
The Bridge of Damnation címmel egy vadonatúj dallal jelentkezett az olasz doom metalos Bretus. „A dalt a vér és a reinkarnáció története ihlette, ami valójában Catanzaro (Olaszország) városának közelében történt 1936-ban.„


„Nyolcéves voltam, amikor láttam a tévében Ozzy Osbourne egyik moszkvai koncertjét, amelyet az I Don’t Know-val kezdett, ami szerintem egy tökéletes nyitódal és azonnal fel is tüzelte vele a 80 ezres tömeget. Nekem is ez a célom a Rats-szel. Egy olyan dalnak, melynek hallatán egyszerre kezd ugrálni 80 ezer ember. Ahhoz, hogy nagyobb helyeken játszhass a zenekaroddal, olyan dalokat kell írnod, amelyek jól illenek az ilyen helyszínekre.
Maga az album a túlélésről szól, noha a halál is kétségkívül fontos szerepet kap a dalokban. Ez egy nagyon tiszta, igazi, őszinte és szívből jövő lemez lesz. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a korábbi albumaink nem voltak őszinték, de ez valahogy még közelebb áll a szívemhez, ráadásul nagyon izgalmas és sokszínű is.„
Az új Ghost albuma egy tematikus lemez lesz a középkorról, de a jelenre is utal. „A Fekete Halál, a pestis jó példa egy olyan fordulópontra, ami az egész civilizációra hatással volt. Teljes falvak haltak ki. A legtöbb ember nagyon keveset tudott, mindezt Istennek vagy Ördögnek tulajdonították, az események miatt a hitük is megkérdőjeleződött.„

Ghost – Prequelle
(Loma Vista)
| 1. | Ashes |
| 2. | Rats |
| 3. | Faith |
| 4. | See The Light |
| 5. | Miasma |
| 6. | Dance Macabre |
| 7. | Pro Memori |
| 8. | Witch Image |
| 9. | Helvetesfonster |
| 10. | Life Eternal |

<a href=”http://hekate-de.bandcamp.com/album/totentanz”>Totentanz by Hekate</a>

<a href=”http://monje.bandcamp.com/album/monje”>Monje by Monje</a>

A zenekar természetesen továbbra sem tér le a tőlük megszokott ösvényről. Ismét egy brutális, sötét hangulatú anyaggal jelentkezik. A frontember, Nattefrost szerint: „A Likeim olyan, mintha valaki úgy követne el öngyilkosságot, hogy beleugrik a rjukeni vízesésbe.„
Újabb nevekkel bővült az idei FEZEN névsora. Érkezik a Korpiklaani a finn erdők mélyéről, de a hazai kedvencek sem hiányozhatnak idén nyáron Székesfehérvárról. Fellép az Auróra, az Apey & the Pea, az AWS, a Junkies, a Kalapács, a Leander Kills, a Mobilmánia, a Moby Dick, a Road, a Supernem és a Useme is. A lista még mindig nem teljes, külföldi rock-metal fellépővel és táncosabb produkciókkal egyaránt készülnek még a szervezők.

A folk metal legnépszerűbb „erdei törzse”, a finn Korpiklaani sem hagyja ki az idei FEZEN-t, a Jonne Järvelä vezette csapat július 28-án, a fesztivál zárónapján lép fel Székesfehéváron.
A magyar rock-metal felhozatal is további erősítést kapott. A szerdai nyitónapra, július 25-re érkezik az Apey & the Pea, az AWS és a Junkies, míg csütörtökre az Auróra. Július 27-re, péntekre érkezik a Road, a Kalapács, a Leander Kills, a Mobilmánia, a Moby Dick és a Supernem is, a szombati nap felhozatala pedig a Useme-vel bővül.
Jön még magyar fellépők a poposabb és a keményebb műfajokból is, de a nemzetközi lista sem teljes még. A jegyvásárlást azonban nem érdemes sokáig halogatni, jövő hétfőig élnek a mostani jegyárak, és korlátozott számban, de jelenleg még kapható diákjegy is. Jegyek kaphatóak országszerte a Ticketportal jegyirodáiban és online itt.


„Örömteli hírekkel szeretnénk szolgálni a Room of the MAD Robots háza tájáról. Nekiálltunk negyedik nagylemezünk írásának, de addig is csináltunk egy kis kitérőt egy akusztikus EP formájában „BEHIND EVERYTHING” címmel, amit most szeretnénk megosztani a kedves közönséggel is. Ez most teljesen más irány, mint amit a zenekar eddig csinált. Négy számunk újragondolása van rajta, valamint egy feldolgozás John Lennontól. Fogadjátok szeretettel!” – írja a csapat a friss hírlevelében.

Az EP az alábbi linken érhető el:
https://open.spotify.com/album/5wNUz8TnmrqX3pthQyvWNg


<a href=”http://sprp.bandcamp.com/album/the-culture-of”>The Culture Of by Blackoutt</a>