Nytt Land – Sámán dalok

Május 16-án Songs Of The Shaman címmel jelent meg a Natasha “Baba Yaga” és Anatoly Pakhalenko alkotta sámán duó, a Nytt Land új lemeze. A lemezről korábbiakban Hoge Yage (The Ritual of the Path) daluk kapott videót.

Ez a dal egy sámáni szertartást megelőző felkészülést mutatja be, az útjának az elejét. A sikeres rituális-utazáshoz a sámánnak nemcsak a szellemek kell kapcsolatba kerülnie, hanem az is fontos, hogyan kezdi meg útját. A nyitó rítusok, avagy a Fehér Úti rítusok a mai napig fennmaradt szibériai hagyományos sámánizmus fontos elemei. Minden utazásban nagyon fontos egy védőbűbájt és varázsigéket tartalmazó rítus, amely a tiszta és sikeres útért szolgál, és az ilyen dalokat még mai is amulettként használják, mielőtt valami fontos utazásban kezdene a sámán.”

Nytt Land - Hoge Yage (The Ritual of the Beginning of the Path) [Official Music Video]

Eljött az a nap. Büszkén mutatjuk be új albumunkat!Ez egy különleges album eddigi bejárt utunkon. Az album egy tanulmány, amelyen a szülőhonos Szibériában élő népek hagyományos sámán rituáléinak szenteltünk, és lassan két évig dolgoztunk rajta. Ez régi bőrdobon, bronzharangokon és khomuson rögzített album. A rituálék és szertartások hangjaihoz Ősi sámáni igézet dalok szövegeiből merítettünk ihletet. Ez földünk hagyatéka, amelynek egy része most már bennünk él, és amit megosztunk veletek. Hallgassátok a Sámán dalait!

Nytt Land - Songs of the Shaman [Full Album Player]