Címke: Ephel Duath

Ephel Duath – hallgassátok!

A Karyn Crisis, Davide Tiso, Bryan Beller, Marco Minnemann felállású Ephel Duath friss albuma, a Hemmed By Light, Shaped By Darkness teljes egészében meghallgatható az NPR (National Public Radio in the USA) rádióállomás honlapján keresztül november 19-ig.

A nyolc számos lemez Erik Rutan Mana Stúdiójában készült, ráadásul Erik a produceri teendők mellet két dalban – Feathers Under My Skin, Within This Soil – vendégként is szerepel. 

Ephel Duath – Feathers Under My Skin

A november 19-én az Agonia Recordsnál megjelenő Hemmed By Light, Shaped By Darkness című új Ephel Duath lemez trailere után most a Feathers Under My Skin szerzeményt hallgathatjátok meg előzetesként.

EPHEL DUATH - Feathers Under My Skin

1.Feathers Under My Skin
2.Tracing The Path Of Blood
3.When Mind Escapes Flesh
4.Within This Soil
5.Those Gates To Nothing
6.Through Flames I Shield
7.Hemmed By Light
8.Shaped by Darkness

Ephel Duath – tizenöt év tapasztalata egy lemezen

Öt év után új lemezzel jelentkezik az Ephel Duath. A kísérletező metál alakulat Hemmed By Light, Shaped By Darkness című anyaga november 19-én érkezik az Agonia Records gondozásában. Máris itt a trailer, és a Dehn Sora, illetve Aeron Alfrey által készített lemezborítón kívül a dallista is.
A szabályokat nagy ívben elkerülő death metál, jazz és post rock hibrid banda frontemberének, Davide Tiso rövid kommentje: „Ez az album összefoglalja mindazt, amit az Ephel Duath megérintett az elmúlt tizenöt évben, és még tovább is tolja saját határait. A Hemmed By Light, Shaped By Darkness egy lírai, én-központú fájdalmasan őszinte önvizsgálati küldetés brutáis ötvözete.”
A digipak CD, dupla LP és digitális formákban érkező lemezt a Mana stúdióban rögzítette Erik Rutan (Hate Eternal) irányításával a következő felállás: Marco Minnemann (Kreator, Necrophagist, Joe Satriani) – dob, Bryan Beller (Dethklok, Joe Satriani) – basszus, Karyn Crisis (Crisis) – ének és persze Davide Tiso – gitár, basszus, billentyű, ének.

Ephel Duath - New Album Trailer, 2013

_ELVALASZTO_

1.Feathers Under My Skin
2.Tracing The Path Of Blood
3.When Mind Escapes Flesh
4.Within This Soil
5.Those Gates To Nothing
6.Through Flames I Shield
7.Hemmed By Light
8.Shaped by Darkness

Ephel Duath – EP infók

A Karyn Crisis – vokál, Davide Tiso – gitár, Steve DiGiorgio – basszusgitár, Marco Minemann – dob felállású  avantgarde Ephel Duath On Death and Cosmos című EP-je június 21-én érkezik )  az Agonia Records-nál. 

 
1.Black Prism
2.Raqia
3.Stardust Rain

A 20 perces, három számos mini koncept EP grafikai munkáját a francia Dehn Sora vizionálta. A szövegek fő irányvonala a halál, az elhagyatottság, a veszteség.

Ephel Duath – új felállásban jön az EP

Steve DiGiorgio basszer (Death, Testament, Sadus, Obscura), Karyn Crisis (Crisis, Karyn Crisis Band) és Marco Minnemann dobos (Paul Gilbert, Necrophagist, Kreator, Tony MacAlpine) csatlakozásával teljes a Davide Tiso gitáros nevéhez köthető Ephel Duath felállása. A zenekar az Agonia Recordsnál készül kiadni új EP-jét tavasszal. 

Ephel Duath - The passage (pearl grey)

Davide Tiso – Karyn Crisis helyett egyedül

Az Aural Music októberben kiadja Davide Tiso új projektjének, a Manuscripts Dont’ Burn-nek bemutatkozó EP-jét. Az egyébként az Ephel Duath-ból (blökik) ismert Davide Tiso nyilatkozatából megtudhatjátok, hogyan született a projekt és mi köze van hozzá Karyn Crisis-nek, a Crisis zenekar énekesnőjének:

„Már a 90-es években, mikor még a black metalos korszakomat éltem, gondolkoztam egy egyszemélyes zenekaron. Az ötlet, hogy a kreatív folyamat minden aspektusát én irányítsam, mindig is megvolt (lásd Ephel Duath), de a Manuscripts Don’t Burn-nel új határokat feszegetek: senki mást nem vontam be az előadásba, sem a felvételekbe. Egy éve kezdtem el Karyn Crisis szóló albumához dalokat írni. Csomó dalt írtam, talán túl sokat is és túl töményeket: nem volt helye az éneknek. A dalok készen voltak, csak a csaj hangja hiányzott. Elkezdtem előről, nulláról az egészet újra, és időközben annyi anyag halmozódott fel, hogy elindítottam az előbb felvezetett szóló kalandot. Teljesen magával ragadott ez az új irány, van valami varázslatos ezekben a dalokban, extrém pozitív a vibrálás körülöttük. Minden különösebb erőlködés nélkül születtek, mintha már meglettek volna és csak arra vártak, hogy rögzítsem őket.  Valamit meg kell osztanom ezekről a dalokról: igazi, tiszta jóérzés árad belőlük azok felé, akik találkoznak a zenével. Büszkeséggel teszem ezt, remélem az új paletta fontos része lesz a karrieremnek és végső tűzpróbaként remélem nektek is tetszenek majd azok a kéziratok, amikről Bulgakov beszélt.”

12