gitáros/énekes és 丹尼斯 gitáros/billentyűs/énekes felállású csapat legelső fellépése Erdélyben lesz, a gyulafehérvári várban megrendezett Dark Bombastic Evening 7 nevű eseményen, augusztus 18-20 időszakban, ahol olyan bandák társaságában lépnek fel, mint a Draconian, In The Woods és a Dødheimsgard.

Bombus – Klip a göteborgi heavy metal bandától

Heavy metal/hard rock vonalon alktot a göteborgi Bombus, a Repeat Until Death pedig a pályafutásuk harmadik nekifutása. A zenekar a Century Media szolgáltatásait élvezi, ahonnan február 26-án fut ki az új korong digipak CD-n és vinilen. Előrendelni ezen a linken lehetséges. Az alábbi videóban pedig a Deadweight című dal videoklipjét láthatjátok.

BOMBUS - Deadweight (OFFICIAL VIDEO)

Temisto – Könyörtelenség és fekete halál

A svéd Temisto debütálásra készül, méghozzá egy olyan anyaggal, amely a nyolcvanas évekből ismert ősi death/black vonalat kívánja erősíteni, intenzíven, halálgőzősen, feketén. A Pulverized Records február 26-án jelenteti meg a korongot, de már most meg lehet hallgatni a teljes repertoárt.

<a href=”http://pulverised.bandcamp.com/album/temisto”>Temisto by Temisto</a>

Dark Angel – Gyilkos anyag van készülőben

Úgy néz ki, hogy a valaha még valószínűtlennek tűnő esélyek egy új Dark Angel albumra igencsak megnőttek. Jim Durkin gitáros és az atomóra Gene Hoglan dobos már konkrétumkról beszél az alábbi közel félórás interjúban, melynek egy a lényege: egy gyilkos anyagot igyekeznek összerakni, vannak demók, több dal is elkészült már, tehát, a sok viszontagság után végre besüt a nap a Dark Angel ablakán.

Aki ért angolul, és kíváncsi a korábban történtekre, az hallgasson bele az alábbi interjúba, ahonnan, többek között, arra is fény derül, hogy a humorérzék, és az, hogy lazán tudnak venni bizonyos dolgokat, milyen fontos szerepet játszik a zenekarban.

Gene Hoglan and Jimmy Durkin of Dark Angel interview

Sacrilegium – A lengyel black metalosok új dala

A Sacrilegium nevű lengyel black metalosok március 18-án adják ki Anima Lucifera című új anyagukat a Pagan Records égisze alatt. Ez lesz a csapat második nagylemeze, amelyre 20 (!) évet kellett várni, az első albumuk ugyanis még 1996-ban jelent meg Wicher címen. Az emberöltőnyi idő elteltével megosztott új dal címe: Venomous Spell of Fate.

Mountain Tamer – Album stream

Csillagközi pszichedelikus heavy metalként jellemzi saját stílusát a kaliforniai Mountain Tamer. A hatvanas-hetvenes évek hangulatát igyekszik elcsípni a zenekar, akiknek self-titled debütalbuma február 12-én jelenik meg az Argonauta kiadónál. Tegyetek a lemezzel egy próbát az alábbi Soundcloud forrásra kattintva.

Stabbed – Post/prog/sludge kísérletezés

A székesfehérvári, de idén januártól már budapesti székhelyű Stabbed zenekar mutatkozik be az alábbiakban, hogy a nemrégiben elkészült Submerge című első kislemezére hívja fel a kísérletezős post/prog/sludge iránt érdeklődők figyelmét. Az anyag február 8-tól válik ingyenesen letölthetővé a zenekar Bandcamp oldalán. 

A csapat a következőket osztotta meg velünk:

„Éles váltások, összetett riffek, és post-rockra jellemző elszállások. Mi vagyunk a Stabbed. A zenénk alapvetően kísérletezőnek mondható, de semmi olyasmit nem csinálunk, amit előttünk ne tettek volna már meg, azt viszont igyekszünk jól csinálni. Inkább a kilencvenes évek végére jellemző organikus hangzást követjük, a dalok is kellő vérben és izzadtságban áztak. Az angol dalszövegek különbözőképpen értelmezhető szimbólumokra épülnek, teret adva a hallgató fantáziájának.

Főbb zenekarok, melyek nyomot hagytak a dalainkban: Opeth, The Ocean, Meshuggah, Katatonia, Mastodon, Tool, Russian Circles.

Az emberekre bízzuk, milyen zenekarokat hallanak ki a dalainkból, az biztos, hogy a 90-es évek vége 2000-es évek eleje nagyobb hatással volt ránk, mint az elmúlt évtized. Igyekeztünk a saját felfogásunkban olyan zenét írni, amit mi magunk is hiányolunk manapság és szívesen hallgatnánk. Koherens stíluskeveréssel próbáltunk megtalálni az egyensúlyt dalközpontúság és komplexitás között, nagy hangsúlyt fektetve a minőségi angol dalszövegekre. A dalok szociális kapcsolati problémáinkat járják körbe egy belső szemszögből. Szimbólumokban, képzettársításokban ütköztetjük, ahogy az ember, a társadalom érzékeli és reagál az egyén törekvéseire.”

A csapat Karamuskó Alex ének, Kecskés Attila gitár, Kovács Gergely gitár, Potkovácz Márk dob, Roskó Dávid basszusgitár felállásban működik. Ameddig az EP megjelenik, hallgasd meg a kiadvány előzetesét. 

Tombs – Lecsaphattok az új EP egyik dalára

Az amerikai Tombs egy kislemezbe préselte black metal muzsikáját, majd All Empires Fall címre keresztelte. Az ötszámos EP Sanford Parker producerrel készült, aki közreműködött a YOB és a Minsk lemezein is. Április 1-én a teljes anyaggal megismerkedhettek a Relapse kiadványaként, most azonban a Deceiver nótát kínáljuk nektek.