Blood Moon Hysteria – egy elvetemült világ hangjai

A norvég atmoszférikus black banda, a Blood Moon Hysteria április 13-án jelenteti meg My Sacrifice című új EP-jét. A projektet a Beyond The Morninglight zenekarból ismert Runar Beyond alapította 2015-ben, azzal a céllal, hogy egyedi atmoszférájú, egyben kemény muzsikát prezentáljon, amelyet a norvég melankólia és egy elvetemült világ hangjai színesítenek.

A négy tételes kislemezről elsőkét a Deception Part 2 számuk ismerhető meg.
 

Blood Moon Hysteria - Deception part 2

Black Rainbows – áprilisban új album

A pszichedelikus stoner metalban alkotó római Black Rainbows április 6-án hozza ki sorban hatodik stúdiólemezét. Ennek címe Pandaemonium lesz 9 darab, a banda eddigi hagyományait megbízhatóan tartó dallal és a Heavy Psych Sounds gondozásában fog kijönni.

A számok listája a következő, a második tételt alább meg is hallgathatjátok:

1.Sunrise
2. High To Hell
3.The Sacrifice
4.Grindstone
5.Supernova&Asteroids
6.Riding Fast ‘Til The End Of Time
7.I Just Wanna Fire
8.The Abyss
9.13th Step Of The Pyramid

Mordor – 21 év után új lemez

A lengyel death/doom veterán Mordor 21 év után április 20-án Darkness… címmel jeleneti meg új albumát, amelynek itt a rövid előzetese.

MORDOR - "Darkness..." - new album teaser

A Mordor a lengyel doom metal egyik úttörője. 1990-ben alakult és gyorsan a keleti kommunista régió egyik legelismertebb doom-death bandájává váltak. Ez nagy rész köszönheteő 1992-es Nothing című demójuknak és az azt követő, 1993-as Prayer to... debütáló albumuknak. Visszatérő album, a Darkness…, hat dalból áll, ez a zenekar gyökereihez nyúl vissza.
 

Mordor – Darkness…
(Pagan Records)

1. Darkness Falls
2. L.U.C.I.F.E.R.
3. Melancholy
4. Eleven
5. Incalculable Sadness
6. Dark Room

Siberian Meat Grinder – új klip a turnéhoz

Holnap indul az SMG európai turnéja, ennek örömére megérkezett az új klipjük:

Siberian Meat Grinder - Eternal Crusade (Official Video)

A moszkvai csapat visszatérő vendég hazánkban, legközelebb április 2-án mutatják be új lemezüket a Dürer Kert Room041-es termében. A bemelegítésről a itthoni crossover, hardcore, metal műfaj krémjei gondoskodnak majd. Fél 8-kor kezd a legutóbb a Napalm Death előtt bizonyított Blackmail, utánuk az idén 15 éves egri hardcore alapbanda, a Tisztán a Cél Felé nyom majd egy best of műsort, az oroszok előtt közvetlenül pedig a szekszárdi Don Gatto mulattat majd.

———
Siberian Meat Grinder (rus, lemezbemutató koncert)
Don Gatto
Tisztán a Cél Felé (15 éves jubileumi koncert)
Blackmail

Budapest @ Dürer Kert – ROOM041
2018. április 2. kapunyitás: 19:00
Fb esemény: https://www.facebook.com/events/848895125317552/

Amorphis – The Bee – exkluzív dalpremier

Május 18-án Queen Of Time címmel jelenik meg a finn Amorphis új stúdióalbuma, amelyen ismét az alapító tag, Olli-Pekka Laine basszusgitározik. A lemez első előzetes a The Bee daluk szöveges videója, amit máris megnézhetsz.

AMORPHIS - The Bee (Official Lyric Video)

Ez a dal az új lemez nyitó-tétele, egy igazán erőteljes nyitány, ami remek képet fest mindarról, amiről az egész album szól. Mint azt hallhatjátok zenénk, új elemekkel, kórusok és nagyzenekari betétekkel gazdagodott!

