Az oregoni Knelt Rote egész változatos utat járt be indulása óta, egy felől azonban nem tágítottak, ez pedig a szélsőség. Jelenleg black metal és grindcore keverékében utaznak, melynek következő állomása a február 28-án megjelenő Alterity lemez, melyről egy dalt már végigtombolhatunk. Energiával nem spóroltak a srácok, ráadásul az új kiadvány úgymond a banda visszatérő lemeze is egy rövid szünet után.
Depresszív black, dark jazz – ez áll az orosz Fragile Edge projekt stílusmeghatározásánál a bandcamp oldalon, ami bőven elég kíváncsivá tett Moreau Lefebvre egyszemélyes produkcióját illetően. A második nagylemezzel jelentkező fiatalember munkája ha nem is világrengető, hangulatában és zenei megoldásaiban minimum érdekes!
Ébredő erő címmel február 26-án érkezik az Action új nagylemeze, amin garantáltan visszatér a Fekete Ló ereje. Az albumról máris itt van A gyűlölet vezet című daluk szöveges videója.
Action: A gyűlölet vezet (Ébredő erő - 2018.) - dalszöveggel
„2012-ben raktuk össze ezt az új Actiont, a zenekar azóta teljesen önállóan és spontán, határidők és megfelelési kényszer nélkül dolgozik.” – mondta pár hónapja Egyházi Gábor basszusgitáros. „Összeállt nyolc nóta, ezután felhívtuk Weisz Kicsit, bevonultunk az Ecseri Vasmű Stúdióba, és megcsináltuk az albumot, innen is csókoltatjuk mindenért. Maga a lemez egy hét alatt tokkal-vonóval megvolt. Azt mondanám, úgy 80-20 százalékos arányban zúzunk, van két lájtosabb nóta is. Mindannyian ebből a hardcore/punk/metal-közegből jöttünk, de ha egy lemezen folyamatosan ez megy, egy idő után kifolyik az agyad a füleden. Ami pedig a szövegeket illeti, a lemez azzal a sorral indul, hogy kurva az anyád, az apád is tróger, szóval ebből mindenki kiveheti, ami rá vonatkozik! Szasza kicsapta az asztalra ezt a nagyon egyszerű társadalomkritikát.„
The Cell címmel egy vadonatúj szöveges videóval jelentkezett a görög black metalos Rotting Christ. A dal a banda február 9-én megjelenő ekszkluzív mini-albumán hallható, amire ezen felül még egy epikus dal is felkerült, egy korai klasszikus, a The Sign of Evil Existence koncertfelvétele, amelyben vendégként Nergal a Behemoth-ból és Necroabyssus a Varathron-ból szerepel.
Rotting Christ-The Call (Official Lyric Video)
„Úgy döntöttünk, hogy fennállásunk 30. évfordulóját egy underground kiadvány-sorozattal ünnepeljük meg. A The Call egyike lesz ezen speciális lemezeknek. Reméljük, élvezni fogjátok ezt a mélységekbe és sötétségbe nyúló kalandot, és velünk tartotok a következő 30 évben is. Keep the True Metal Spirit Alive.” – nyilatkozta korábban a frontember, Sakis Tolis.
A napi lemezbörze folyamán ismételten belefutottam egy érdekes bandába, amiről szokás szerint nem lehet túl sok információt összeszedni. Ilyenkor aztán dagasztanom kell a hírt sok felesleges szöveggel és azon kell gondolkodnom, hogyan tudom megfelelően kihasználni a rendelkezésre álló szókészletemet, melynek bővítéséről maga az írási folyamat is rengdszerint gondoskodik. Ennek sok haszna van, s ha már túl beszédesnek nem mondanám magamat, legalább ezzel kompenzálhatom a hangszálaim kímélésével töltött időt. De komolyra fordítva a szót, itt az olasz Crocodile Gabri progresszív metalja, amiben bármi megtörténhet, mert a srácok magasról tesznek mindenre. Kísérletező kedvűeknek ajánlom!
Tavaly októberben olvashattátok, hogy a Wormrot és The Caulfield Cult együttesek tagjaiból verbuválódott Marijannah zenekar idén készül kiadni debütáló albumát. Most még megjelenés előtt nyilvánosságra is hozták a szóban forgó lemezt, így alant már bele is hallgathattunk. Az album digitális formában február 15-én míg fizikai, mely ez esetben egy 12″-os hanglemez március 15-én fog megjelenni.
A holland Maurice De Jong szerintem mindenképp figyelmet érdemel azzal, hogy összesen 13 projektben szerepel a neve, ráadásul mindegyik zenei torzszülöttnek ő az egyetlen elkövetője. Így van lehetősége újra és újra meglakuvást nem tűrő, noise, drone és black metal keverékeket készíteni, melyeket hol elektronikával, hol pedig idegtépő hangzással tesz még piacképtelenebbé. A zavaros belső világ és a korlátotól való teljes mentesség ugyanakkor a kalandorokat újabb utazásra invitálhatja, ezúttal egy friss lemez képében, ami Genocidal Majesty névvel lépett elő a káoszból.
A death, doom, heavy metalt játszó belga Tyrant’s Kall zenekar február 9-én The Machine Droning Vibrant címmel adta ki harmadik albumát, melynek témái Lovecrafti horror történetek körül forognak.
Május 4-én érkezik a Thy Catafalque új albuma, Geometria címen. Kátai Tamás azonban úgy döntött, már most ellátja a rajongóit egy új szerzeménnyel, amelynek címe: Szamojéd freskó. A lemezen Vasvári Gyula (Perihelion) és Horváth Martina (Niburta) is énekel majd, Misha Doumnov hegedűn, Balázs Hermann pedig fretless basszusgitáron játszik majd.
Az osztrák Harakiri for the Sky post-metalja újabban a tűzzel játszik, legalábbis erre utal az Arson lemezcím és a Twin Peaksből kölcsönvett Fire, Walk with Me is, amely az egyik új daluk címe lett. Az AOP Records gondozásában készült lemez péntektől megvásárolható, méghozzá több verzióban is.