Waldeinsmkeit – nyers, sötét, atmoszférikus

Ecuador legsötétebb erdeiből érkezett a ’90-es évek black metal szelemében tevékenykedő Waldeinsmkeit projekt nyers, atmoszférikus bemutatkozó anyaga.
 

<a href=”http://waldein.bandcamp.com/album/waldeinsamkeit”>Waldeinsamkeit by Waldeinsamkeit</a>

Odvas – komor nyugalom

Hogy mennyire beszélhetünk élénk hazai dark-ambient zenei mozgalomról…? Nos, arról minden bizonnyal lehetne vitázni. De vita helyet inkább ismerjétek meg az Odvas nevű egyszemélyes projekt komor, sötét atmoszférikus, filmzenei, hideg nyugalmat adó négy tételes Decayed Bark Sets the World Ablaze bemutatkozó agyagának egyes darabjait.
 

Samhain – tribute-album válogatás

A punkok és a metalfejek között ugyancsak tagadhatatlan a Glenn Danzig azon öröksége, amint a Samhain nevű első bandájával hagyott ránk. A Michigan-i Corpse Flower Records-nak köszönhetően ez az örökség május 4-én egy tribute-album képben köszön vissza ránk. A 13 tételes, közel 40 perces We All Want Our Time In Hell címet viselő anyagon olyan bandák tisztelegnek a ’80-as évek amcsi goth horror-punk legendája előtt, mint a Midnight, a Ringworm, a Ghoul, az Acid Witch és a Child Bite. Íme, némi előzetes, és alábbiakban az egész track lista, valamint a borító.

We All Want Our Time In Hell / Promo Teaser

We All Want Our Time In Hell (2018) - 1 min promo teaser

We All Want Our Time In Hell
(Corpse Flower Records)

1. Night Chill – Joel Grind
2. Mother Of Mercy – Midnight
3. In My Grip – Nil Eye
4. Black Dream – Ringworm
5. Macabre – Ghoul
6. Halloween II – Acid Witch
7. The Howl – Multicult
8. The Shift – Like Rats
9. Kiss Of Steel – Shed The Skin
10. I Am Misery – Immortal Bird
11. Unbridled – Child Bite
12. Human Pony Girl – Brain Tentacles
13. Archangel – Ritual Howls

Kobra And The Lotus – jön a Prevail II

A kanadai hard rocker Kobra And The Lotus április 27-én, a Napalm Records kiadásában jelenteti meg Prevail II című második albumát.
 
Az énekesnő, Kobra Paige ezeket mondta az új lemez koncepciója kapcsán: „Emberiség! Az emberi lét egyik legnagyobb küzdelmét éppen annak megtartása jelenti. Előző lemezünk folytatása még mélyebbre merül az emberi psziché sötét tengerébe – azokat a személyes gyötrelmeket és küzdelmeket mutatja be, melyeket magunknak, egymásnak és a Földnek okozunk. Ez az a hely a Föld, ahol az emberek feladnak mindent; elveszítik önbizalmukat és hitüket saját képességeikben. Mindez pedig nagymértékű kihatással van napi szintű megmozdulásainkra, viselkedésünkre. Saját magunkat bénítjuk; önmagunkban teszünk kárt, de ugyanakkor tudunk önzetlenek lenn, képesek vagyunk a fejlődésre és a pozitív hozzáállásra. Ez az album zárja a Prevail – sorozatot, és ezzel nyilatkoztatjuk ki a leghangosabban a saját nézeteinket. Minden egyes ember arra vágyik, hogy kiérdemelje az elismerést, a szeretetet és a törődést. Ha a tudatlanság egyszer eltűnik a Föld színéről, akkor majd rájövünk, hogy az összefogás a leghatékonyabb fegyver.

A lemez első dal-premier, a Losing My Humanity, melynek kapcsán Paige elmondta: „A tudatlanság boldogság. Ez a dal az emberi természetet mutatja be, cinikus szemszögből. Úgy teszünk, mintha mi különbözőek lennénk, de a történelem minden alkalommal bebizonyította, hogy egy barbár, tapintatlan faj vagyunk. A fájdalom és az igazságtalanság korszakaiban mindenki csendben hallgat, pedig a szenvedés mérhetetlenül hangos. Attól leszünk jobb emberek, ha félre állunk és nem teszünk semmit? Nem. Éppen, hogy ezáltal leszünk mi is bűnrészesek. Vehetitek ezeket a szavakat utalásként, vagy szó szerint, én csak azt írom ki magamból, amit gondolok, még akkor is, ha ezáltal tükröt tartok önmagam elé.
 

KOBRA AND THE LOTUS - Losing My Humanity (Official Lyric Video) | Napalm Records