Úgy hiszem, hogy a Queen Of Time mindannyiunkat nagyon meglepett. A próbák és a felvételekre készülés során fogalmunk sem volt arról, hogy Jens Bogrennek mennyire alapos elképzelése van arról, hogy hogyan kéne szólnia az új albumunknak. Ez az anyag egy nagyon is természetes folytatása lesz az Under The Red Cloud-nak, de tele szteroiddal! A dalok agresszívebbek, de több a dinamika bennük, több a harmónia és több a nagyzenekari kíséret is. A végeredmény pedig egy olyan Amorphis lett, amilyet még sosem hallhattál. A lényeg az, hogy nagyon bevált a közös munka Jens-szel! Emberileg is nagyon hasonló hozzánk, ugyanolyan bizarr a humora, mint nekünk, és az is közös bennünk, hogy ő is szereti a kemény munkát.” – mondta Esa Holopainen gitáros az albumról.

A lemezborítót ezúttal is Jean ”Valnoir” Simoulin francia művész készítette, leképezvén a zenét és a dalszövegeket. A lemezen most először hallhatjuk a banda dalszövegírója, Pekka Kainulainen hangját. Ő maga felmondott egy finn nyelvű költemény az album egyik dalrára, a lemez szövegeiről pedig így beszél:

Kultúrák emelkednek és virágoznak, majd elpusztulnak. Az emberiség története a keresés, a megtalálás és a feledés története. Egyetlen szikra elég ahhoz, hogy lángra robbantsa a világot, egyetlen ötlet révén is megszülethet egy új kultúra. A legnagyobbak a jelentéktelenségban stagnálnak, míg a legkisebbek a változás erejét hordozzák. A Queen Of Time dalszövegei ősi erdei emberek távoli visszhangját tükrözik, azokból az időkből, amikor az élet értelmét kozmikus erők révén határozták meg. Ha pedig elveszett a kapcsolat ezzel az egyébként is megfoghatatlan tényezővel, akkor belemerültek a tudásba, új irányt kerestek, ezzel pedig kezdetét vette egy új korszak.
 

Amorphis – Queen Of Time
(Nuclear Blast)

1. The Bee
2. Message In The Amber
3. Daughter Of Hate
4. The Golden Elk
5. Wrong Direction
6. Heart Of The Giant
7. We Accursed
8. Grain Of Sand
9. Amongst Stars
10. Pyres On The Coast
11. As Mountains Crumble (bonus track)
12. Brother And Sister (bonus track)

Hypocrites Breed – új klip, koncert

Újabb klippel jelentkezett a budapesti Hipocrites Breed nevű formáció. A klip Marjai Bertalan (Berci) nevéhez fűződik, aki igyekezett a szám témájához illő képi- és hangulatvilágot teremteni. Mondanivalója egyenes és aktuális, mégsem konkrét.

Hypocrites Breed - Te hiszékeny [OFFICIAL MUSIC VIDEO]

Aki élőben is meghallgatná, az holnap, március 24-én szombaton a Dürer kert kistermében megteheti.

Gray Souvenirs – dalok egy elfeledett tavaszhoz

Az egyszemélyes brazíliai atmoszférikus ambient-black projekt, a Gray Souvenirs egy elfeledett tavaszhoz írta meg új albumának dalait. A Letters to the Forgotten Spring címet viselő lemez az érzelmekről, a természetről és a nosztalgiáról szól. Inspirációit pedig a tavaszi nap sugarai, rózsák, zöld tájak és béke adták.
 

<a href=”http://graysouvenirs.bandcamp.com/album/letters-to-the-forgotten-spring”>Letters to the Forgotten Spring by Gray Souvenirs</a>

Freedumb – a Skull Fist frontemberének új bandája



Freedumb
néven alapította meg új bandáját a Skull Fist frontembere, Zach Slaughter. A csapat zenei stílusát tekintve „a punk, az akusztikus műfaj, a doom és a tradicionális heavy metal, valamint egy nagy adag humorérzék keveréke„. A banda debüt-albuma Skate N Die címmel május 18-án jelenik meg.
 


Zach Slaughter
a következőket közölte: „Miután kínai demokráciát vezettünk be az új Skull Fist album irányába, úgy éreztem, búcsút kell intenem minden maradék szavahihetőségemnek. Itt tehát 9 színtiszta „bullshit-dallal” találkozhattok. Kezdve a doom-tól, a punk-on át, egészen a klasszikus heavy metalig itt mindent megtalálhattok, és persze annál is többet! Még néhány fasza gitárszólót… Szerintem megint el kéne kezdenem inni, nem gondoljátok?

Íme, az album hivatalos előzetese.

Freedumb - skate n die (album promotion)