
„Jó ideje nem jelentkeztünk új lemezzel. Sok minden történt azóta… Jó és rossz egyaránt. 2015-től azonban ismét beindultak a dolgaink, összeállt egy szilárd felállás. Számos koncertet adtunk Európában, 2016-ban pedig egy emlékezetes turnéval megünnepeltük a bemutatkozó lemezünk, a Phantoms 20 éves jubileumát. Zenekarként egyre jobban összeértünk, 2017 januárjában egy elhagyatott kastélyban nekiláttunk új dalokat írni. A lemez javát ott raktuk össze, a felvétel és a keverés azonban még csaknem egy évet vett igénybe – Scheer Viktor produceri felügyeletével. A masztert Dan Swanö készítette el. Rengeteg munkát fektettünk az új lemezbe, és tudom, hogy ez bénán hangzik, de hiszem, hogy ez lesz a Sear Bliss definitív albuma. Csak az első lemezünk elkészítése idején, 1996-ban éreztem ugyanazt, amit most. A Letters From The Edge számomra amolyan szintézise mindannak, amiről a Sear Bliss szól: 25 éve kutatjuk a határainkat.„
Hamarosan jönnek a további infók, addig is itt van az a készülő új album dal-listája és néhány korábbi daluk videója.
01. Crossing The Frozen River
02. Forbidden Doors
03. Seven Springs
04. A Mirror In The Forest
05. Abandoned Peaks
06. Haven
07. The Main Divide
08. Leaving Forever Land
09. At The Banks Of Lethe
10. Shroud

„Ezen az új lemezen előző lemezeink legjobb elemei vegyülnek, de ugyanakkor gyilkos csavarokat is tartalmaznak a dalok. Egyébként természetesen a továbbiakban is olyan klasszikusok előtt tisztelgünk, mint a Priest, Yngwie, a Slayer, stb. Plusz, a black és a death metal ízes extrémitásait és komoly neo-klasszikus struktúrákat, harmóniákat is bevettünk. A mi hitünk szerint ilyen „Az Acél Hangja!„
Az albumról Make Haste daluk szöveges videóját láthatjátok.





2017-es debütáló EP-jük az alábbiakban érhető el.

„Felvettünk pár új Moby Dick dalt az elmúlt időszakban és úgy ítéltük meg, hogy az Okos világ című nótához, van egy olyan ötletünk a képi megjelenítéshez, amit érdemes megörökíteni. Rendező barátunkkal többször beszélgettünk és jött az ötlet, hogy egy kemény metal zenekarnak nem szokványos helyszínen- ahol, sok turista van, adjuk elő a dalt és várhatóan mindenki előkapja az okos telefonját. Ez be is jött, mindenki mobilozott, így tudtuk is demonstrálni azt, hogy már minden „okos” ebben a kifordított világban csak mi magunk hülyülünk meg. Nagyon jól éreztük magunkat annak ellenére, hogy nagyon hideg volt. Smici egyoldali tüdőgyulladással én meg arcüreggyulladással nyomtuk végig a forgatást.” – nyilatkozta Mentes Norbert gitáros.
A dal élőben először április 21-én, a zenekar dupla jubileumi koncertjén lesz hallható. A legendás Körhinta album 25. jubileuma és a zenekar egyik alapítójának, Mentes Norbert-nek 50. születésnapi koncertje – sok meglepetéssel és vendéggel!

Nagy Feró (Beatrice), Kalapács József (Kalapács, ex-Pokolgép, ex-Omen), Rudán Joe (Rudán Joe Band, Dinamit, ex-Pokolgép), Nyerges Attila (Ismerős Arcok), Sziva Balázs (Romantikus Erőszak), Ézsiás Péter (Historica), Barbaró Attila (Junkies), Szijártó Zsolt (Kárpátia, ex-Akela, ex-Omen), Nagy Hunor Attila (Beatrice), Vörös Gábor (ex-Omen, Piramis), Motörhand, Brazzil, ex-Moby Dick tagok és sokan mások!
A tavalyi évben húsz éves fennállását ünneplő, atmoszférikus progresszív death metalt játszó kisvárdai Moon of Soul zenekar zeneileg egy meglehetősen termékeny, pályáját tekintve viszont egy annál rögösebb utat tudhat magáénak. Az 1996-ban alakult csapat hazai viszonylatban is azon kevés zenekar közzé tartozik, akik kitartásukkal, kreativitásukkal és legutolsó sorban töretlen, jócskán megtépázott lelkesedésük ellenére is kitartóan […]
Tovább ».jpg)
A dalt így kommentált a banda: „Számunkra ez egy igazán különleges nóta. Különböző témákkal próbálkoztunk, mire rátaláltunk erre a zongora-témára, ami a klasszikus rock, AOR-időkre hajaz. Van benne egy kis Rick Wakeman, Yes feeling, de persze annál némileg poposabb. El lehet képzelni, milyen fasza élmény élőben előadni ezt a nótát: Raptor áll a rivaldafénybe, a nézők pedig csak csodálják őt. Ez a dal egyébként egy különleges kaland, ami a pop-prog műfajtól, a pop-punkon át, egészen a space-surf metalig terjed; továbbá egy kis trópusi, Broadway és calypso-hatás is érezhető rajta… vagy a fene tudja… Az a lényeg, hogy ti is épp annyira élvezzétek, mint amennyire mi élvezzük!„
A banda új albuma Welcome To Bonkers címmel április 13-án jelenik meg.