Nem felelhet címmel mutatta be új videóját az alternatív, inde / prog-rockban utazó Platon Karataev. A klip érdekessége, hogy Körmöczi Bence és Mácsai Pál szerepel benne. A klippel kapcsolatban Balla Gergely frontember a következőket osztotta meg:
„2021 nyarán jött egy ötlet egy videókliphez olyan képekkel, mint a tisztaságot, ártatlanságot szimbolizáló gyermek, az embert jelképező föld, az ég, ami az emberen túlmutat; a madár, ami összeköti az eget a földdel, a tiszta jelenlétet kifejező kő, és az Ember, a maga létezésbe vetettségével. Erről szól ez a rövidfilm, hogy hogyan tűnnek el a madarak, majd szűnik meg a tisztaság, és mi az ember útja, hogy a kövekből újra madarak legyenek.”
Hétfőn Kátai Tamás látogatott a Fáklya Rádióba és a Thy Catafalque dalok mellett megmutatott néhányat azokból a dalokból, amelyek hatással voltak rá és kedvenceiként hivatkozik rájuk. A műsor egy időutazás volt a kilencvenes évekbe. Természetesen beszéltünk a zenekarról is. Szó esett a kezdetekről meg az aktualitásokról, így a május 11-i Platon Karataevvel közös Budapest Parkos […]
A Partért kiáltó a 2016-ban alakult, budapesti Platon Karataev első magyar nyelvű anyaga, sorban pedig a harmadik lemez a For Her (2017) és az Atoms (2020) után. A dalok fő témája az énvesztés, a határtalansággal való találkozás, valamint az azonosság- és egységélmények. A zenekar a lemezt élőben január 28-án mutatja be az Akvárium Klubban, ahol a Törzs lesz a vendég.
A lemezhez kapcsolódóan a Prae kiadó gondozásában megjelenik egy kötet is, mely a dalszövegeket tartalmazza, Dobos Emőke illusztrációival, Győrffy Ákos utószavával és Vecsei H. Miklós ajánlásával.
“Azt érzem, hogy megint ugrottunk egyet az Atomshoz képest, még ha kisebbet is, mint amekkorát az első két lemez között. Egyrészt a magyar dalszövegek révén sokkal mélyebben tudunk kapcsolódni a dalokhoz, másrészt a hangzásban is megtaláltuk azt, amit eddig kerestünk. Számomra ezzel a lemezzel mostanra érett be a Platon igazán.” – mondta el Balla Gergely a lemezhez kapcsolódóan.
“A Partért kiáltó mindenképpen a Platon legambíciózusabb vállalkozása eddig zeneileg és szövegileg is, és gyakran olyan területekre kalandozik ez a lemez, amilyenekre két éve talán még nem is mertünk gondolni. Ez az album sokkal nyitottabb világot képez, mint az eddigiek, ahonnan ezerfelé vezethet az út.” – tette hozzá Sallai László.
“Néha azt érzem, hogy nem is szeretnék beszélni erről a lemezről, csak örülnék, ha eljutna azokhoz, akiknek be fog találni a dalok lelkisége.” – mesélte Czakó-Kuraly Sebestyén. “Attól a pillanattól – amikor először kezdtek formát ölteni ezek a dalok egy-egy alkotói elvonuláson – éreztem, hogy nagyon tiszta dolgot találtunk, amit ezúttal szebben meg is tudtunk szólaltatni, jobban át is tudunk adni, mint korábban.”
A Lev Tolsztoj karakterről elnevezett alternatív, inde-rockban utazó Platon Karataev a napokban mutatta be harmadik nagylemezük, a Partért kiáltó címadó dalának hivatalos videóját.
A zenekar 2016-ban alakult. Zenéjük a létezés magja körül bolyong, paradoxonokon keresztül keresi a választ, elgondolkodik a kérdéseken, atomi szinten figyelve az elemeket, vagy csillagászati perspektíva. Eddigi két lemezük a For Her (2017) azonnali sikere után a zenekar fokozatosan eltávolodott az akusztikus hangzástól a szélesebbé. Az ezt követő Atoms (2020) nehezebb hangszereléssel arra összpontosít, hogy a legegyetemesebb, de a legszemélyesebb szintről beszéljen, a katarzis pedig az album kulcseleme. Közelgő új lemezük, mely novemberben fog megjelenni tovább merül a kollektív tudatalattiba.