Karácsonyi lemez a Hate Eternal basszusgitárosától

J.J. Hrubovcak, a Hate Eternal basszusgitárosa elkészítette a klasszikus karácsonyi dallamokat tartalmazó EP-jét. A Death Metal Christmas – Hellish Renditions Of Christmas Classics elnevezésű öt dalt tartalmazó anyagot Erik Rutannal készítették, és a nyitó szerzemény máris meghallgatható.

1.Unrest For Melancholy Men (God Rest Ye Merry Gentlemen)
2.Earthen Kings (We Three Kings)
3.Nutracker: Dance Of The Sugar Plum Fairy
4.Greensleeves
5.O Come, O Come, Azrael (O Come, O Come, Emmanuel)

Fifth To Infinity – két dal online

Az Opeth és Amon Amarth bandákból ismert Martin Lopez Fifth To Infinity bandájától hallgatható most két dal. A csapat 1997-ben alakult Jonas Reslean, Martin Lopez és Martin Mandinez által, bemutatkozó lemezük 2000-ben jelent volna meg, de egy sor szerencsétlen körülmény meghiúsította azt, így 2001-től jegelték is a zenekarosdit. 2007-ben viszont újraéledtek, megtalálták basszusgitárosukat David Lindh személyében, és most stúdióban vannak, lemezre készülnek.

Mooters – bemutatkozás

A Mooters egy friss hazai formáció, amiben ismerős arcokat találni. A Szebényi Dani, Mike Gotthard. Kovács Dávid , Szumper Ákos felállású csapat blues alapú hard rockban utazik és már el is készítették négy számos bemutatkozó EP-jüket, amiről a Save Me c. dalt mutatjuk meg:

Mooters - Save Me (Mooters EP)

Freya – Colossus klip

Az Earth Crisis és a Path Of Resistance zenekarokból is ismert Karl Buechner vezette Freya új videoklippel jelentkezik. A Colossus című szerzeményükhöz készítettek felvételeket, amelyik a november 5-én a Holy Mountain Music és a Deadlight Entertaiment gondozásában megjelent Paragon of the Crucible című új lemezükről való.
A Freya tagjai: Karl Buechner – ének, Brendon Flynn – gitár, Thom Turner – gitár, Joseph Murphy – dob és Brett Walts – basszusgitár.

httpv://www.youtube.com/watch?v=-z3-Wmfw5w

Tombs – stúdióban

Az elkövetkezendő két hetet Erik Rutan (Hate Eternal, Morbid Angel, Cannibal Corpse) Mana stúdiójában tölti majd a New-York-i Tombs, hogy elkészítse a kritikusok által is elmismert 2011-es Path of Totality lemezének folytatását. Az új album megjelenését 2014 elejére ígéri a Relapse Records. Mike Hill, a csapat gitárosa, énekese szerint sötétebb, szélsőségesebb anyagra kell számítani az előzőhöz képest. Hozzátette, hogy Ben Brand basszer és Garett Bussanick gitáros játéka új szintre emelte a csapatot.
A zenekar összes eddigi kiadványa elérhető Bandcamp oldalukon, melyek közül itt most közvetlenül a legutóbbi lemezt hallgathatjátok.

Path of Totality by Tombs

Slow Water – A postrock.hu válogatáslemeze

A hazai post-rock színteret, annak egy részét bemutató válogatáslemezt állított össze a postrock.hu stábja. A Slow Water címet kapott lemezre, mely többféle formátumban szabadon letölthető huszonkét csapat felvétele került fel. Köztük olyan ismert nevek is, mint a Marionette ID, a Rosa Parks, a Kamikaze Scotsmen vagy a Képzelt Város. A borítóra is nagy hangsúlyt fektettek, ami Kapiller Ferenc (Rain Catalogue) munkája.
Az összeállításról így írnak a postrock.hu-n:
„Annyi külföldi válogatáslemezzel találkoztunk már, hogy adta magát az ötlet, hogy lehetne egy hasonlót csinálni, magyar együttesek részvételével. A feladat nagysága által okozott riadalmat aztán hamar felváltotta a lelkesedés, és nekiálltunk felvenni a kapcsolatot az általunk ismert és szeretett post-rock (és rokon műfajbeli) zenekarokkal. Szerencsére elsöprő többséggel kaptunk támogató reakciókat, így vált egyre biztosabbá, hogy lesz ebből valami, és mostanra el is készült a lemez, legjobb együtteseink legjobb számaitól roskadozva.”

<a href=”http://postrockhu.bandcamp.com/album/slow-water-a-postrock-hu-compilation”>Slow Water – A Postrock.hu Compilation by Various Artists</a>

Code – meghallgatható a harmadik lemez

A brit experimentális black metalt játszó Code harmadik lemeze november 19-én érkezik. A banda a Terrorizer Magazinnal együttműködve meghallgathatóvá tette a teljes Augur Nox albumot az alábbi linken:

http://www.terrorizer.com/news/streams/code-stream-new-album-augur-nox-full-exclusively-terrorizer/

Az Augur Nox az első lemez, amit a csapat a megújult felállásban (Aort, Wacian, Syhr, LORDt, Andras) készített el. A tíz tételes, bő ötvenöt perces anyag a zenekar szerint a legdinamikusabb és kihívást jelentő lett.

Ghost – hallgatható a feldolgozás EP

A Loma Vista Recordings november 19-én dobja piacra a Ghost If You Have Ghost címet viselő új EP-jét. Az öt számos anyagot az ex-Nirvana, Foo Fighters tag, Dave Grohl producerelte. A Roky Erickson, Abba, Army Of Lovers és Depeche Mode feldolgozások mellett a banda Secular Haze dalának koncertverzióját tartalmazza az EP; ez utóbbit Brooklynban rögzítették.
Az If You Have Ghost elérhető lesz CD-n, 12 inches bakeliten és digitális formában, de máris meghallgatható a kiadó Soundcloud csatornáján keresztül.
A Ghost nemrég utazott az Egyesült Államokba, hogy csatlakozzon az Avanged Sevenfold és a Deftones zenekarokhoz a Hail To The King elnevezésű turné miatt.

Gore Thrower – hazai gore bemutatkozás

„Egy kis hír a hazai színtér rothadás szagú szegletének tovább fonnyasztását illetően:
Gore Thrower néven 2012-ben új Halál Szanatórium alakult azzal a céllal, hogy nyugodt elfekvő legyen néhány halálmetál veteránnak. Az ex-Neural Booster hullajelölt házaspár mellé a Megazetoros Kliment tesók álltak be ápolónak. A felállást év végére Tomika (ex-Kill With Hate) erősítette meg basszus poszton. Az első fellépésre 2013 nyarán Arlón került sor. A banda tervei között intenzív henyélés, szórványos koncertezés és valami olcsón összetákolt hangzóanyag rögzítése szerepel.”

_ELVALASZTO_

Legközelebbi csapásmérési időpontok és lokalizációk:
November 16 – Budapest – Showbarlang – Kill With Hate, Disorder, Megazetor, Oblivion, White Bacon nyitányaként
December 13 – Kazincbarciak – Diamond Rock Club – Frost, Mors Silens nyitányaként
December 14 – Miskolc – Vörösmarty Művház – Karst társaságában